The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 19-05-2010
di1 di1 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Хахаха. Мислиш че MAC адреса ти е някаква тайна ли? Всеки може да си сложи твоя MAC.

Пакета aircrack-ng го има включен стандартно в доста линукс дитрибуции.
Даже няма нужда да се слага BackTrack.

А как точно ще видиш МАС на компютър в мрежа, до която нямаш никакъв достъп?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 19-05-2010
Аватара на Георги1
Георги1 Георги1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 258
Благодари: 22
Получил благодарност:
93 пъти в 50 поста
Сваляния: 93
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от di1 Вижте мненията
А как точно ще видиш МАС на компютър в мрежа, до която нямаш никакъв достъп?
Ако говориш за WI-FI мрежа, с Linux и подходящ софтуер всичко се вижда.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 19-05-2010
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 491
Благодари: 141
Получил благодарност:
322 пъти в 133 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Георги1 Вижте мненията
Ако говориш за WI-FI мрежа, с Linux и подходящ софтуер всичко се вижда.
Ми то и с Вин-а се вижда и без подходящия софтуер, ама е въпрос да се сетиш и малко търпение..... А за Линукс дистрибушъна дет пишеш е само за тез дето не знаят как става под вин.
Преди 2 години цоцах от комшийте без да ползвам "великите" ви линукс дистрибуции. Сега се забавлявам като ми пробват мрежата...

Последно редактирано от spgi : 19-05-2010 на 20:34
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19-05-2010
nordligvind nordligvind не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 120
Благодари: 0
Получил благодарност:
16 пъти в 13 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Все пак реших да отворя темата и се посмях от сърце докато чета тук.
Това не е съвсем нищо революционно. WEP е разбит от години. Именно за това в ръководствата на повечето рутери изрично се препроръчва да се ползва WPA-PSK/TKIP минимум.

Аз бих добавил - ползвайте WPA2-PSK/AES и парола над 15 символа включваща големи и малки букви, цифри и специални символи пък те нека да си дават парите за « устойствата за безплатен интернет » и да чакат супер-дупер тайната ви парола да падне ;;598;;598

Не забравяйте - по-лесно е да се изреди целия китайски народ да набие по една парола и да ви хакне

Последно редактирано от nordligvind : 19-05-2010 на 22:06
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20-05-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,180
Благодари: 78
Получил благодарност:
369 пъти в 242 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
всички обсъждате мрежите и програмите,а никой не каза нищо за самия линукс.С многото тествани дистрибуции мога да кажа,че тоя линукс е толкова "спрел" че едвам работи.Ако чакам с него да свърша работа сигурно ще ми падне батерията на лаптопа.На виртуална машина скоростта е по-зле от Правец-8 сравнен с поне 4-5 други линукса.
Приятелю, работя само на Линукс от десеттина години.
Нямам вин на лаптопа си. Чак понякога ми липсва .
Не бих казал че е "спрел". Разбира се мнението си е твое.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20-05-2010
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,180
Благодари: 78
Получил благодарност:
369 пъти в 242 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от di1 Вижте мненията
А как точно ще видиш МАС на компютър в мрежа, до която нямаш никакъв достъп?
Приниципа на това хакване е точно в това, че след като се види клетката и клиентите закачени към нея, се подават команди за пре-оторизиране. Така може да се вземат ключовете. Т.е. всички станции се виждат преди да имаш ключа и да си свързан към мрежата.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20-05-2010
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Приятелю, работя само на Линукс от десеттина години.
Нямам вин на лаптопа си. Чак понякога ми липсва .
Не бих казал че е "спрел". Разбира се мнението си е твое.
Както кажеш аз само констатирах мудна работа при 4 версия.След това свалих 3-та версия и забелязах коренна разлика в работата,но не видях онова редче инстал на харда.Всичко това беше от интерес,а не с цел да влиая на някой с дистрибуция.На мен ми стига мефис и слитаз за мойте нужди
Отговори с цитат
  #18  
Стар 29-05-2011
васил100 васил100 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране ВЪРШАТ РАБОТА!

Цитирай:
Първоначално написано от dsc Вижте мненията
Китайски хакерски комплекти за безплатен Интернет
Изчетох темата и си припомних старият лаф, че гроздето е кисело защото е високо.

Относно китайските антенки - закупих си две от Китай и съм много доволен, въпреки че едната изгоря на третия ден, но ми я подмениха с друга но с кръгла антена. Относно цените в Китай единият модел с малка антена е около 120 юана а тези с по-големите антени 180 юана, ако не се пазариш. На самата кутия пише, че са WIFI адаптери с голяма мощност. На кутиите им пише че са 1000 миливата или 1500 миливата. В България съм виждал такива но 500 миливата за 44 лева в магазин на Адиком. За сравнение - стандартните адаптери са 100 миливата.
Колко е реалната мощност няма да гадая, но са базирани на чип на Реалтек 8187. Деиствително мощноста е доста по-голяма от стандартните адаптери - обхватът, сигналът и скороста се подобряват многократно.
Работят безпроблемно на Уйндоус ХР - инсталира се драйвер на Реалтек от диска заедно с помощна програма за управление на мрежите и връзките.
Освен като клиент, антените могат да работят и в режим на точка за достъп.
Относно разбиването на пароли-елементарно е дори и за човек който никога не чувал за линукс:
-поставя се дискът който е към антената и се стартира компютъра така че първо да зареди от дискът
-изчаква се да се зареди графичната среда
-на декстопа има икона на програмата Spoonwep,
- страртира се посочената програма и след няколко натискания с мишката и малко късмет /наличие на мрежа която да може да се разбие/ и малко време - паролата е разбита.

Към антената освен диск има и инструкция в 8 картинки, която е изключително лесна и елементарна, дори не е нужно да четеш текста в нея /при мен беше и невъзможно-беше на китайски, но колега си поръча такава антена по интернет и бе на английски/

Дистрибуцията на диска в моя случай бе Бактрак 3,5. /различава се от тези които можете да изтеглите от интернет, поради това, че е пригодена да е елементарна за ползване - нужно е само да стартирате една програмка от декстопа и нищо повече, не е необходимо да търсиш програми из менютата/, полвал съм Бактрак 3, 4 и 5 версия изтеглена от интернет, но там, е необходимо да си опитен потребител на линукс и да знаеш доста команди.

Разбива единствено WEP пароли, при това е необходимо мрежата която атакувате да се използва, т.е. да има трафик, за да може да прихваща пакетите който се обменят, самата програмка ви показва от всички мрежи който са с WEP парола коя мрежа има трафик, освен това ви показва мак адресите както на рутерите, така и на потребителите, така че дори и да има филтриране по мак адрес, е достатъчно да си смените мак адреса.

Времето за разбиване на паролата е различно в зависимост от силата на сигнала, обемът на трафикът и сложноста на паролата от 10 минути /при силен сигнал голям трафик и средно сложна парола/ до няколко часа /при слаб сигнал и слаб трафик/.

За разбиване на WEP пароли е достатъчно да имате диск с Бактрак, не е задължително да ползвате такава антена, може да ви свърши работа и вградения адаптер, стига да се поддържа от дистрибуцията.
Относно работата на антените, близо година работят без никакъв проблем, само съжалявам, че не си купих още поне една, но другия път като ходя до Китай ще се коригирам.

Последно редактирано от васил100 : 29-05-2011 на 00:15
Отговори с цитат
  #19  
Стар 29-05-2011
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Ей тази е още по-лека /48 Мb/и върши същата работа
http://www.ibeini.com/
Отговори с цитат
  #20  
Стар 29-05-2011
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

то аз бях намерил и слитаз с програмите вътре ама с каквото и да пробвах се греда.В най-добрия случай стигам до последния ред дето показва паролата и край.
Относно самото устройство признавам че "фърга" на много метри ама само тази полза видях от комплекта.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, комплекти, хакерски


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DREAMBOX DM500S китайски - 120 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 30-11-2010 14:27
DM800PVR HD Китайски - 450 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 1 21-09-2010 00:13
Китайски ментета DM800HD... Джамайка DREAMBOX 17 04-12-2009 17:08
Китайски Dreambox DM7020si Чък Норис DREAMBOX 21 28-11-2009 15:15
В САЩ са започнали да продават комплекти 'Направи си сам спътник' spacebeam Новини 0 05-08-2009 03:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.