Виж само едно мнение
  #77  
Стар 08-12-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicks1 Вижте мненията
Делтата беше само за сравнение. И Аривата и Хоумкаста са пробвани на един и същ хдми вход на телевизора. От ръчкането ми за сега, успях да постигна подобрение и разликата вече не е толкова фрапираща. Според мен за обработката на видео сигнала влияние си оказва СТИ-чипа при Хоумкаста. Плюс на Аривата са субтитрите, който за мен е най-важен. Менютата и на двата приемника са "юзер френдли" като изключим сортирането на канали. При Аривата е ужасно.

Аривата се гледа с оргинален софт, без емулатор, за това за другите екстри не мога да давам мнение.
Въпреки някои недостатъци, приемникът си абсолютно си заслужава парите.
Това са моите първоначални впечатления.

Забелязвам "култ" към СТИ-чипа
и понеже от известно време съм активен във форума, знам откъде идва този култ - от едно мнение на @продуцента:

Цитирай:
Истината е, че приемниците YU-MA-TU / VOLTEL FULL HD са 2 вида единия с висококачествения STi7101 чипсет, другия е с ALI(3602:06000100), който е пълна подигравка. Този който е показан по-горе се оказа, че е с ALI(3602:06000100) чипсет, а не както пише STi7101, то и затова приемника е толкова евтин.
аз нямам директно впечатление от въпросния чип, имам си арива, и никой не може да отече, че софтуера, особено пачнатия на аривата си се държи добре, за чисто домашно ползване от не-маниаци.
А и не съм чул да има и по-скъп приемник, който може да знесеш на бабата на село, и да не си длъжен през 10 дни да я посещаваш.

А за организацията на каналите - идея:
Пуснете си сканиране само на ФТА.
После, ако искате да гледате някой друг пакет със различни методи - цици, мици и т.н си направете дефиниция на нов сателит.
в него вкарайте само транспондерите на които се излъчва даден пакет, и го кръстете като името на пакета:

пример :
в меню сателити добавяме сателит: BISS
после добавяме неговите транспондери: (например виждаме от тук):
11034 V tp 126 DVB-S SR 27500 FEC 3/4
11411 H tp 11 DVB-S SR 27500 FEC 5/6
11681 H tp 159 DVB-S SR 27500 FEC 3/4
12149 V tp 72 DVB-S SR 27500 FEC 3/4
12692 H tp 99 DVB-S SR 27500 FEC 3/4

това са - 5 бройки, не е толкова уморително

след това може да си сканираме сателита наречен "BISS" - получаваме целия пакет в отделна група наечена BISS.

А, да допълня че има още нещо в новия софтуер - цифрите на дистанционното вече избират каналите както са си подредени в съответната група. Преди май не беше така.

Последно редактирано от лтрифонов : 08-12-2010 на 12:20
Отговори с цитат