The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 07-05-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Нямам време да чета цялата тема, някой може и да го е писал това, ама някой да си е слагал по 10-на кабърчета отдолу на маратонките, за да може в училище да тракат като бутонки на футболисти?
П.С. Сега се сетих и друго. Взимахме 2 пладстмассови топчета, мани или от ролките на бабите и майките и ги връзвахме с канап и правихме възел и за 2-та пръста и после тракахме по цял ден като клатихме китката надолу/нагоре и топчетата се чукаха едно в друго отгоре/отдолу.
П.С.2
Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
И "Студио Х"...

А някой отливал ли си е оловни пирамидки за украшения на дънките и кубинките и правил ли си е на менгемето боксове от арматурно желязо?
Отливахме боксове, като преди това от старите акумулатори взимахме оловото и го топехме в стари кутии от консерви.
П.С. Звъняхме на телефон 180 ли беше и слупахме детски приказки, а спиците на колелетата си ги митахме с цветни жици, откраднати от кабел на БТК-то май беше.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 07-05-2012 на 18:19
Отговори с цитат
Стар 07-05-2012
BOBIKAT
Това съобщение е изтрито от BOBIKAT.
  #102  
Стар 07-05-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
П.С. Звъняхме на телефон 180 ли беше и слупахме детски приказки
Кви ти детски приказки (бяха на 170, а 180 беше за точен час).
В работата на майка ми, която имаше няколко телефона на бюрото и когато ме оставеше сам в стаята, аз веднага по единия телефон набирам случаен номер, по другият - също, след това им обръщах слушалките и ги долепях една до друга. И всеки път разговорът между двамата случайно набрани беше подобен на този:

- Ало?
- Ало?
- Кажете?
- Вие кажете.
- Ама вие ме търсите!?
- Майтап ли си правите?
- Какъв майтап? Кого търсите?
- Абе я си е*ете м*мата...
- Моля? Ще ви обадя на милицията, хайлазин с хайлазин!...
И т.н... Докато някой не затвореше слушалката. След това аз с преправен глас казвах по другата слушалка на останалия на линия, че Държавна Сигурност прекъсва разговора и предупреждавах човека да си седи у дома да чака посещение на агенти, за да го проверят какви връзки има с американският шпионин, с който е говорил туку що.

Е, преправен преправен колко да е преправен? Детско гласче на 8-10 годинки и понякога и аз отнасях псувните, и същевременно научавах по някоя нова псувня за пред другарчетата.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #103  
Стар 07-05-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от radovan1973 Вижте мненията
Даа,никога няма да забравя от къде започна всичко-темп-714 tv,goldstar video-папагал , wef-транзистор през който изкарвахме звук от видеото, ех-тръпка си беше!

Бах ти,аз ли съм най-дъртия дето почнах да гледам на "Опера"3 и после от Пловдивския панаир с връзки "Темп"7М.Цялата махала под Ямача се събираше в къщи да гледа "Фюри",Милко и Морко,Семейство МейзгаКалдаръма по улицата,дето през зимата го заливахме с вода за да се пързаляме с "казака" и бабите с пепелта от кюмюра отгоре,че се пързаляха ,като съветски шампиони....Как се изнизаха годините
Отговори с цитат
  #104  
Стар 07-05-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Звъняхме на телефон 180 ли беше и слупахме детски приказки, а спиците на колелетата си ги митахме с цветни жици, откраднати от кабел на БТК-то май беше.
Телефона за детски приказки беше май от 171 до 176-180 е точно време и до днес! А относно кабелите си спомням,че между блоковете имаше цели големи макари с дебели МЕДНИ кабели и никой не го интересуваше!
Отговори с цитат
  #105  
Стар 08-05-2012
Аватара на radovan1973
radovan1973 radovan1973 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 328
Благодари: 256
Получил благодарност:
88 пъти в 58 поста
Сваляния: 119
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koscom Вижте мненията

Бах ти,аз ли съм най-дъртия дето почнах да гледам на "Опера"3 и после от Пловдивския панаир с връзки "Темп"7М.Цялата махала под Ямача се събираше в къщи да гледа "Фюри",Милко и Морко,Семейство МейзгаКалдаръма по улицата,дето през зимата го заливахме с вода за да се пързаляме с "казака" и бабите с пепелта от кюмюра отгоре,че се пързаляха ,като съветски шампиони....Как се изнизаха годините
Нее,първия ни телевизор който помня беше София ,но програмата беше по няколко часа на ден.А ТЕМПА беше първия на който гледах видео.Няма да забравя когато в началото един познат донесе една торба с касети и събрахме цялата махала на гости,направо стопихме лагерите на видеото 24 часа видео маратон та се наложи да му махнем капака и забучихме един вентилатор отгоре му
__________________
Paraclipse 2.28/Invacom snf-031/octagon sf8008 4k /Xtrend ET9200x2/TV 4k 3D Panasonic TX-55CX700E
Отговори с цитат
  #106  
Стар 08-05-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Спомням си първия телевизор на който се направих на майстор, домашният ни хибриден "Мургаш". Така ме шибна тока в цокъла на една от лампите, че още имам белег Спомням си и колко кожени спортни сака "Младост" съсипвахме, за да им извадим металните крачета, които да си кичим по собственоръчно изработени метъл гривни. Рапидки нямаше никъде...
Отговори с цитат
  #107  
Стар 08-05-2012
Аватара на samisam
samisam samisam не е на линия
Sam
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 144
Благодари: 70
Получил благодарност:
17 пъти в 10 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А някой да е си е правил портативен смутител за телевизията и да обикаля с него докато види работещ ТВ? И се почва едно тормозене вк. и изкл. на смутителя, човека отива, бъзика, мъчи се, отвънка-хилеж и смях до сълзи.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 08-05-2012
Кирчо Иванов Кирчо Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 176
Благодари: 0
Получил благодарност:
28 пъти в 19 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране отговор

спомням си за първия ни цветен телевизор темп мисля, че беше толкова тежеше ,че едва го вкарахме с брата в къщи ада не казвам ,че чакахме на опашка 12 часа;
Отговори с цитат
  #109  
Стар 08-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от samisam Вижте мненията
А някой да е си е правил портативен смутител за телевизията и да обикаля с него докато види работещ ТВ? И се почва едно тормозене вк. и изкл. на смутителя, човека отива, бъзика, мъчи се, отвънка-хилеж и смях до сълзи.
Аз но не съм обикалял да търся телевизори ами направо се качих с моторетката до ретранслатора и метнах машинката на приемната антена. Така целия град пропусна 2-3 часа от новогодишната програма. Освен това 1-во частна радио беше закачено за ролковия магнетофон, а през междучасието притичвах до вкъщи да сменям ролките. Пробвахме с приятел и 1-ва частна телевизия като включихме РФ изхода на видео към лампов усилвател. Там обаче работата се разсъхна. Не, че имаше КРС или пък някой пеленговаше, просто устите ни бяха големи и се хвалихме наред
Отговори с цитат
  #110  
Стар 12-05-2012
силният силният не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 265
Благодари: 149
Получил благодарност:
210 пъти в 87 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще видим ли вече футбол, какъвто сътвориха Те?...
http://youtu.be/yr1VWSntqRg
http://youtu.be/zZxvYy5-ekI
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Спомени


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.