The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 02-06-2010
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Момчи виж сега, аз имам антена /тоест баща ми има антена / от преди 15 години, кабела към първия пеиемник не е сменян, дажене го знам какъв е, нищо му няма, а и удивително държи по-голям сигнал от поставените след 10 години по нови кабели из другите стаи. Моят съвет е - Не пипай нищо!

Последно редактирано от koko_varna : 03-06-2010 на 10:27
Отговори с цитат
  #12  
Стар 02-06-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

И на мен ми се стори, че това може да са пари хвърлени на вятъра, та затова реках първо да питам. От написаното разбирам, че ако бях с мотор би имало смисъл заради по-високо напрежение достигащо до мотора по медта, но аз не съм с мотор а на мултифийд и явно наистина не би си струвало.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #13  
Стар 02-06-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Като технически параметри кабела ти Момчи, вероятно отговаря на спецификацията си, дори в повечето спецификации и определения за RG6 по икономически съображения масово се допуска оплетката да не е мед ... както и централното жило да е от помеднени стомана или алуминий ... това, което трябва да те притеснява са връзките и конекторите ... евенуално нарушено медно покритие на централното жило и от там повишено контактно съпротивление на местата на връзки и конектори ... мен вероятно би ме дразнило ... и ако имам възможност бих подменил кабела ... или най-малко бих третирал съответните места с контактен спрей ... периодично ...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
Джак (02-06-2010)
  #14  
Стар 02-06-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За мен подмяна на RG6 с друг RG6 просто ей така е безмислено.Друг е въпроса ако се сменя с магистрален RG6 от този черния със стоманеното носещо жило който си е умален вариант на RG11.Тогава с двете ръце съм ЗА защото колкото и да е като изложиш кабел за вътрешно приложение на студ,дъжд,слънце и вятър и след някой друга годинка се скапва.Всеки който се е качвал по покривите е виждал как изгаря кабела от слънцето,и това е нормално защото не е за външна употреба.Като изгори и се нацепи външния слой и айде добър ден като се накваси с вода оплетката и зимата като замръзне и т.н. Отделно че да провесиш кабела няколко етажа надолу и става весело.В желанието да се изпъне да не го вее вятъра се дърпа и осуква през тенекии и колове и там му е слабото място вече в зоната на пречупване понеже се смачква.Отделно и че от тежестта си се разтяга.За това като ще има кабела трасе което е няколко етажа нагоре или надолу и е изложен на външни атмосферни условия то никой не може да успори предимството на кабелите за които споменах а именно магистралните защото като го опънеш горе и долу със стоманеното жило и ще се разтегне когато ...Станишев стане мъж
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Въйко за този полезен пост
hajduk (03-06-2010), Джак (02-06-2010), Питагор (03-06-2010)
  #15  
Стар 11-06-2010
nordligvind nordligvind не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 120
Благодари: 0
Получил благодарност:
16 пъти в 13 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Скоро подмених (мотив - педантичност и перфекционизъм) стоманения Commscope с помеднено жило за Webro WF100 CAI Certified кабел с медни : жило, фолио, оплетка.
Разлика в качеството на сигнала няма. Разстоянието е едва 10 метра.
Разлика на пипане - голяма. Кабелът на Commscope приличаше повече на пръчка отколкото на коаксиален кабел - твърд, реже се с голям зор, лепне магнит по него.

Прилагам снимка на кабела :



За да бъде гаргата рошава завъртях и по един такъв F-plug :



Обичам дребните гъдели, които нямат кой знае каква практическа приложимост и аз не зная защо

Последно редактирано от nordligvind : 11-06-2010 на 06:13
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
v or s, кабел, меден, подмеден


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сигнал от коаксиални кабел RG-6 и RG-11 radich_58 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 43 13-04-2017 11:27
кабел бензино САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 7 16-02-2011 11:58
YE NEXT 18500 HD /без HDMI кабел/ - 186 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 20-12-2010 23:29
Въпрос за кабел rs232 sunylove DREAMBOX 5 03-08-2010 08:21
USB кабел при БТК модема ivo Дъра-Бъра 15 03-09-2008 22:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.