The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #141  
Стар 22-10-2010
Аватара на goshob
goshob goshob не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Извън България
Мнения: 47
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
Lightbulb

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Човека да идва,плаща му се и да си направи конфигурациите,не пипайте там където не ви е работа и не знаете какво как е закачено.Утре ще думне някой мултисуйч или нещо и приятеля ти ще плаща като поп.Фирмата или лицето което обслужва инталацията ще свърже всичко и ще провери дали бокса е в норми и т.н. а не на своя глава да закачате приемник към един кабел зад който има техника за четирицифрена сума.
Много си прав приятелю, ама ако ставаше дума за една нормална обстановка. Тогава не бих пипнал нищо по система, която не познавам. Аз си играя с моите антени, нямам взимане-даване с фирми и каквото разваля си е за моя сметка.
Работата е там, че собственика на сградата претендира, че кабела е свободен, т.е. може да се използва безплатно (хайде да го кажем по-точно, цената влиза в наема на апартамента). Той самият изпрати техник, който реши, че след като питаме и сме "бели хора" може да сложи някоя пара в джоба си и започна да се прави на отворко...
Явно трябва да се говори отново със собственика и нещата ще се канализират. Да погледна настройките на комшията също е вариянт, но проблема е там, че тук, където съм DM не се среща под път и над път, така че ще трябва отново да се прилага въображение, фантазия и др. подобни.
Благодаря за съвета, въпреки всичко!
Отговори с цитат
  #142  
Стар 22-10-2010
Аватара на nokia n96
nokia n96 nokia n96 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 366
Благодари: 269
Получил благодарност:
130 пъти в 84 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 2
Post Traix

Ами вижте какви са клаузите в този договор където сте подписвали с тази фирма или физическо лице. Включва ли слединсталационно обслужване и т . нататък. Както и говорете с домоуправителя да извика този който е правил системата за да си довърши работата както трябва
__________________
Vu solo 4K параболи 1x142,1x180 1x 210,2X360см- offsets 1x270см 1xTriax TD88-multifeed,Hirshmann 90 + 2x90 1x120 1x135 Diseq emp centauri 8x1 +5 diseq 4/1 Сателити;-30W, 5W/4W,4,8Е ,9Е, 10Е,13E 16E,19Е,23,5E,28Е,31,5Е,39E,42E 45E/46E,52/53Е
Отговори с цитат
  #143  
Стар 22-10-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Заплиташ се в някакъв омагьосан кръг,нещо от сорта на Линукс и това че термина "свободно" се бърка с "безплатно".
Явно че собственика е взел решение и е изградил инсталацията и може да се ползва свободно но не бъркай с безплатно.Нормално е техник ли ще е кой ще е там да вземе някакви пари за инсталиране на апаратурите-в случая приемник.Кой ще ги плати е отделен въпрос,дали наемателя или наемодателя,аз клоня към наемателя.Също така се заинтересувайте и как стои въпроса с подръжката на самата инсталация защото като изгърми нещо и някой трябва да плати за ремонта.
В най-общия случай ако след два дена стане нещо,дойде техника и каже че по ваша вина са гръмнали два мултиключа и приятеля ти ще се озъби.
По това което пишеш си личи че сте в цивилизована държава,недейте за някой лев икономия да прилагате българските мурафети...
Отговори с цитат
  #144  
Стар 23-10-2010
Аватара на goshob
goshob goshob не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Извън България
Мнения: 47
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Заплиташ се в някакъв омагьосан кръг,нещо от сорта на Линукс и това че термина "свободно" се бърка с "безплатно".
Явно че собственика е взел решение и е изградил инсталацията и може да се ползва свободно но не бъркай с безплатно.Нормално е техник ли ще е кой ще е там да вземе някакви пари за инсталиране на апаратурите-в случая приемник.Кой ще ги плати е отделен въпрос,дали наемателя или наемодателя,аз клоня към наемателя.Също така се заинтересувайте и как стои въпроса с подръжката на самата инсталация защото като изгърми нещо и някой трябва да плати за ремонта.
В най-общия случай ако след два дена стане нещо,дойде техника и каже че по ваша вина са гръмнали два мултиключа и приятеля ти ще се озъби.
По това което пишеш си личи че сте в цивилизована държава,недейте за някой лев икономия да прилагате българските мурафети...
Благодаря за съветите! Както казах преди и двамата с nokia n96 сте прави и нещата си дойдоха много бързо на мястото тази сутрин. Изпратиха друг техник, настрои нещата и всичко тръгна нормално. Целият момент беше в това, че нещо не беше наред с апаратурата на покрива и колегата му искаше да прилага "български мурафети" само дето номера не мина.
Инсталацията и потдръжката на системата са част от договора за наем, т.е. влизат в цената за апартамента. Има отделен параграф за това, където изрично е указано, че на новите наематели първоначалното пускане и настройки се извършват от квалифициран представител на фирмата безплатно.
Иначе наистина държавата е цивилизована и извъртания на условията или други простотии от подобен род са рядкост и недопустими. Всяко стадо си има и мърша, ти поне знаеш .
Още веднъж благодаря за съдействието!
Отговори с цитат
  #145  
Стар 23-10-2010
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 739
Благодари: 92
Получил благодарност:
211 пъти в 120 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
... А Пацо ще го изненадам в Камено, че понякога ми подлива вода и да се разберем...
Няма проблем, само се обади да не съм нощна, иначе виното и мезето е налице.
Отговори с цитат
  #146  
Стар 27-10-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте на всички,искам да ми кажете понеже съм много зле със сателитните техники,кои 10 спътника бихте ми предложили за мултифийд антена.Живея в Австрия и по точно до границата с Италия.Тук ходих да гледам за такива чинии и намерих само тази http://www.hm-sat-shop.de/antennen-visiosat/visiosat-big-bisatmulti-lnb-antenne-4-pos-4-teiln.html?utm_source=affili&utm_medium=cpl,но тя е само 4 позиционна.Питах човека които отговаряше за сателитните техники,дали немога да си купя още държачи за конверторите но ми каза ,че неможело само 4 били и незнаел каде мога да намеря,при което се отказах да я купя.Тук гледам че слагат за мултифийд ето такъв тип антени http://www.digital-sat-online.de/popup_image.php?pID=116.Незнам откаде се купуват но доколкото подразбрах само в специализираните магазини за сателитна техника ги предлагали.Неможах да намеря в моя град магазин,макар че има(понеже незнам немски).Ако може да ми кажете нещо за тях.Сега съм порачал в един сервиз в които монтират антени да ми намерят мултифийд антена за 10 конвертора и да ми я монтират,в сряда ще разбра колко ще ми струва това,предполагам ,че ще ми отрежат главата сигурно не по малко от 600 евро.Купих си Vu-duo и вече стои цял месец в кашона,което си е направо грехота,но незнаех че ще имам такъв проблем тук с намирането и монтирането на такава антена.Благодаря ви предварително за информацията която ще ми дадете.
Отговори с цитат
  #147  
Стар 27-10-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Истината е в този тип антени на снимката долу.

Разликата е такава, че при тях всеки един конвертор без значение къде е разположен по рейката ползва цялата големина на антената.

При обикновената офсетова антена конвертора който е в средата на държача ползва почти цялата големина, всеки следващ конвертор разположен навън от центъра ползва все по-малка площ от самата антена.
Или с други думи казано ако си вземеш антена 100см. за крайния конвертор антената ще е 50см.
Това не е добро решение ако искаш да гледаш спътници които са ти по-слаби. Прави се само когато се намираш в центъра на бийма и сигнала се пука по шевовете, но винаги ще има някой спътник който ти е с по-слаб сигнал и трябва да знаеш, че слабите транспондери на него можеш да ги забравиш.

Затова не се чуди а си купи тороидална антена като на снимката горе, на нея ще можеш преспокойно да сложиш 10 конвертора и с един 10 портов дисек ключ да си превключваш от спътник на спътник за секунди.
Трябва да знаеш, че тази антена покрива 40 градуса докато един държач за триакс например покрива 20 градуса.

Ето 10 спътника който ще ти свършат работа за тороидална антена:
1W
4.8Е

13Е
16Е
19,2Е
23,5Е
28,2Е
39Е
42Е
Хубаво е да си погледнеш биймовете във флайсат за да видиш ще можеш ли да ловиш тези спътници без проблеми с тази антена, друго не се сещам да те посъветвам.
Може да прегледаш и темата Топ 5 спътника от нея ще се ориентираш кои са по-интересните спътници, някой колеги са споменали защо предпочитат даден спътник.
Отговори с цитат
  #148  
Стар 27-10-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А защо не си сложиш моторизирана антена? За няколко секунди по-бавно превключване между канали на различни спътници ще спестиш доста евра...но пък ще имаш повече от 10 спътника...
Отговори с цитат
  #149  
Стар 27-10-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Повече от 10 спътника може да има и с две антени пак превключвайки за по-малко от секунда между спътниците (виж ми подписа). Всъщност държача на триакс зависи на каква антена ще бъде монтиран. На Triax 88 покрива 26 градуса без удължаване на рейката.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #150  
Стар 28-10-2010
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ви че ми отговорихте на въпросите.И аз имам чуство че тази тороидална антена ще е най добре.Отначало си мислех да е с мотор,но когато си купувах приемника пича ми каза да си направя мулти и да не се занимавам с мотори,и затова евших да е така а и всичко ти е на едно,няма да въртиш и да гледаш дали има вятър и т.н.Джак погледнах подписа ти,но незнам дали ще ми върши работа евентуално на мен,понеже съм с vu-duo.По-важното е че ми казахте кои спътници си заслужават.Аз по принцип най-вече се интересувам от спорт и най-вече от пакета на sky.Сега ще изчакам да видя каква оферта ще ми предложат и пак ще пиша.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
td110, антена, Тriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дилема - Triax TD110 или Тороидал ? Иван Атанасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 90 04-11-2010 11:28
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21
антена Triax TD110 mimetomm САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 19 05-06-2009 17:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.