Виж само едно мнение
  #2  
Стар 25-05-2014
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Значи от едно известно време BSkyB-то ми е с нисък SNR .. за пример безплатната Skuzz e 25-30% взависимост от времето. За Sky ХД каналите накъсването беше неизбежно. Та тръгнах да си играя с fine tuning-а от настройките (Setup - Satellite positioner) и имаше доста приличен ефект, Skuzz-а го докарах до към 50%. ХД каналите - пушка! И така до смяната на сателита, като се върна на BSKyB пак същото SNR. Не можах да видя от къде да окажа че това е позицията на чинията която искам да помни за този сателит.

Та вместо да вляза тук да попитам, реших да поръчкам позицията на антената на ръка от моторчето и стана мазало. Незнам как но сега вече всички позиции на антената са ми грешни и съответно нищо не може да се гледа. Какво пробвах:
  1. Връщам чинията в положение 0 и пускам ауто сканинг разчитайки на USALS - тц нищо, ходи в грешни позиции и съответно не може да се локне
  2. Ръчно нагласям чинията да се локне на сателит (Thor 5 0.8W) и пускам manual скан без USALS, белким като хване единия ще се оправи после - тц, не се оправя.
Чинията и първоначалните настройки на приемника (IPBox 55 HD) не съм ги правил аз, та затова явно пропускам нещо. Човека който ми ги прави не е наличен към момента да помогне, вее си байряка в Чехията
Но за тия 2 години и нещо през които го имам, съм слагал нови версии на енигмата и съм правил софтуерните настройки сам няколко пъти и такава драма не е било.


Идеи?


P.S. Детето и жената гледат ТВ всеки ден и трябва да направя нещо скоро, че дудненето е гарантирано.
Нямаш ли бекъп на сетингите, и да си ресторваш , ако имаш стар бекъп на имиджа също става, последното е чиста инсталация , но при липса на сетинги си е тежка и бавна работа по фаворитните листи .
Действай

Предполагам не си ъпвал имиджа, а и не се разбира с какъв имидж си, но това е друга бира за тебе
Отговори с цитат