The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > Новини

Notices

Новини Новини за нови програми честоти спътници и др.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-05-2022
Аватара на wassl
wassl wassl не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: EB
Мнения: 599
Благодари: 329
Получил благодарност:
322 пъти в 180 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи излиза че за платформите не е проблем пиратството за видеосъдържание а само за превода, иначе защо стъпват въобще у нас ако проблема е само в пиратството или малкия пазар.Второ Замунда така или иначе си го намира съдържанието например от чуждестранен Дисни+ а после си добавят субтитри както на всеки торент.Нещо друго,представете си ако богатия каталог на Нетфликс беше дублиран на Български, така както например е на Руски, колко повече абонати и интерес щеше да има а това ще се отрази на приходите на традиционните оператори и допълнително платени платформи и пакети.
__________________
DMOne4k:Twin/VU+UNO4kSE,2xDvbS2X:SSD250Gb/GI:LX3/GT_V8UHD/Ant:220cm>0,8w&InvacomSNF;Tecatel120pro>23,5E+19,2E+16E+13Е&InvertoBU_Twin;80cm>9E+1,9E&MTI+4,0W=EMP_8/1(TunerA);TelesistemTM100AL>45E+42E+39E+36E&BESTcircular=EMP_4/1(TunerB);SONY65 XE9300&CI+A1;SONY XR65A83K&CI+A1.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-05-2022
Аватара на oktay89
oktay89 oktay89 е на линия
Hi-Tech Fan
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Добрич
Мнения: 757
Благодари: 157
Получил благодарност:
98 пъти в 76 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой знае ли дали смятат да си партнират с телекомите?
Hbo max примерно може да се включи като "select" услуга в мобилния план при А1, а виваком мисля, че са го включили в ЕОН Премиум. Ясно е, че там е по-лесно заради излъчването на HBO каналите.
__________________
Maximum T85 - 0.8E+7E+13E+16E+19E+23.5E+39Е
Triax TDS88 - 30W <-> 52E
Gigablue UE 4K TeamBlue 6.3 + MediaPortal + IPTV
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27-05-2022
bojko84 bojko84 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2015
Мнения: 167
Благодари: 9
Получил благодарност:
59 пъти в 35 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от wassl Вижте мненията
Значи излиза че за платформите не е проблем пиратството за видеосъдържание а само за превода, иначе защо стъпват въобще у нас ако проблема е само в пиратството или малкия пазар.Второ Замунда така или иначе си го намира съдържанието например от чуждестранен Дисни+ а после си добавят субтитри както на всеки торент.Нещо друго,представете си ако богатия каталог на Нетфликс беше дублиран на Български, така както например е на Руски, колко повече абонати и интерес щеше да има а това ще се отрази на приходите на традиционните оператори и допълнително платени платформи и пакети.
Не че не им е проблем, а знаят, че не могат да се преборят с пиратството и не се занимават. То за западния свят тези пари са много дребни и никой не си прави труда да тегли торенти след като за 10 долара или евро може с два клика на дистанционното да гледа най-новите филми и сериали.

А колкото до това защо стъпват у нас - те не стъпват конкретно в България. Покриват определени региони на света едновременно и България влиза в тях в даден момент. И за тях не е никакъв допълнителен разход това, че са достъпни за гледане и у нас в рамките на по-големия регион. Ще им стане разход ако започнат да превеждат и дублират на български каталога си.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27-05-2022
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,947
Благодари: 3,706
Получил благодарност:
1,719 пъти в 1,135 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

да де, не им е разход..., а приход

Колкото и да въртиш и сучеш, няма как да дадеш разумно обяснение защо, след като искат пари за нещо не го локализират.
Тия мижави оправдания с торенти-пирати са за "женския пазар" - тоя дето ще се абонира (или купи филм, отиде на кино) в много редки случаи ще тръгне да тегли нещо - само ако не може да го намери в стрийминг платформите - имам доста такива познати и между другото повечето са под 30год. (май и като ги слушам повечето младежи са така)

А напъните ти да ги оправдаваш и да ни изкарваш нас (българите) виновни, че искаме нещо срещу парите си са леееко ... жалки (да не използвам друга дума)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27-05-2022
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 311
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от timothy Вижте мненията
Никой не задължава никого да ползва която и да е услуга под наем. Как точно се противопоставяш на корпорациите като теглиш нелегално съдържание от тракерите? Нали всички компании, продуценти, актьори и т.н. влагат труд и пари, за да правят филми/сериали и очакват да им се плати. А торентите им нарушават правата. Не знам защо Нетфликс/Амазон, вероятно и Дисни няма да предложат локализация на съдържанието си, но пиратството и малкия пазар оказват влияние вероятно. Всеки сам си решава, аз лично отдавна спрях да се занимавам с торенти при наличие на легални алтернативи с отлично качество и богато съдържание.
Да понеже нищо не изкарват за това има толкова бози по кината и нетфликсовете. Стига глупости ти ако искаш плащай за бози - почти няма филми които да стават за нещо. То и затова са тези платформи да имаш бройки, за да си мислиш че имаш нещо като съдържание.
Как се противопоставям на корпорациите ами като не плащам за филми с привличащи трейлъри а са абсолютна загуба на време. Нетфликс метфликкс колко работници имат тук, ако не ти е ясно таксичките отиват директно в щатите демек влиянието/печалбата на една американска корпорация се увеличава.
Поне да беше от евросъюза за да остане нещо тук. Ако няма Замунда и арена няма да докарат нито превод нито много повече абонати. Все ми едно кой за какво си дава парите, торент или е въпрос на избор не на правилно или неправилно. Гледам народа става все по овчи ами така да е, мен лично ме боли шнорхела.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28-05-2022
trifka1 trifka1 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 24
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз също не разбирам какво се напъват всички да защитават големите компании. Хората нямат пари за ядене а те готови да хвърлят едни 30 лева минимум за нищо. При положение че има толкова места откъдето ще си гледаш всичко безплатно. Най ме дразни, че се мъчат да налагат мнението си и на другите. Като ти се дават пари давай, пари никой не връща. Ще ти ги вземат с кеф. Само не ми се прави на велик как всички трябвало да плащаме.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28-05-2022
Lafcheto Lafcheto не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 96
Благодари: 4
Получил благодарност:
25 пъти в 19 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от trifka1 Вижте мненията
Аз също не разбирам какво се напъват всички да защитават големите компании. Хората нямат пари за ядене а те готови да хвърлят едни 30 лева минимум за нищо. При положение че има толкова места откъдето ще си гледаш всичко безплатно. Най ме дразни, че се мъчат да налагат мнението си и на другите. Като ти се дават пари давай, пари никой не връща. Ще ти ги вземат с кеф. Само не ми се прави на велик как всички трябвало да плащаме.
За да станем нормална държава, трябва да разберем че безплатен обяд няма. Мина времето и на замунда, арена и на каквото се сетиш. Не знам на колко години си, но да се задоволяваш с нескопосани преводи правени с гугъл, трябва да си под 30. Аз си плащам на HBО,бих си платил и на Дисни и Нетфликс, но искам локализация.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Lafcheto за този полезен пост
bojko84 (28-05-2022), notwist (28-05-2022), redstar (30-05-2022), wassl (28-05-2022)
  #8  
Стар 27-05-2022
Lafcheto Lafcheto не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 96
Благодари: 4
Получил благодарност:
25 пъти в 19 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Снощи срещнах даже реклама по телевизия, но не видях кой канал беше. Не виждам смисъл от такава интензивна реклама без локализация?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28-05-2022
турбо турбо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 311
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Пич на мен превод не ми трябва, аз знам английски. Ами да станем, ама макар и банално, всичко идва отгоре надолу. За миналия месец разходи на четиричленно семейство 2000 лв и то без изхвърляния, при положение че един работи в момента разбирай две деца и жена по майчинство, сещаш ли се кога ще дам пари за нетфликс. Аз знам как да реша моята ситуация отрязвам посредника, но повечето хора нямат такава възможност. Не работя на черно, и за труд като моя в белите държави се плаща много повече. Сещаш ли се липсата на Замунда и арена няма да оправят това, а по точно смяна на мисленето в посока човек да не се лакоми да има всичко и много години промени. Не те знам и аз на колко години си но като ти чета напъните ми става ясно за какво иде реч, или недорасъл чикиджия или песния която се чуди какво да прави по цял ден.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28-05-2022
Аватара на wassl
wassl wassl не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: EB
Мнения: 599
Благодари: 329
Получил благодарност:
322 пъти в 180 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Прав си Турбо, само че нужно ли е чак обиди, при всеки е различно.Аз например от години плащам Нетфликс, без да го ползвам, заради дъщерята, тя го гледа и знае английски.Има и много хора, работещи за които не е проблем да се абонират но нямат време от работа да гледат,или от възрастта нямат интерес просто, дори и с превод.А има и хора с възможности но стиснати и пестеливи.Българина необича правила, обича аванта и вратички.
__________________
DMOne4k:Twin/VU+UNO4kSE,2xDvbS2X:SSD250Gb/GI:LX3/GT_V8UHD/Ant:220cm>0,8w&InvacomSNF;Tecatel120pro>23,5E+19,2E+16E+13Е&InvertoBU_Twin;80cm>9E+1,9E&MTI+4,0W=EMP_8/1(TunerA);TelesistemTM100AL>45E+42E+39E+36E&BESTcircular=EMP_4/1(TunerB);SONY65 XE9300&CI+A1;SONY XR65A83K&CI+A1.
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
14, 99, disney, БЪЛГАРИЯ, месец, на, стартира, ЦЕНА, Ще, Юни, €7


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Малко повече от месец до старта на „България Он Ер“ ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 18-08-2011 20:48
DISNEY XD HD стартира на Sky Digital dsc HDTV нови канали и новини 1 17-10-2010 20:23
Disney Channel стартира в Гърция ТИНТИН Новини 0 10-11-2009 17:22
Disney Channel стартира - подробно за схемата и програмата! ТИНТИН Новини 2 06-09-2009 19:52
Много, много хитове - гледай през първия месец на Disney Channel ТИНТИН ДРУГИ 0 01-09-2009 19:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.