Тема: Torrent TV
Виж само едно мнение
  #14  
Стар 16-06-2015
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всички тези сайтове искат Ace Stream P2P плъгин, който осигурява p2p връзката със сървърите на провайдера на услугата. И в повечето случаи антивируските ги детектват като потенциална заплаха за сигурността, защото отварят неспецифични портове. И оттам съобщението. Не че е невъзможно съответният плъгин да прави и някои други полезни за създателя си дейности освен основното си предназначение. Трябва да се ползват с внимание, ако изобщо се налага да се ползват. Любимият ми подход в подобен случай е да ползвам поне в началото подобна услуга под линукс. Ако сайтът каже че няма плъгин за линукс, вероятността антивирусът да е прав е голяма. Ако все пак има, поне за мен е по-удобно да следя нерегламентиран трафик под линукс. Не че за уиндоус няма добри решения. А и като капак линуксът ми е пуснат като виртуална машина и на нея нямам никакви критични за сигурността ми данни. Естествено виртуалната машина за тестове може да е и някой уиндоус. И като се зарази виртуалката, изтриваме я и пак наново
Като подобна платформа ползвам torrent-tv.ru, но тя пък не е съвсем безплатна. За сметка на това има софтуер за създаване на собствен локален прокси сървър, който да храни няколко устройства в дома ми.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на om63 за този полезен пост
11012V (16-06-2015), hector (13-12-2015)