Виж само едно мнение
  #72  
Стар 04-01-2023
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 777
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Досега не бях обръщал внимание на този проблем тъй като антенката е на място с частично ограничена видимост от ръба на блока и на това отдавах проблемите с 12463 и 12565. По-скоро мах-спортовете ме вълнуваха и затова се възползвах от хубавото време в последните дни и сложих почти на същото място по-голяма антена - 78 см от по-първите на ИТВ. Транспондера 12565 H 30000 се стабилизира здраво на над 14 децибела и дори сега е с най-силен сигнал спрямо другите, но остана проблема с 12463 - изчезва напълно сигнала за кратко време, по принцип каналите се гледат, но е тягостно. Пробвам на два различни неоператорски приемника vu plus uno и един подобен на аривите и трябва да търся различно решение от това на колегата, пуснал темата, тъй като не мисля да сменям приемници. Ще пробвам на първо време с промяна честота на транспондер и на осцилатор, после ще взема конвертор от булсата и ако тогава не стане ще търсим други идеи

Аз не мога все още да намеря решение, а съм с 1.20 антена! Сигналът е стабилен "уж", всички други са над 16.5 децибела въпреки дайсека и немалката дължина на кабела. Тези двата са около 14 и пак на моменти изчезват и прекъсва картината. Оставил съм го така и ще гледам напролет, че не ми се мръзне на покрива сега. Смяна на конвертор не реши проблема, ще се мъча с нов дайсек и евентуално смяна на кабел...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistreated за този полезен пост :
teolink (04-01-2023)