Виж само едно мнение
  #1  
Стар 01-05-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране World Vision Force 1 plus

Вчера ми попадна един приемник World Vision Force 1 plus за ~280лв.
Ето първите впечатления.
Пакетиран много добре, като се има в предвид че пристига от Москва,
това е важен детайл !
Окомплектован е с 2 сателитни и 1 кабелно-ефирен тунер.
Има HDMI кабел, естествено не от най-високо качествените, но си е първоначална екстра. Предвидено е монтиране на 2.5” хард, в комплекта има съответния кабел.
Захранването е 12V 3.5А , същото като захранващ адаптер за LED Ленти ~10лв, с което отпада необходимостта от ремонт при дефектиране .
С навлизане на LED Лентите и захранващите им блокове на 12V, много елегантно се решава въпроса при дефектиране на захранването на сателитен приемник .
При първоначално включване се разбира, че фабрично е флашнат с моднат имидж 4D image "OpenPLI" . На пръв поглед е worldvision-openpli-enigma2-4-force1plus-linux-kernel-3.9.7-29122015-usb , което е предимство за нов потребител, има възможност за теглене на различни камове , но като цяло имиджа е типично дървен както всеки OpenPLI имидж.
Префлашнах с OpenATV 5.3 , самата процедурае бърза, което се обуславя от качествения процесор 1.3GHz Broadcom ВСМ7356.
Както на всичките си приемници му инсталирах тежкия Кравен НД скин, въобще не усети някаква разлика . Натоварване 2% на БТВ НД !


Следващото, което силно ме интересуваше е как се справя с CI+ модул.
Имах под ръка най-трудния за работа CI+ DRE модул на Трикольор и прошит DRE CRIPT MPEG4 с пияна карта за пълен достъп до 19.08.2022 година .
Първо естествено проверих работата с DRE CRIPT MPEG4 , инициализира си без проблем модула, като осигури пълен достъп до всички канали на Трикольор 36Е .
Следващата проверка бе с CI+ DRE модул. Инициализира го също без проблем , но само НД каналите се отваряха, определено не бе ъпната картата. Оставих го на Первий НД за през нощта, сутринта се отваряха всички канали на Трикольор 36Е .
При смяна на модулите се налага рестартиране на приемника, но мисля че това не е проблем, все пак обикновения потребител няма под ръка няколко различни модула, а и не са му нужни.
Нямам карта и модул на МТЕЛ, но мисля че ще се справи без проблем и с нея.
До тук с плюсовете, които не са малко и не са за пренебрегване, но винаги има едно НО !
Започвам с минусите.
Приемникът е снабден с голям, нестандартен за процесора радиатор, допълнително е монтиран на горния капак вентилатор. Това добре, но до тук свършват добрите решения. След 1 час работа температурата на процесора при 2-3% натоварване е 49 градуса . Вентилаторът съм го настроил на обороти с минимален шум. При замерване температурата на радиатора, отчете ~30 градуса, т.е. има температурен градиент от ~20 градуса между процесора и радиатора. Това предпоставя съждението, че липсва сребърна термопаста между процесора и радиатора,
което е порочна практика за целия бранд . Реализирайки центова икономия, на практика предопределят лимитиран живот на приемник от висок клас.



В заключение като цяло приемника е много добър с много екстри и софтуерна поддръжка от много тиймове.
Препоръчвам на всеки, който може да си го достави, а на собственика на приемника желая дълго и със здраве да си го ползва

Последно редактирано от yavor1 : 01-05-2016 на 14:30
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на yavor1 за този полезен пост
aiiinur (01-05-2016), gogotogo (01-05-2016), Pipp0 (01-05-2016), Дедал (01-05-2016), краси098 (20-05-2016), Онджичек (01-05-2016), фолкръм (01-05-2016)