Виж само едно мнение
  #12  
Стар 12-01-2020
НаниГ НаниГ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 58
Благодари: 11
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
темата е доста стара, но имам сходен проблем с автора и затова не отварям нова тема.

Живея в къща и навремето като са изграждали мрежата всички кабели и разклонения са замазани в стените. Има един единствен сплитер, който е видим, но не съм сигурна, че това е първото разклонение в къщата. Във всяка стая има розетка, в която влиза кабела, който се включва в съответния телевизор.

Имам проблем със сигнала на цифровата кабелна телевизия, през седмицата идваха техниците, замериха и установиха, че сигнала е слаб. Смениха няколко F конектора, но няма голяма разлика. Проблема се отчита на третия етаж. Там освен смяна на конектор, премахната и затихването от розетката в едната стая.


Попитах за усилвател, но като не зная къде е първото разклонение казаха, че не може нищо да се направи на този етап. Вариант било да се пуснат нови кабели.

Задължително ли е усилвателя да се сложи непосредствено преди първото разклонение или може да се сложи и по-рано?
Може ли да се сложи на основния кабел, който влиза в къщата, но извън нея. Не знам дали ще ме разберете. Там също смениха един конектор.
Не получих отговор на този въпрос от техниците и затова се допитвам до Вас.

Моля дайте съвет как да процедирам. Не си представям да разкъртя един етаж, за да видя къде са разклоненията и кое от тях е първото.

Благодаря предварително за Вашето съдействие.
Отговори с цитат