Тема: Bulsatcom Voice
Виж само едно мнение
  #28  
Стар 08-03-2017
Аватара на valbg
valbg valbg не е на линия
Корейче и половина
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: London
Мнения: 610
Благодари: 61
Получил благодарност:
129 пъти в 89 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ванси Вижте мненията
Че ако телефона ти подържа lovte Може да си вкараш настройките и готово , не ти е нужно приложение. То е за улеснение и за телефони без.
Пич, незнам какво къде си вкарваш, но voLte настройките идват мрежово от оператора, клиента няма какво да бута.

Приложението е по-скоро удобство за телефони и/мрежи които не поддържат WiFi Calling, чието приемущество е възможността да осъществиш връзка на същия номер и апарат през wifi (без нужда от допълнителни настройки, апликации, т.н.!) примерно като нямаш обхват (в метрото, мазата, радио дупката в спалнята... е те такива).

От личен опит такива апликации се използват когато:
1) мрежата не поддържа един или двата изброени стандарти
2) при роуминг в чужбина където повечето оператори възпрепятстват wifi calling защото стандарта включва опит за продължаване на разговора по volte/3g voice в случай на загуба на wifi връзката, което е удобно при домашни условия но може да ужили неприятно клиенти в чужбина.

Използвал съм апликацията на o2 (tuGo се казва) като бях на тях преди да мина на ЕЕ (които подържат natively volte & wifi calling). В чужбина да определено е удобно (въпреки че с безплатния EU roaming ме грее доста рядко напоследък), но имаше толкова много проблеми от разпад на връзка до непрекъснти крашвания, недоставени СМСи и обаждания или доставени с 1 седмица закъснение, спонтанни ресети, спонтанни хиляди нотфикации и маркиране на прочетените съобщения като непрочетени и това не включва даже факта че лапа батерия като за последно.

Както и да е, темата е за булсат, надявам се че с усвояването на Макс Телеком ще имат достатъчно честотен ресурс да предложат и voLte някога някой ден.

__________________
55'' JS9000 | 28.2E, 13E, 39E | Sky Q | ET5000 | ZHD
Отговори с цитат