Виж само едно мнение
  #14  
Стар 31-01-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,422
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,365 пъти в 660 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да, прав си, донякъде...
Сони си е Сони важеше някога. Тук сравнявам и двете - дълготрайност и качество на картината. Сонито - черен цвят една идея по-добър. Вестел - от покупката до продажбата почти еднаква картина. Сонито от покупката, до скапването на кинескопа - 10 промени поне. След четвъртата година контрастът беше на максимум, защото на около 2/3 беше тъмен. В някакъв момент отслабна червеният цвят, та се наложи да се вдигне от сервизното с няколко единици, следващото беше тоталното изпушване на кинескопа - първо след пускане някакви мигания, не знам си какво и работеше, а накрая само мигаше и си имах едно 29 инчово радио.
Имам стар Trinitron от първите, който е купуван отвън. Също имам и стар Шарп с една година по-нов от Сонито - е, Сонито вече дава фира, не може да става и дума за сходимост на цветове и т.н., докато Шарпът си работи отлично. Разликата - и на двата в някакъв момент им смених тунерите заради хипербанда, като ремонт Сонито не е имал друг, но Шарпът опука ТХО на четвъртата или петата година. Дистанционното на Сонито си работи, Шарпът е с турско Pilot, защото оригиналното се скапа. Фактът си е факт, обаче, Шарпът работи отлично, Сонито е пътник, като Шарпът е работил с около 1/3 повече време от Сонито, защото Сонито е в детска стая, а Шарпът е в кухнята в апартамента, в който са.

Основната мисъл на предния ми пост беше, не да плюя Сони, а да дам пример, че Вестел далеч не е толкова лош производител, дори напротив. LG 32 инча FullHD е над 440лв., Вестел /Horizon/ с панел LG FullHD е 260лв. За 32 инча, не вярвам да има някаква разлика в картината, дори мисля, че няма да има. Да не говорим, че тоя Horizon, май имаше и сателитен тунер, не че е кой знае какво, но го има, при това за някакви 260лв.
Панчото не знам кое му е развалено, но това, че е Вестел, не значи, че е лош - всичко се разваля...

Последно редактирано от Златанов : 31-01-2019 на 22:25
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
demmlik (31-01-2019)