Виж само едно мнение
  #4  
Стар 02-03-2014
Аватара на Бира
Бира Бира не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2014
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Question

@klm
Благодаря за отговора ти!

Първото нещо, което направих преди първия си пост беше да се уверя, че проблемът не е в кабела или кабелните връзки. Затова размених чинчовете за ляв/десен канал и резултата беше същото „грачене” в десния. От тук следва, че проблема не е в кабела или връзките му.

След това проверих какво е поведението на звука през двата скарт интерфейса. „Граченето” присъстваше по абсолютно същия начин в десния канал и при тях.

Третия тест беше с високочестотния изход използвайки модулатора на приемника. Резултатът отново беше същия както при предишните проверки.

Последният тест бе през цифровия коаксиален изход. Тук нямаше никакъв проблем – звукът и от двата канала беше ясен, силен и без каквото и да е изкривяване. Следователно проблемът е в аналоговата част отностно звука.

Освен това внимателно огледах кондензаторите и не забелязах течове от който и да е от тях. Визуалната инспекция на дънната платка както и на захранването завърши без откриването на видим дефект.


@АА
Благодаря за твоя отговор!

Проблемът със звука присъства на всички аналогови изходи по един и същи начин. Измерих напреженията на операционният усилвател LM358 и те са съответно:
- краче #8: 12.24в
- краче #1: 6.11в ~ 6.13в
- краче #7: 6.11в ~ 6.13в
Опитът ми със сервизи за съжаление е печален, например с фирмените на Сони, Пан Сервиз ("Младост-1") и още два специализирани в кв. „Иван Вазов” и „Белите Брези”. Единственият сервиз с грамотни специалисти, които са ми помагали през годините беше този на UVT. За съжаление преди ~ 4 години разбрах, че политиката на фирмата се е променила и сервизирането на моите апаратури не е част от тяхната настояща дейност.

Ще Ви бъда благодарен ако някой от вас ме насочи към грамотен специалист, който би ми решил проблема.
Отговори с цитат