The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени > Мултифийд

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-03-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Честно казано не мога да разбера, защо трябва човек да се мъчи с 60см булсатка. Признавам си, че и аз се изкушавах да го пробвам този мултифийд, без да имам никакъв опит за реденето му.
Ами да 60см булсатка действително е много малка за целта.


Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
понякога на булсатката някои транспондери просто изчезват.
е това е от атмосферни влияния в повечето случаи, но като цяло си е добре макар и да е с размери на чинийка за салата, има и по-малки като тези яйцевидните:


с размери 50Х45 см или дори тези:

с размери 45Х48 см,на които освен да си изпържиш някое яйце при по-топло време не виждам за какво друго може да се използват


ПС: Голямо влияние оказва конверорът който използваш както в моя случай този "GM 204+" който използвам за нищо не става в сравнение с inverto-то което имам.


Та споменатият "GM"(голяма мизерия) ми е вторият опит, първият ми го смениха след като му изгоря един от изходите още на 2-рия ден. Сега с вторият опит когато влкюча/изключа приемник останалите губят сигнал докато не сменя канала тякова нещо не съм виждал при употребата на двойният inverto конвертор, но нали съм си експериментатор сега ще си сърбам попарата.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-03-2019
Аватара на Верту
Верту Верту не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: София
Мнения: 358
Благодари: 279
Получил благодарност:
167 пъти в 89 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз доста време си гледах с една 60см билсатка мултифийд 13-19-23. Астра 19 ми беше център и дори в лошо време сигнала не изчезваше. Но другите два при лошо време изчезваха. През 6 градуса конверторите са долепени един до друг.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-03-2019
тотален тотален не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 108
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
Искам да си направя мултифийд с център 39Е, но до сега не съм правил подобно упражнение така, че преди да се втурвам да купувам нещо не съвсем обмислено реших да отворя тема и да питам по-запознатите от мен.


Разполагам само със стара 60см-ва офсетова антена за целта, най-вероятно ще има значение за огъването на рейката след това.






1. Аз искам да питам тази рейка не трябва ли да е заоблена малко така че центърът на конвертора да гледа към антената а не в страни от нея(най-вероятно заоблянето се прави след покупката според размера на чинията)?


2. Като опция вероятно няма да е възможно със стандартни (широки) конвертори да се постигне и 42Е или с други думи казано през 3 градуса както е тук:

ако тук са през 3 градуса естествено.
Аз съм със същия държач като този снимка със 60 сантиметрова чиния Оптикум. Център ми е 39 плюс 28. В Белгия съм и двете излизат с повече от приличен сигнал. Не съм се сетил да го огъвам, но и не трябва, защото тук 28 се хваща и с тиган за палачинки. Конверторите са доста близо и между тях не може да се сложи трети, така че съм със съмнения че със 60 сантиметра чиния могат да се изкарат спътници на 3 градуса един от друг. 6 ще излязат спокойно.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27-03-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

"География" има значение.
При теб "Конверторите са доста близо и между тях не може да се сложи трети" при разлика 11 градуса. А тук при 6 има бая място.
Тук има шанс и за 3 градуса точно за тези сателити (30Е-46Е).
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
39Е45Е, държач, За, Мултифийд, Универсален


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Универсален алуминиев държач за 4 LNB Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 0 21-04-2018 11:57
Продавам мултифийд държач и Diseqc 4/1 бахретин Приключили продажби 1 16-11-2013 19:34
Продавам мултифийд държач с 3 бр.конвертори баисар Приключили продажби 2 14-11-2013 11:40
Допълнителен държач за мултифийд Б.Борисов КОНВЕРТОРИ 2 12-07-2013 19:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.