Виж само едно мнение
  #46  
Стар 25-10-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,946
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Потребител-1 Вижте мненията
Здравей,

Благодаря ти за отговора!

И аз се надявам да стане, но причината да питам първо е че Вивакомското устройство е различно от твоето - на моето влиза оптика и второ, че от три дни звъня на съпорта на Виваком и трите дни ми дават различни отговори

Например вчера ми казаха, че няма да стане понеже Вивакомският рутер (ONT) гледа по мак адрес и пуска услугата спрямо МАК адреса на закаченото устройство - в което видях резон, понеже в момента когато вкл. лаптопа телевизията на STB-то ми умираше и обратното.

Днес се обадих пак и ги питах дали ако сложа суич или рутер който да може да менажира VLAN - вете ще се получи и те ми казаха че няма да има проблем.

В крайна сметка реших да се подсигуря и да попитам във форума - видях доста разбиращи потребители.

А за коментара ти за отделните мрежи мисля че няма да имам проблем, тъй като интернета ми все пак идва от Вивакомското у-во.

Ако има и други мнения ще съм благодарен да ги чуя.
Ще е нужно повече информация за вивакомското ону. Портовете разделени ли са на портове за телевизия и интернет или няма значение на кой порт какво ще закачиш? Ако портовете са разделени на тв и интернет както при ментел ще трябва да използваш умния суич да такнеш на ново портовете, защото те след онуто вече са ънтагнати и могат да се използват само за интернет или само за телевизия, т.е. трябва да пуснеш 2 от портовет от ону-то към суича, да сложиш съответните тагове, а след това в асуса да ги ънтагнеш, ако поддържа тази опция на wan-a.
Отговори с цитат