Виж само едно мнение
  #24  
Стар 06-05-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 36
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,както преди време предположих - пак до тоз форум ще опра.Сега на кратко ще опиша ситуацията. Параболична антена 1.60 м ,конвертор фланцов приемник vivacom -ски ,мотор за въртене(който вече рядко ползвам) Преди време бях описал сходна ситуация : всичко си работи нормално,отивам до стадиона ,връщам се и няма абсолютно никакъв сигнал по цялата дъга.Тишина от всякъде.Ядове ,проверки на кабели разглабяне на конвертор - без резултат. Изкривих едната от трите пръчки които фокусират конверторът и .... всичко тръгна. Днес както си гледам филмът "Вчера" и .... същата ситуация. Сигналът внезапно изчезна.Тишина. В моментът съм без идееен и конверторът е до мен .Многократно го закривявах на където се сетя с надежда да е разфокусиран и ...... спеках. Някой има ли желание да ми помогне със съвет понеже аз се поизчерпах откъм идеи. Взех да си мисля безумия като например как да измеря ъгълът на наклона на антената спрямо хоризонта и .......след това да го склоня чрез тригонометрия към екваторът ,не че знам каква е сферичността на фрагментът... В нищото съм. Нямам и втори конвертор за проба.
Някой може ли да м икаже със сигурност като е монтиран конверторът и като погледна зад чинията през отворът и в средата ,която е на INTELSAT (vivacom-ският сигнал) пръчицата,която се вижда накъде трябва да е ориентирана ???

Последно редактирано от Черкеза : 06-05-2016 на 22:44
Отговори с цитат