The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1651  
Стар 03-08-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,258
Благодари: 123
Получил благодарност:
611 пъти в 321 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
Че този филтър се сменя на 10 000 километра. Не че горивото е качественно де.
Три различни марки автомобили са , всичките нови от магазина . Фиат , Дачия и Киа . Фиат-а е купен от Италия и си дойде на ход от там , тоест след първите 4000км за първи път се зарежда с газ , което е малко след като е пристигнала в Бг. Румънската след първите 5000км се ползва на газ , за нея казват , че АГУ е също фабрично монтирана - италианска АГУ Ланди Ренцо . За Киа-та АГУ е монтирана в Бг , преди покупката . Но това няма значение в случая , говорим за тотално запушен филтър на газа . Киа-та в момента е в сервиз за обслужване . След час ще видя и нейния филтър , но и тя имаше моменти в които не иска да превключи на газ , или да няма мощност . Общото е , че всички се зареждат с газ и бензин само и единствено на ОМВ .
И как се сменя филтъра на 10000км , като те викат за първо сервизно обслужване на 15000км , а Дачията на 20000км ? Като се има впредвид , че са карани 5000км на безин и след това на газ , значи прекъсванията и непревключването на газ е на по-малко от 10000км .
Отговори с цитат
  #1652  
Стар 03-08-2021
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 836
Благодари: 318
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз споделям само моят опит, а и както казах, не че горивата са качествени де. С българска уредба Фобус съм на Хонда Акорд 8, и в книжката това пише и си сменям филтъра на 10 000 километра. Дачията не е фабрично на газ, а я монтират в техен сервиз за да се зачита гаранцията. Бях се засилил да купувам та от там ми е информацията. И пак казвам че горивата ни са под всякаква критика. Преди години познат тираджия ми носеше бензин от Русия и колата беше изтребител. За нафта да не говорим, напред в темата съм споменавал за разликата от гръцката и българската. Същото важи и газта в Гърция.
Отговори с цитат
  #1653  
Стар 03-08-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,366 пъти в 890 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

През зимата съотношението на пропан/бутан трябва да е 60/40, през лятото 40/60. Имам някакви спомени, че едното беше в пъти по-скъпо от другото. Може би точно от това съотношение идва и толкова лошото качество, особено ако го джуркат и на 20/80 заради цената. В България химията е на световни висоти.....доста често бензина си мирише на разредител, ама оплачи се на арменския поп, ако искаш!


П.С. По повод засиленият корейският внос на почти нови (само на газ) коли, именно заради лошото качество на газта се прецаква някаква помпа за високо налягане. Изкарва до 15 хиляди и струва около 800 лева. В Корея нямат такъв проблем!

Абе България, какво да говорим!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 03-08-2021 на 15:50
Отговори с цитат
  #1654  
Стар 03-08-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,258
Благодари: 123
Получил благодарност:
611 пъти в 321 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
Аз споделям само моят опит, а и както казах, не че горивата са качествени де. С българска уредба Фобус съм на Хонда Акорд 8, и в книжката това пише и си сменям филтъра на 10 000 километра. Дачията не е фабрично на газ, а я монтират в техен сервиз за да се зачита гаранцията. Бях се засилил да купувам та от там ми е информацията. И пак казвам че горивата ни са под всякаква критика. Преди години познат тираджия ми носеше бензин от Русия и колата беше изтребител. За нафта да не говорим, напред в темата съм споменавал за разликата от гръцката и българската. Същото важи и газта в Гърция.
В това какви са горивата извън Бг няма спор . Просто споделих мнение за това каква газ се продава . И ако колите са с италиански АГУ , би трябвало това да са най-добрите в Европа . Италианците имат най-много коли на газ още от 80-те на миналия век . Още от първия ден в който Дачията я подкараха колегите на газ , шума на двигателя се промени , на бензин не се чува . Фиат-а е малко по-добре . Та още тогава ми подсказаха , че проблема е в нашата газ .
Отговори с цитат
  #1655  
Стар 03-08-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,409
Благодари: 1,040
Получил благодарност:
1,047 пъти в 685 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
В това какви са горивата извън Бг няма спор . Просто споделих мнение за това каква газ се продава . И ако колите са с италиански АГУ , би трябвало това да са най-добрите в Европа . Италианците имат най-много коли на газ още от 80-те на миналия век . Още от първия ден в който Дачията я подкараха колегите на газ , шума на двигателя се промени , на бензин не се чува . Фиат-а е малко по-добре . Та още тогава ми подсказаха , че проблема е в нашата газ .
На прясно монтирана газова уредба,
на 1500 и после на 4000 км. се ходи на контролна регулировка.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #1656  
Стар 04-08-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,258
Благодари: 123
Получил благодарност:
611 пъти в 321 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
На прясно монтирана газова уредба,
на 1500 и после на 4000 км. се ходи на контролна регулировка.
Може и да е така , но Фиат закупен от магазин в Италия никой не го кара на подобни контролни регулировки . Не го пише и книжката . Това май само у нас важи , защото знаят каква газ се продава и колко кадърно ги монтират дори при покупка на нов автомобил . Да си вържат гащите е май цялото това контролно регулиране .
Отговори с цитат
  #1657  
Стар 04-08-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,199
Благодари: 584
Получил благодарност:
787 пъти в 533 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"Ако няма локва масло под колата, значи няма масло в двигателя!" - Древна италианска поговорка.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
atuani (04-08-2021)
  #1658  
Стар 04-08-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,366 пъти в 890 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
"Ако няма локва масло под колата, значи няма масло в двигателя!" - Древна италианска поговорка.

Не ѝ трябва масло, двигателят е пълен до горе с нещо като грес, натрупано в следствие на редовните смени на масло.
Тая "грес" е около всички валове и предотвратява по-нататъшната им корозия. Масленият филтър(тип хартиен пълнител) беше напълно разложен в кутията. Предполагам, че е бил заводският.
Колата беше на около 250 хиляди РЕАЛНИ км, нов внос!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #1659  
Стар 04-08-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,409
Благодари: 1,040
Получил благодарност:
1,047 пъти в 685 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Може и да е така , но Фиат закупен от магазин в Италия никой не го кара на подобни контролни регулировки . Не го пише и книжката . Това май само у нас важи , защото знаят каква газ се продава и колко кадърно ги монтират дори при покупка на нов автомобил . Да си вържат гащите е май цялото това контролно регулиране .
Не бъркай Фабрична със След продажбена газова.
Едно е да има фабрични дупки друго е някой да ги пробие на око.

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Не ѝ трябва масло, двигателят е пълен до горе с нещо като грес, натрупано в следствие на редовните смени на масло.
Тая "грес" е около всички валове и предотвратява по-нататъшната им корозия. Масленият филтър(тип хартиен пълнител) беше напълно разложен в кутията. Предполагам, че е бил заводският.
Колата беше на около 250 хиляди РЕАЛНИ км, нов внос!
Това не е вярно след 2011-та защото кола няма да има застраховки и т.н.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #1660  
Стар 04-08-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

https://blitz.bg/katastrofi/eto-go-s...ews832838.html

Мистър кеш няма вашите проблеми с кола за 200 000 евро!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 6 (0 членове и 6 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.