Виж само едно мнение
  #1  
Стар 28-02-2014
Аватара на Бира
Бира Бира не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2014
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Question Грачене в десния звуков канал на eSpecta 1130S

Здравейте Форумци!

Притежавам Especta 1130S при която преди време се яви проблем със звука. Ще се радвам ако някой ми помогне в отстраняването на дефекта.

Проблем:
----------
В десният звуков канал се появи грачене подобно на смущение при лошо настроена FM радиостанция. Когато използвам цифровият коаксиален изход всичко е наред и без каквото и да е смущение в звука. Проблемът се явява когато се използват аналоговите изходи (чинч, скарт).
Текущо Положение:
---------------------
Приемникът е закупен от фирма за сателитно оборудване, която се намира на ~100 метра от кино „Арена” по пътя към жк. „Люлин”. Когато забелязах въпросния проблем отидох до фирмата и поисках да бъде отстранен. Оказа се, че гаранционният период е минал и оторизираното техническото лице любезно ми обясни, че един ремонт би бил скъпо решение и не си заслужава. Вярвам на експертното мнение.

Това, което ми е неприятно, е че закупеният сателитен приемник не беше работил повече от 20 часа а е с дефект. Не зная дали дефектът е фабричен или се е появил при експлоатацията.

Обърнах се на 20.02.2014 към фирмата производител Especta (http://especta.com) използвайки формата им за комуникация. Описах проблема, но досега нямам никакъв отговор. Не смятам някога отново да купувам изделия на компания само с уеб сайт и без адрес или телефон.
Въпроси:
----------
1) Може ли някой да ми каже коя е причината / причините за дефекта?
2) Откъде мога да се сдобия със сервизната документация на Especta ES-1130S?
Снимки :
--------
(за голям размер кликнете върху съответната картинка)

Лицев панел:

Заден панел:

Поглед от вътре:








Отговори с цитат