The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #121  
Стар 22-10-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ОФФ :

Вече взех да съжалявам ( шегичка ) , че не съм си взел Арива - сериозен дилър с отношение към нуждите и очакванията на клиента .
Бравос , все така и за напред ! Похвално !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #122  
Стар 22-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Юли , задръж с писането , че и аз им пиша тука... Изчакай да направим една листа и ще им я пратим , засега има предложения хубави ...
Ще ги оправят сигурен съм , но нека не е от 1000 посоки ... нека направим листата ще я преведем и хората от Сатбокс ще им я пратят . Така мисля че е най-доброто което можем да направим.

1. Препинателните знаци да се оправят + големината на субтитрите да работи коректно ( може и да добавят до 7 да бъдат , но смятам извинявам се не бях забелязал че от 3 нагоре не се сменят, така че мисля че само е нужно да оправят от 1 до 5 да си работят коректно и пак ще е добре). Но ако кажете да е до 7 както се бях заблудил заради неработенето от 3 нагоре то нека да е до 7.

1.1 След като изключиш и пак включиш субтитрите от опциите им на жълтия бутон те пак са на UTF-8 явно защото стават маймуница и трябва да рестартираш филма за да са пак 1251.

2. Български регион - по възможност винаги да работи и 1251 кодирането а не да трябва да сменяш езика на менюто - нека винаги проверява за кодирането - тоест да не е активно само когато си на българско меню (ако е възможно това).

3. Индикатора за сигнала процентите да показват през 1 % скала - не показват повече от 90% и двата...

4. Напрежението за активна антена да е по подразбиране изключено.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 22-10-2013 на 21:52
Отговори с цитат
  #123  
Стар 22-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 323
Благодари: 44
Получил благодарност:
81 пъти в 56 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Йовчо,
т.2 - за 1251 кодировката.
При Strong като зададеш България и автоматично се попълва предпочитаният език на менюто, аудио, език на субтитри. Но няма проблем да си смениш всеки от тези езици, като оставиш БГ само за субтитрите.
- <-не разчита правилно форматирането на отделните редове субтитри и "изяжда" последния интервал, като слива думите>
Това като проблем го открих написано и в полския форум още края на юни! Както и липсата на поддръжка на ANSI кодировка, показанието за силата на сигнала до 90% и т.н.
- Посоченият сигнал индикатор не изчезва автоматично, а се налага да се натиска Exit.

Последно редактирано от Gena_Bs : 22-10-2013 на 21:52
Отговори с цитат
  #124  
Стар 22-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбирам гена и тук е така , но само когато си на Българско мен' само тогава е активно и кодирането на 1251 , а би тряябвало по всяко време да е активно . Явно са го обвързали само с това да следи на какво менюси .. което не е правилно
Да и мен само менюто ми беше на Английки всичко друго беше Булгариан , но не вадеше 1251 . Те ме предупредиха поляците да си превключа менюто за да станело и 1251.

Между другото прекодирах едни субтитри на УТФ-8 като накрая ги преименувах на .SUB - отчита ми ги че има и втори субтитри но не тръгнаха , махнах първите но пак не тръгнаха а бяха със същото име . Излязоха само от начало три реда от край до край със тирета и това е. Работи ли коректно със SUB ( 1251 и УТФ-8) субтитри може ли някой друг да провери набързо

Последно редактирано от Йовчо Димов : 22-10-2013 на 22:20
Отговори с цитат
  #125  
Стар 22-10-2013
Аватара на SatBox EOOD
SatBox EOOD SatBox EOOD не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Царево
Мнения: 531
Благодари: 130
Получил благодарност:
196 пъти в 128 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наистина колеги е най добре както казва Йовчо Димов да оформим всичко в една листа и ние ще им я изпратим,защото ако почнат всички да им пишат нищо няма да стане.
Искам само да помоля някой ако има възможност да направи едно 2-3 минутно клипче на проблема с препинателните знаци и как след изкл. и вкл. на субтитрите се виждат на маймунеца.Дори може и повече времетраене да е и един по един всеки проблем в няколко секунди да се види.
Отговори с цитат
  #126  
Стар 22-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ех таман исках да поправя и вика не можело вече...
Къв всички : отпада проверката за .SUB . Явно от мен е проблема пробвах работи и с двете разширения , сменят се и си се четат . Извинявам се ако съм пришпорил някого !

Проблема обаче с превключването към вторите и ставането им на маймуница остава. важното е че работят , аз съм направил нещо неправилно защото гледам SUB са 32 Кб , а SRT са 60 кб .. а са едни и същи. Извинете още веднъж

Аз ще направя клипчетта , защото вече им пратих един със инфобар-а ( искаха ми го не за друго). . така че аз ще ги направя за тези два проблема със субовете и ставането им на маймуница

Послепис : готови са клиповете . Само не знам дали ще видят хубаво че са малко надолу препинателните знаци за да ги качат леко нагоре с една линия ли как идва не знам

Последно редактирано от Йовчо Димов : 22-10-2013 на 22:48
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Йовчо Димов за този полезен пост :
SatBox EOOD (22-10-2013)
  #127  
Стар 22-10-2013
Аватара на SatBox EOOD
SatBox EOOD SatBox EOOD не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Царево
Мнения: 531
Благодари: 130
Получил благодарност:
196 пъти в 128 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Аз ще направя клипчетта , защото вече им пратих един със инфобар-а ( искаха ми го не за друго). . така че аз ще ги направя за тези два проблема със субовете и ставането им на маймуница
Изпратих ти скайпа на лични,когато си готов с клипчето може да ми го изпратиш,ако не съм на линия може да го качиш някъде,както ти е удобно.
Отговори с цитат
  #128  
Стар 22-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинете само забравих козметичния проблем засега на "Сруги" .. вместо "Други".. хубаво е да сменят просто буквата.
Отговори с цитат
  #129  
Стар 23-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SatBox EOOD Вижте мненията
Здравей,изпратен е днес адаптера,утре ще е в офиса на еконт.
Относно недостатъците в софта,ще напиша първите 3 най-важни неща за поправка,ако нещо не ви хареса или искате да добавите нещо пишете,но разберете че на един път няма да се оправят абсолютно всичките бъгове,но поне да почнем от най-важните.Ето според мен кои са първите:
1.Относно субтитрите - големината на субтитрите да може да работи коректно от 1 до 7,към тази точка и показване на препинателните знаци коректно,а не в средата на буквите и показването на маймунеца след изкл. и вкл. на субтитрите.
2.Добавяне на регион България в регионалните настройки
3.По възможност да се оправи сигнал индикатора да не показва винаго 90%

Нещо ако съм пропуснал и наистина е важно ме допълнете
Благодаря SatBox EOOD . Огън сте и вие и форума!
Към т.1 да не се забравя, че при превъртане назад на видео, после при плей субтитрите губят синхронизация!

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов
Юли , задръж с писането , че и аз им пиша тука... Изчакай да направим една листа и ще им я пратим , засега има предложения хубави ...
Да аз няма да се намесвам. Правилно е всичко да се събере в една листа. Но!!!
Днес тествах с две флашки вързани през активен USB хъб. И резултата е, че ги разпозна и двете! Има и снимки ама тях утре, че интернета ми се скапа и съм закачил тоя от телефона на Глобул. А тоя си е боза. Но накратко- разпозна хард и флашка, изобрази ги правилно в менюто PVR storage inform. като ги показа и двата в отелно графи с техническите им данни. Тук може да се скрулва до всяко едно от тях и да се избира.
В другото меню- настройки, може пък да се избере кое от двете да записва.
В медия плеъра обаче, са пропуснали в софтуера и най горе няма опция да превъртиш между двата сториджа. Изобразява само първия и там горе където е името му и стрелките <<....>> не може да се превърта и избира втората флашка.
Това, че ги чете и двете значи, че си ги е разпознало но софтуера на плеъра не може да ги избира. Утре ще видите на снимките по-точно. Така, че това също може да се упомене в списъка за недостатъци на софтуера.
Същп така утре, като дойде Wi-Fi адаптера, ще тествам с него и хард едновременно! Но си мисля, че тук няма да има проблем и ще има и интернет и ще се разпознава и харда. Защото табовете за интернет връзка и за плеъра са отделни. Тестовете са направени с активен хъб от 12 лв. Исках да ги правя със скъпия от 30лв, но не можаха да ми го дадат само за тест, че не можела да се разпечатва опаковката му и после няма как да го продадат. Но тоя евтиния също е активен и си има вграден контролер.

Последно редактирано от Юли Костов : 23-10-2013 на 00:35
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Юли Костов за този полезен пост :
tonidn81bs (23-10-2013)
  #130  
Стар 23-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ха браво .... за две флашки аз като видях UDA1 ли беше ми хрумна че може да показва и 2 и от там ми мина през главата че може и да стане това с две флашки.... но за превъртането им не знам , няма как да пробвам.
Пробвай с бутоните за превъртане на видео (напред/назад) там където е за х2 х4 х8 х16.. може да са те.. защото стрелките са за местене между форматите , картинки, музика, записи и т..н.

Аз пък се чуя защо няма цялостен браузър на флашката а само разбито на картинки видео записи и музика . Така и така може да се трият от нея файлове и да се преименуват май ... защо не е цял не знам

Последно редактирано от Йовчо Димов : 23-10-2013 на 01:25
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, ferguson, t650i


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ferguson Ariva 200 HD Zlatev75 FERGUSON 2 07-03-2012 01:08
FERGUSON ARIVA 200 HD dekoni Приключили продажби 8 19-02-2012 19:52
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 17:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 02:08
Ferguson Ariva 200 - 246 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-08-2010 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.