Виж само едно мнение
  #66  
Стар 23-01-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Всеки град с по един реактор, за да има работа за всички.За малки населени места-реактор колкото казан от студентски стол


А защо нямаше референдум дали желаем енергия от ВЕИ при положение че тя е най-скъпа?Защо нямаше референдум дали искаме да плащаме на големите инвеститори и хиени по 600 и косур лв. за мегават фиксирана цена за безумен срок?Защо нямаше референдум дали да се позволи за фотоволтаиците на толкова площи плодородна земя да се смени статута и след това да се излеят тонове супер агресивни химикали за да не поникне грам тревичка?И т.н. и т.н. ...

Аз си нямам понятие от ядрена енергетика освен за принципа й.Единственото ясно ми е, че се осъществява процес на полуразпад на радиоактивни елементи, от топлината се загрява вода, парата движи турбините на генераторите и след време отработеното гориво трябва да се складира някъде на майната си като се заплаща за това.

От там вече в ролята си влизат икономистите във властта за които съм гласувал, те да си носят кръста, мойта работа е да ги псувам без значение от решенията им.

Безумен референдум направен с цел да се сондира обществото, да се видят гласовете и в последствие да се реши как да се нагласят изборите.
__________________
aatns
gmkd
Следните потребители (3) благодарят на Въйко за този полезен пост
ВалчоП (23-01-2013), Паоло Гети (23-01-2013), Пламен Тачев (23-01-2013)