The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #251  
Стар 23-11-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Благодаря , както вече казах и на други хора (но не искат да разберат) че се опитвам да помагам а не да вредя
няма проблем - поляците излязоха хора . няма да противоречат, няма нищо .Където не са го срещали казват ще се опитаме да го възпроизведем в лабораторията и край . даже смятай за оправянето на телетекста ( не че нещо му има но само да излиза на кирилица) ми искаха забележи "услуга" ?!? Защо услуга ? Защото трябвало аз да направя по една схема нещо за да им пратя отговора от тая "услуга" и те да видят какво има в това което съм направил . И го имат за услуга - паднах !естествено аз разбирам че няма как да знаят за България как е що е , просто че го наричат услуга само може да говори много.

Тука братче ако трябва нещо такова ще има сигурно " Я напръй туй онуй, пъхни вкарай и ми дай еди какво си..." , като наредба сигурно.
Хората гледат на това като на услуга от потребителя . Ето защо си мисля че няма да има оправия за дълго време напред.
Защо ли някои неща ми звучат познато ?! Но нали искаме нещата да се променят !!! Така , че ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА , ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ... Дерзай приятелю - аз съм с теб !
Отговори с цитат
  #252  
Стар 26-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко новини :
Очаква се идеята за бекъп и зареждане на настройки за канали (Тв и радио) да бъде сложена . Казаха че било супер лесно за изпълнение ( естествено като за поляци).
Но нещо не разбрах за Рестарта дали ще има - понеже недоразбраха идеята да го има изобщо , но имам уверението че ще помислят самите разработчици по случая и ще кажат какво са решили .

Само не знам колко време ще продължи това нагласяне на тия субтитри , защото има за дооправяне и този text wrapping както е известен . Тоест условията какво и къде да прекъсне и да го сложи на долен ред . Но това ще предстои да бъде дооформено. Защото сега засичам прекъсвания насред буквата и айде отдолу . Зависи и от големината на текста . Затова трябва внимание там.То не че не е болежка на всичките приемници де . Идеята е да стане.
Отговори с цитат
  #253  
Стар 27-11-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 329
Благодари: 46
Получил благодарност:
83 пъти в 57 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Относно независимите FW - пазя e-mail адресите на някои от разработчиците - поляци на такъв за DVD players, но не съм сигурен, че са активни или актуални.
За субтитрите на Ali - някога в МТК13хх беше задаван прозорец за тях, който не позволяваше да излизат извън него. Бяха направили 4 реда с пренасяне. Символите на различните езици бяха в отделни "банки" оригинално, които после независимите ползваха за няколко размера шрифтове на съответната кодировка. При Ali вероятно по друг начин се реализират нещата.
Не мога да си обясня и защо процесори с архитектура от преди 10 години можеха да възпроизвеждат нормално символи с "окантовка", а за сегашните двуядрени това се превръща едва ли не в непреодолим проблем?
Отговори с цитат
  #254  
Стар 27-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напротив никакъв проблем няма да им сложат но явно не намират за необходимо .
Аз даже и на чужди телевизии рядко виждам окантовка . Ей сега погледнах на AXN примерно .... ми нямат и други тв-та нямат също . Не знам защо но не съм придерчив към окантовката , по важно е да се използва отчетлив шрифт според мен.
Аз съм съгласен за независимите фирмове , но и на тях ще им трябва развойната среда или най-малко SDK-то на процесорите от този тип ?! Както вече споменах няма ги никъде и това не е случайно а умишлено.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 27-11-2013 на 23:08
Отговори с цитат
  #255  
Стар 28-11-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 329
Благодари: 46
Получил благодарност:
83 пъти в 57 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За мен най-добре се четат субтитрите с окантовка и нормален шрифт или Arial Narrow. Вчера си играх с едно DVD Crown, където субтитрите бяха Bold. Четяха се перфектно на 21" ТВ, но направо ми вадеха очите.

При руснаците има всичко. Предполагам и за DVB-T2 приемниците може да се намери. Обаче нашите умни глави решиха да сме на DVB-T и сега - ядец.

Пропуснах да ти благодаря и аз, че отделяш от времето си да помагаш на собствениците на Ariva! И не се ядосвай на написаното във форума - няма смисъл.
Надявам се поне новият модел на Ariva при премиерата си да няма недостатъците на 650i!
Отговори с цитат
  #256  
Стар 28-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

кога ще има нов модел ? къде го пише ? Или казваш за по принцип. Те тези недостатъци са поправими , защото са софтуерни . Но като ползваш нещо ново като Али новите разработки няма как да си перфектен никога. Ако следващ приемник има друг още по-нов АЛи процесор пак ще е същата работа защото първоначалните бутлоудери и там нещо си като демо софтуер се пише от китайчетата . После който взема да прави завършени устройства в кутия - да се оправя. това е проблема Затова няма приемник който да е нямал никога ъпдейти...освен тези , за които изобщо няма кой да ги прави никога .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 28-11-2013 на 22:25
Отговори с цитат
  #257  
Стар 28-11-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 329
Благодари: 46
Получил благодарност:
83 пъти в 57 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По принцип пиша.
Би трябвало да има някаква приемственост м/у две последователни поколения и/или серии на чиповете и заводския firm. Това имам предвид. Не вярвам новият чип да е нещо кой-знае колко по-различно.
Отговори с цитат
  #258  
Стар 28-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сигурно си прав , но реално погледнато поне за мен ако няма да е нещо по ново със повече възможности , то би било малко излишно да се прави следващ приемник почти същия и само да му бутат софта. Не мислиш ли ?
Ето предния им имаше Мстар 7818-L2 на 550 МХз но друг тип на друга фирма вероятно с аналогични възможности , но следващия не повтори чипа или следващ чип от серията а е от друга фирма направо. Така че следващия е хубаво да има съвсем трети чип за да не стават нещата еднакви само с друга коруба(софт) малко променен по цвят и менютата разместени и т.н. Надявам се ме разбираш точно и правилно

Иначе по-доброто което може да стане е да се изчисти софта колкото се може по-бързо и така съответния продукт да стане един от бързо налагащите се поради доброто му функциониране , нали така ? И аз говоря по принцип . Но има и друго - човек не може да има всички приемници , двд-та, телевизори и т.н. на света . Има по едно от няколко марки да речем и ако много бързо почне да съдейства за грешки и ъпдейти (както вече казахме примерно хората немогат да знаят че телетекста в България е на Кирилица и не са сложили кирилица и други и други ) то толкова по-бързо продукта става още по желан. Ето ти примерно имаш .... да кажем НЕО , някой друг има Стронг , някой съвсем друг пък НОТ .. т.н. и когато попаднат в ръцете на хора купили си ги бързо след излизането им и веднага почнали да ровят и знаят какво да се оправи .. остава само комуникацията . Това с излизането на софтуера и налагането му в устройствата се налага , защото хората в отдела се грижат за не един продукт първо и второ вече уточнихме че идват с някакъв демо софт , който после се доразработва от "брандиращите" . Даже и телевизори като Сони и Самсунг пак са така - клиенти им съобщават за грешки и така се развива продукта . Това си е чиста обратна връзка за производителя поне как му се харчи продукта и колко добре се харчи.
Отговори с цитат
  #259  
Стар 03-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги и съдекодерници

Сега ще ви разкрия колко сме зле в тая държава .
Хората от поддръжката на Фергюсън откриха грешка в излъчването на нашия телетекст , хахахахаах . Може да не ви се вярва , но е факт . Открили са че нашия текст излъчва някакъв опознавателен сигнал , който водел до опознаване че е ФРЕНСКИ телетекст!!! Не се шегувам изобщо. Писах им на тия от БНТ ("Българска" нациоанална телевизия).
Даже казаха още че трябва да се добавят неща в стрийма на тоя телетекст . Можете ли да повярвате - хора нямащи нищо общо с нашето излъчване ни казват чрез семпъл какво липсва и какво е грешно ... даже там намират бъгове... Е ? Извинявайте ама това не е ни цифровизация , ни нищо.Хора вземат разни лицензи и после нищо не могат да свършат като хората . какви са тия наредии. Браво за пореден път на поляците !!! Това се казва да си гледаш работата.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 03-12-2013 на 23:47
Отговори с цитат
  #260  
Стар 03-12-2013
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Колеги и съдекодерници

Сега ще ви разкрия колко сме зле в тая държава .
Хората от поддръжката на Фергюсън откриха грешка в излъчването на нашия телетекст , хахахахаах . Може да не ви се вярва , но е факт . Открили са че нашия текст излъчва някакъв опознавателен сигнал , който водел до опознаване че е ФРЕНСКИ телетекст!!! Не се шегувам изобщо. Писах им на тия от БНТ ("Българска" нациоанална телевизия).
Даже казаха още че трябва да се добавят неща в стрийма на тоя телетекст . Можете ли да повярвате - хора нямащи нищо общо с нашето излъчване ни казват чрез семпъл какво липсва и какво е грешно ... даже там намират бъгове... Е ? Извинявайте ама това не е ни цифровизация , ни нищо.Хора вземат разни лицензи и после нищо не могат да свършат като хората . какви са тия наредии. Браво за пореден път на поляците !!! Това се казва да си гледаш работата.
Хората от поддръжката на Фергюсън никога няма да си признаят недостатъците при тях.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, ferguson, t650i


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 11 (0 членове и 11 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ferguson Ariva 200 HD Zlatev75 FERGUSON 2 07-03-2012 01:08
FERGUSON ARIVA 200 HD dekoni Приключили продажби 8 19-02-2012 19:52
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 17:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 02:08
Ferguson Ariva 200 - 246 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-08-2010 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.