The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 03-01-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Ох девайсчо, човека, че не обяснил като хората не е обяснил, ама и ти съвсем не четеш.
Ясно се казва, че има 4 приемника на бск, като единия е различен, разбирай 3 х s202 и една захаринка.
Операторските приемници нямат проблем с фта каналите по спътниците, но не могат да въртят антени. В Диабло Сат имат едно устройство което може да помогне, но не знам дали са го тествали и колко бройки имат.
За телевизора и да поддържа усалс, не е препоръчително да се върти антена с него.
Компромисният вариант е антена с мултифийд(13-19-23.5-28), четворен дайсек и връзване към тунера на телевизора.
Най-добрият вариант е закупуването на отделен приемник, с който да се върти антената. А ако има повече късмет и една от трите допълнителни делти се окаже 100, 200 или 1000, може и да не се налага да се превключва м/у няколко устройства.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 03-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ми нали и аз това съм написал още в първия си пост - да не си бара нищо по бск инсталацията, а приемник ли ще е с тв-то направо ли ще си врътка моторетката да си е отделна система и да си менка в тв-то през дистанционното с бутонче SOURCE. Едно и също говорим
__________________
Отговори с цитат
  #13  
Стар 06-01-2013
Владимиров Владимиров не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте

благодаря за всички мнения.
Само да систематизирам - имам вече изградена система на къща, като под изградена имам в предвид че кабелите вече са заложени (за жалост не е помислено да се пускат допълнителни) и затова искам да обединя 2те системи, защото до приемниците има само по 1 кабел.

Отностно ТВ-то до колкто разбирам от настройките му , може да управлява мотор за антена, както може да се настроят до 10 антени, както има и още няколко под настройки за LBn i t.n...
Сега разбирам за ZDH200 че не може да управлява моторизирана антена,
но със Golden Media 990 не би трябвало да имам проблеми.

относто въпроса със FTA каналите - за момента ще гледам тях докато не навлеза по навътре в нещата за да мога да се оправя със всевъзможните ключове и прочие на кодираните канали

Поздрави

Последно редактирано от Владимиров : 06-01-2013 на 22:24
Отговори с цитат
  #14  
Стар 06-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Изкарваш кабела на ТВ-то където ще слагаш другия приемник от конвертора на булсат и го включваш в мотора на новата антена - другия край откъм телевизора в един хубав линукс приемник с който ще можеш да гледаш всичко останали свободни и несвободни телевизии включително и тази която гледаш в момента. И другия път като вграждаш кабели в стената запомни, че се вграждат гофрета, за да могат кабелите да се подменят.
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2ра, антена, въпрос, За, Сателитна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сателитна антена STRONG infocell САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 13 03-11-2012 22:07
Сателитна антена 2.10 buferato Приключили продажби 1 14-10-2012 14:28
Сателитна антена 210 см. buferato Приключили продажби 3 09-11-2011 18:08
Сателитна антена 2.05m alexst682000 Приключили продажби 2 15-09-2011 20:34
Въпрос за сателитна инсталация Георги Банков САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 27-03-2011 09:32


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.