Виж само едно мнение
  #28  
Стар 19-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,786
Благодари: 503
Получил благодарност:
424 пъти в 287 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Ако е влязла влага е за изхвърляне...електрониката е капсулована.
Продължавай да тестваш на FTA канали като изключиш всички периферии около телевизорите. С времето включвай една по една и така ще разбереш кое ти прави проблеми.
Вече почти разгадах пъзела и разбрах какво смущава системата и за щастие проблема не е от конвертора, той си е капсулован и щеше да е голяма грешка да отварям този според мен качествен конвертор.

Работите тръгват от там, че преди 2 години бях пуснал един меден кабел между 0 та на разклонителя и F конектора на коаксиалния кабел, защото имах един досаден брум като от трансформатор в звука на дрийма http://dtv-bg.com/showthread.php?t=15913 в тази тема питат какъв е този кабел на F конектора
Та този досаден брум постепенно незнайно поради каква причина силно намаля и сега не се чува изобщо, обаче кабела който се вижда на снимката този червения си седеше и довчера и въпреки че беше изключен от 0 та на разклонителя, в който са навързани тв и приемник, седеше на около 10 см. от самия разклонител и забелязвам аз вчера, че като почне да фрийзва в момента, в който отдалеча този червен кабел на разстояние по-голямо от 40 см. от разклонителя и фриизването изчезва Та именно този кабел явно се е явявал силен проводник и е привличал паразитните токове от 0 та на разклонителя и е смущавал приемника сървар ( не съм ел техник и може и да бъркам) Откачих кабела от F конектора и го разкарах далече от приемника и фрийзовета рязко намаляха и се оправиха нещата поне от снощи няма някакви фрапантни фрийзове.
Отделно коаксиалния кабел, който ми идва от конвертора, когато го сменях беше с около 5 метра по-дълъг от необходимата ми дължина и аз си викам я да не го режа а да го намотая на кълбо и да го оставя да си седи там в близост до самия разклонител, и понеже съм го намотал на кълбо явно кабела се явява вече като бубина и тези паразитни токове от самия разклонител явно се прехвърлят към тази бубина която съм направил и смущенията отново са налице Уточнявам че коаксиалния ми кабел е от чиста мед и е силен проводник явно, когато е навит на кълбо.
Сега размотах това кълбе и го пуснах за проба размотано и смущенията напълно изчезнаха като гледам
Когато сложа фазомера на 0 та на разклонителя лампичката я гледам понякога, че светва за част от секундата, което мисля че е нормално защото така го прави и в другите контакти по апартамента.
Ми това е засега ще продължа да тествам, търсих и темата ми от преди години, където бях описал за този брум и търсих решение и ако някой я намери моля да я постне в тази защото е интересна.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат