The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 03-05-2011
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз питах подобен въпрос преди известно време, но никой не отговори. После помислих малко и ... схемата работи за радио честотите, където антените са резонатори, но не и за сателитен сигнал
Схемата не става, защото ако вържеш антените последователно, ти ги връзваш през конверторите. Първо, конверторите изискват захранване (те са активни устройства) и второ - те преобразуват сигнала и го пускат на по-ниска честота, за да мине по кабела. Следователно, представи си, че имаш два идентични източника на сигнал. Да предположим, че си решил проблема със захранването. Да, ама като наслагаш двата сигнала, ще ти се усили и шума и полезния сигнал, а разликата, която на нас ни е интересна, няма да се промени. Аналогична постановка можеш да получиш и по друг начин. Ползваш една антена и сигнала след конвертора го пускаш на усилвател, който дублира сигнала и го вади на 2 изхода. Е, ако вържеш двата изхода последователно, това няма да ти усили разликата между нивата на полезен и вреден сигнал. Ще усили НИВОТО, но не и РАЗЛИКАТА. Следователно схемата не ста'а Ако ставаше, всички щяхме да сме с 60см антени и да гледаме Astra 2D

Да не говорим, че 1,50 + 1,50 като площ съвсем не е 3м
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Didko за този полезен пост :
мирокостов (03-05-2011)
  #22  
Стар 03-05-2011
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Със сфазиращи линии
Даи да ги видим тези линии
Отговори с цитат
  #23  
Стар 03-05-2011
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
И аз питах подобен въпрос преди известно време, но никой не отговори. После помислих малко и ... схемата работи за радио честотите, където антените са резонатори, но не и за сателитен сигнал
Схемата не става, защото ако вържеш антените последователно, ти ги връзваш през конверторите. Първо, конверторите изискват захранване (те са активни устройства) и второ - те преобразуват сигнала и го пускат на по-ниска честота, за да мине по кабела. Следователно, представи си, че имаш два идентични източника на сигнал. Да предположим, че си решил проблема със захранването. Да, ама като наслагаш двата сигнала, ще ти се усили и шума и полезния сигнал, а разликата, която на нас ни е интересна, няма да се промени. Аналогична постановка можеш да получиш и по друг начин. Ползваш една антена и сигнала след конвертора го пускаш на усилвател, който дублира сигнала и го вади на 2 изхода. Е, ако вържеш двата изхода последователно, това няма да ти усили разликата между нивата на полезен и вреден сигнал. Ще усили НИВОТО, но не и РАЗЛИКАТА. Следователно схемата не ста'а Ако ставаше, всички щяхме да сме с 60см антени и да гледаме Astra 2D

Да не говорим, че 1,50 + 1,50 като площ съвсем не е 3м

-НЯма начин, да няма начин. Казал мирокостов и се почесал по главата
а, Мечо пух казал:
- Колкото повече, толкова повече.
и си облизал пръстите от меда
Отговори с цитат
  #24  
Стар 04-05-2011
themaster301 themaster301 е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Този принцип може да се приложи само при диполните антени,да си направим едно Яги с по добра насоченост и усилване.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 04-05-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Какво толкова има на Astra 2D та такива сложни работи искате? Ако е за спорта разбирам, ако не е ми е много чудно.
Четейки Didko мога теоретично да отговоря така:
Първия проблем е сфазирването на сигнала което може да стане с предложените от d3v1c3nv11 "сфазиращи линии" но се появява проблема на шеорката честотна лента (близо 2 GHz) Това означава че чиниите трябва да са закрепени много стабилно, да не се мърдат въобще от вятър (трудно решимо) и след това вместо конвертор да имат облъчвател от който да се вземе сигнал от двете чинии, да мине през вълновод (аз така си го представям, ако друг зане повече нека да ме поправи) след което да мие през свазиращите линии и чак след това да влезе в преработен конвертор който да свали честотата до 1-2 GHz и сигнала да тръгне към обикновен приемник.
Има и още 2 решения:
1. Ако толкова много ви се гледат тези програми преместете локацията на антената към позиция с по-силен сигнал (и Вие естествено)
2. Вместо да се мъчите с толкова сложни неща (а те наистина са сложни - без да съм ги правил си представям какво е необходимо) си купувате една 3 метрова антена и резултата е налице.
Искам да ме разберете правилно - не се опитвам да се шегувам на чужд гръб. Живота винаги е бил низ от компромиси - преценете кое си заслужава и кое не и ще установите че не ви трябва 3 метрова антена нито смяна на локацията на по-малка такава.
Още един път ако е за спорта(тръпката) тогава е съвсем друго и дерзайте!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
  #26  
Стар 04-05-2011
themaster301 themaster301 е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За Северозападна България ще са необходими 300см,но по на изток размера трябва да е поне 350см.Като се има в предви и това,че за всеки 10 см цената на антената се вдига със стотици лева,инвестирането за такава антена е за ентусиасти с добри възможности.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 04-05-2011
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От Варна за 28,2 антената трябва да е поне 2.10 за да излезе всичко (24 часа) без 2D.Пробвано и експерементирано лично от мен.Аз съм с парабоа 2.10 (руска) и с инвентор инваком.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #28  
Стар 04-05-2011
themaster301 themaster301 е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В по горния си пост съм пропуснал да спомена,че става дума за Астра 2Д.Между другото за о.Кипър за споменатия спътник(Астра2Д) е необходима антена с размер 300см.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 04-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от паунера Вижте мненията
От Варна за 28,2 антената трябва да е поне 2.10 за да излезе всичко (24 часа) без 2D.Пробвано и експерементирано лично от мен.Аз съм с парабоа 2.10 (руска) и с инвентор инваком.
глупусти, с офсет 120 текател за варна си излиза същото като при теб

Последно редактирано от yavor1 : 04-05-2011 на 13:09
Отговори с цитат
  #30  
Стар 04-05-2011
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor Вижте мненията
глупусти, с офсет 120 текател също си излиза същото като при теб
Да ама Sky Sports HD 1,2,3,4 и Sky 3D се губят през деня (не се хващат 24 часа)
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
282Е, антена, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
БСК с ITV антена. андрей76 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 21 08-04-2011 12:14
Антена Кирик САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 23-03-2011 10:21
антена асен.нкл ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 09-08-2010 11:09
Антена за 13Е stareca68 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 24-08-2009 23:14
Антена TOR-90 hajduk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 21-06-2009 18:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.