Виж само едно мнение
  #32  
Стар 21-08-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
По точка 4 - източните квартали, като Младост и Дружба са на 23.4 Е и на 42.7 N. Разликата между 42.5 и 43 Latitude си около 60-80км, а между 23.17 и 23.3 е 15-20км.
Аз си настроих антената по арабския на 26Е, защото Астрата на 23.5Е е "килната" и ако нямаш уред не си сигурен дали конвертора ти е точно на 0 и после изцеждането става по-трудно. Разбира се, можеш и сам да решиш, кои от слабите спътници после ще гониш, съответно много на Изток или на Запад, които според картите на покритие не би трябвало да гледаш.
Така е само,че смешно ми стана защото има и уловки тук.Благодаря насочи темата в правилната посока. Повечето хора като прочетат нещо и казват "ТОВА ГО ЗНАЕМ" Идеята ми е да се допълва темата. Това с градусите е голям капан, обикновено знаещите го прескачат. Логичният въпрос е в какви единици са "Дължината и Ширината" Тук трябва да се работи в еднакви единици. На приемника , на сателитната позиция, на Вашият ГПС или карта.
Преди години в армията векторните карти бяха предмет на секретно деловодство, Предполагам и сега защото за Гугъл земя и карти имам подозрения, че не смятат растоянията вярно в насечен терен. НО ДА СЕ ВЪРНЕМ НА ВЪПРОСНИТЕ ЕДИНИЦИ. Да вземем пополярният Гугъл Земя, тази програма предлага растер в следните векторни величини;
-Десетични градуси
-Градуси;минути;секунди
-Градуси; десетични минути
-Универсална напречна проекция на Маркартор.

Аз съм избрал
-Градуси; десетични минути.
обикновено в приемника за Ужуал стои място от вида 00;00;000. Когато е в десетични минути. А когато е в градуси и минути е 00;00.
Затова не се закръглят показанията до вторият знак, тук правилото на "петицата" не важи.
Повечето хора ползват телефони за локация , на картите при тях няма възможност да се сменят единиците; Те работят в десетични градуси.
Тези които проявяват интерес могат да разиграят дадена координатна точка в Гугъл Земя и да видят разликите.
Например "ресторант Пънчето на Витоша бивша хижа на филхармонията. Имат хубав малинов сироп от малинажите наоколо.
С координати;
десетични градуси
Шир.42,591703
дълж.23,222112
градуси десетични минути
Шир 42.35.498
дълж.23.13.326

Красивото тук е за тези които са по екстремните монтажи по хижи, вили , хотели по планините знаят, че трианголацията на ГСМ по клетките често е грешна. Затова е препоръчително спътниково позициониране.Тук да има подробна карта инсталатора не е важно. Важното е какво бихте видяли в небето. Повечето хора вдигат глава на обяд и казват "Нищо не виждам, Само Слънцето". Тук е разликата
опитния инсталатор , Вдига глава вдига поглежда слънцето вдига двете си ръце и казва, поглежда наляво Изток, поглежда вдясно Запад " и казва; " Всичко виждам" за тази работа нетрябват никакви играчки.
Отговори с цитат