The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-06-2010
Пепо Пепо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране питанка за triax и карта

здравейте браточки. имам една сърдечна болка и искам да я споделя с приятели като вас.
мъдри ми се една идея да монтирам сам сателитна чиния на покрив, който има вече стойка и на нея е слагана преди някаква сателитна чиния. много ми е мъглява тази материя и от каквото прочетох в google по-лесно се монтира офсетова чиния защото по нея всички скали са разчертани и също така по окото. видях че най-разпространени освен антените на bulsat.com са антени с червен графичен знак по тях и надпис triax. те ми харесват повече на вид от тия на bulsat.com. тука има една на съседната къща с боя като на керемида. какво ще кажете за тях? стават ли за нещо или са някакви масовки и само за това се купуват? видях че цените им са добри и сигурно не са ментета някакви
пропуснах да кажа, че искам да сложа антената на astra да гледам безплатни немски телевизии. подариха ми някакъв декодер, на него пише azbox. по немските форуми пишат че е много добър и е нещо като нов dbox на пазара. не зная какво е dbox. приемникът има подръжка на dvb-s втора версия, а снего ми дадоха и една карта сивкава на цвят на която пише digital+ la tele que se lleva и ми казаха че била за 18 месеца със спорта към нея. какво да я правя тая карта. дали става за bulsat.com или за total.tv става?
вие ще ми спасите живота. във ваз ми е надеждата.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-06-2010
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 798
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile

Взимай една антена Триакс и един приемник ДМ500S и няма да съжаляваш
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Крал Артур за този полезен пост :
dj_azam (12-08-2010)
  #3  
Стар 15-06-2010
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Крал Артур Вижте мненията
Взимай една антена Триакс и един приемник ДМ500S и няма да съжаляваш
Той още не може да плува, а ти го хвърли в най-дълбокото Може с малко повече четене и с неговия приемник да се оправи, пък антена да слага, защото без нея няма смисъл от останалото.
Хайде още един човек в клуба на чалнатите
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
dj_azam (12-08-2010)
  #4  
Стар 15-06-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,167
Благодари: 78
Получил благодарност:
354 пъти в 237 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Триакс антените със сигурност са по-добри от булсатските.

Щом имаш Azbox може с него да гледаш свободните немски канали. Ако искаш да гледаш на повече от един сателит ще ти трбва и мотор, да върти антената.

Картата, която имаш вероятно е за испански провайдър (може би Nagra) и не може да ти послужи за булсат или тотал, но може да си гледаш испанците.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-06-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пепо Вижте мненията
...подариха ми някакъв декодер, на него пише azbox...
Върни им го и им кажи да ти подарят Dreambox
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
dj_azam (12-08-2010)
  #6  
Стар 16-06-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пепо Вижте мненията
мъдри ми се една идея да монтирам сам сателитна чиния на покрив, който има вече стойка и на нея е слагана преди някаква сателитна чиния.
ако можете да снимате стойката, сложете снимката за да можем да Ви кажем колко голяма антена ще издържи.
от керемидените антени триакс в момента едва ли ще намерите , но има тъмносиви такива.

По ваше описание приемника Ви е dvb-S2
С него ще можете да гледате HD каналите, които са свободни на астра и всички свободни SD канали също. /поне на първо време/.
има два модела Azbox HD приемници: Elit и Premium.

картата, както казват колегите най вероятно е за испанските програми, които излъчват и на Астра 19.2.Е, така че най вероятно ще гледате и някои испански програми

За българските програми ще Ви трябва Българска карта и антената да се завърти на друг спътник
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-06-2010
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пепо Вижте мненията
здравейте браточки. имам една сърдечна болка и искам да я споделя с приятели като вас.
мъдри ми се една идея да монтирам сам сателитна чиния на покрив, който има вече стойка и на нея е слагана преди някаква сателитна чиния. много ми е мъглява тази материя и от каквото прочетох в google по-лесно се монтира офсетова чиния защото по нея всички скали са разчертани и също така по окото. видях че най-разпространени освен антените на bulsat.com са антени с червен графичен знак по тях и надпис triax. те ми харесват повече на вид от тия на bulsat.com. тука има една на съседната къща с боя като на керемида. какво ще кажете за тях? стават ли за нещо или са някакви масовки и само за това се купуват? видях че цените им са добри и сигурно не са ментета някакви
пропуснах да кажа, че искам да сложа антената на astra да гледам безплатни немски телевизии. подариха ми някакъв декодер, на него пише azbox. по немските форуми пишат че е много добър и е нещо като нов dbox на пазара. не зная какво е dbox. приемникът има подръжка на dvb-s втора версия, а снего ми дадоха и една карта сивкава на цвят на която пише digital+ la tele que se lleva и ми казаха че била за 18 месеца със спорта към нея. какво да я правя тая карта. дали става за bulsat.com или за total.tv става?
вие ще ми спасите живота. във ваз ми е надеждата.
малко е особена твоята, това че има стойка е много добре, това че имаш и НД приемник + карта е отлично, но така или иначе си съвсем далеко от момента да ги използваш, мой съвет е да напишеш от къде си и съобразно местоположението ти, някой колега с или без магазин да ти осигури монажник за новозакупената антена. така или иначе голямото капиталовложение ти е подарено, от теб средства за антена + монтаж и настройка.
един съвет - ако приемеш, купи си и НН мотор за антената ~90лв.
късмет и добре дошъл
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-06-2010
Аватара на рйонков
рйонков рйонков не е на линия
rionkov
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 447
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 67 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ако картата му е верно за дигитала и за колко там месеца беше... май въобще няма да му трябва каквато и да било друга карта, айде някой в неговия район да го светне момчето какво да прави
__________________
HONDA - The Power Of Dreams!KATHREIN - The Power Of HD!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16-06-2010
Пепо Пепо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ей, златни сте!!!! понаучих някои нови неща от тук. ясно. ще гледам дихитал плюс. аз съм в българския квартал в Аликанте в Испания. ако има някой тук да ми монтира антена супер. тук има един дилър дето продава едни кутии с bulsat.com и техните антени и много са си наслагали антени на bulsat.com. другите с надпис по тях са тези на triax и някакви с две зелени букви FR изкилиферчени. не мога да разбера последните какво са.
приемника който ми подариха може и да е добър. не съм го пробвал че да знам. не искам да го сменям. искам само да си монтирам антената по възможност сам защото тук няма много монтажници на чинии освен на дихитал плюса, а те си монтират само техните чинии.
за това подпитах дали тия triaxi става за нещо или някак да прилъжа от дихитал плюс да ми монтират тяхна чиния без приемника и да си сложа моя на astra. искам да си припомня немския че тук аман от тоя испански навсякъде.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16-06-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,167
Благодари: 78
Получил благодарност:
354 пъти в 237 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами грабвай една антена от магазина, конвертор, кабели, мотор ако искаш.
От лявата страна на форума има линкове към полезни сайтове....
Отиваш на dishpointer, определяш си позицията, сателита, който ще гледаш... и така...
Чети темите за монтаж на антени и действай. Ако запецнеш някъде ние сме тук.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
triax, за, карта, питанка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
triax td 110 ? martinakis САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 19-02-2011 20:49
TRIAX - история sarivano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 13-12-2010 12:29
Питанка Чък Норис Дъра-Бъра 14 25-12-2009 23:15
TRIAX TD88 stilo72 Монтаж и настройка на антени 3 17-08-2009 22:34
Triax TD88 fox САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 04-05-2009 21:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.