Виж само едно мнение
  #46  
Стар 16-10-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами и на standby да го оставиш приемника, баш най-натоварения блок - захранването, си остава под напрежение. Даже на празен ход май се вдигат някои напрежения в него. Също, приемниците със свистящи захранвания, точно на празен ход свистят. За това някои модели си имат "шалтерче" за пълно гасене. А и така се удължава живота на най-дефектиращия модул - захранването. Ако на някой му се занимава и има нерви, може да си го гаси от щепсела. Зависи кое му е по-драго, нервите или приемника Наблюденията ми върху нулиращите SRT8113 на село при нашите, стигнаха до там, че май SRT8113 (а може и други) е чувствителен от някакви напрежения от външните антени. В момента съм им включил активната СТАЙНА антенка, разположил съм я на подходящо място и оплаквания от нулиране нямам. Другото ми предположение е, че точно когато им слагах приемниците имаше силни бури, сещате се точно като спираха аналоговата. И може от енергото тогава да са пускали "сигнали" на приемниците да нулират.При следващата буря ще се разбере дали е от енергото. Ти с външна антена ли го ползваш твоя? Всъщност, щом казваш, че при спиране на тока е нулирал твоя, започвам да си мисля, че по-скоро приемника е чувствителен от към пренапрежения по мрежата. Такива почти винаги има при спиране/пускане на тока и при разни аварии. Така че нулирането не идва от самата липса на захранване, а от пик по време на авария. Моите съм ги държал с часове изключени, също съм имитирал многократни прекъсвания на тока с преизкряване на щепсела но така и НЕ нулираха.
Отговори с цитат