Виж само едно мнение
  #47  
Стар 08-03-2015
ХохоБохо ХохоБохо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте на всички. За да не отварям нова тема, и аз така като автора на тази имам мерак и материал да си скалъпя многоелементна и силна антена, просто така за експеримента да видим как ще се представи с приемането на цифровия сигнал.Да уточня че от прозореца и въобще от къщата ми имам пряка видимост с предавателя на вр.Братия (не знам колко км. е до там но едва ли е повече от 30) Имам и материалите и инструментите и известна сръчност да се справя конструктивно с това предизвикателсво.Обаче тук идва въпросът който ме тревожи.Понеже антената на която съм се спрял е 16 елемента със огънат дипол, знам ,че трябва да бъде симетрирана и съгласувана правилно за да няма загуби в сигнала по коаксиалния кабел който ще бъде 75ома? Как да съгласувам антената да работи както трябва с този кабел? U-коляно ли да ползвам или някакъв балун трансформатор 1:4 ? Тук имам един руски феритен пръстен Ф33мм. на него пише М2000НМ-А , мога ли да го използвам за балунтрансформаторче или няма да стане? Какво да използвам тогава за целта. Благодаря ви предварително

Последно редактирано от ХохоБохо : 08-03-2015 на 16:21
Отговори с цитат