The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 01-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Стига ти да влезеш веднъж с root и да се изпълни 1 килобайт изпълним код. Дотам си!
А с root се влиза почти постоянно. Това не е web сървър, постоянно ръчкам нещо и ми трябват права (su по Убунтовскому).
Отговори с цитат
  #22  
Стар 01-03-2013
Аватара на Денислав
Денислав Денислав не е на линия
44 65 6e 69 73 6c 61 76
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 421
Благодари: 6
Получил благодарност:
119 пъти в 73 поста
Сваляния: 191
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Стига ти да влезеш веднъж с root и да се изпълни 1 килобайт изпълним код. Дотам си! А с root се влиза почти постоянно. Това не е web сървър, постоянно ръчкам нещо и ми трябват права (su по Убунтовскому).
Хем така, хем не е така. При мен има едни каки в туристическа агенция. Нали се сещаш по цял ден нет, мейли, сураттефтер и т.н. А кажи ми сега как ще се изпълни код - по мейла ли или?

Ти на изпълнимия код ли даваш руут, че не те разбрах нещо?
__________________
LG LB730V BNT HD, bTV HD, bAction HD, RingBG HD, News7 HD, NovaSport HD, DiemaSport HD,DiemaSport2 HD & IPTV
Отговори с цитат
  #23  
Стар 01-03-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,410
Благодари: 194
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Стига ти да влезеш веднъж с root и да се изпълни 1 килобайт изпълним код. Дотам си!
А с root се влиза почти постоянно. Това не е web сървър, постоянно ръчкам нещо и ми трябват права (su по Убунтовскому).
ай стига си плашил с вируси роотки, дето бяха "страшни" преди 3 години. Всичко е човешка направия, а писачите на вируси/спорна тема/ са "добри" програмисти дето са уволнени неправомерно и сега търсят възмездие. Антивирусните също изпробват конкуренцията със собствени вируси. Пример нод по този начин си усигуряват клиентела.
Пробно съм бил по 2 месеца без антивирусна на ХР само със защитна стена и накрая най-много някой безобиден троянец или фалшива тревога за крак кейген.
__________________
Отговори с цитат
  #24  
Стар 01-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Денислав Вижте мненията
1. Хем така, хем не е така. При мен има едни каки в туристическа агенция. Нали се сещаш по цял ден нет, мейли, сураттефтер и т.н. А кажи ми сега как ще се изпълни код - по мейла ли или?

2. Ти на изпълнимия код ли даваш руут, че не те разбрах нещо?
1. Ами ако заковеш на каките с юзърски права и само браузър и мейл - дори без антивирусна ще оцелееш на Уин7.
2. Не можеш да изпълниш изпълним код, ако няма права да тръгне.

Пак да питам - що има антивирусни за Линукс, ако няма вируси?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 01-03-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Айде пак се оля тук с рабински мозък
Антивирусните за Линукс са да лекуваш уиндовските компове с тях и да им сканираш пощата и трафика. Що се отнася до вредите след ползване на sudo - след като си тъп може и без вирус да си делитнеш партишъна.
Относно кой пише вирусите - антивирусните компании за да си продават антивирусните, чат пат и някой истински крадец, дето бръмчи на фишинг. Нема по голяма уязвимост от човешката глупост, а за нея няма антивирусна
__________________
Отговори с цитат
  #26  
Стар 01-03-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,410
Благодари: 194
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

наистина вирусите за линукса са в пъти по малко от уиндоските. По надолу направете си труд да преведете.
But say that attachment has targeted Linux machines and is in the form of, say, .deb, .rpm, or .bin - what then? Those types of files can be installed on Linux machines. Well, first and foremost - if the file is in .deb format and you are using an RPM-based system, nothing will happen. If, however, you receive an email with a .rpm attachment, and you're using an RPM-based system, what happens? It will ask you for either your root or your sudo password (depending on your security model).
So, what do you think? Is Linux immune to viruses? I hope your answer is "no." That answer, and the prevention it inspires, will keep your Linux machine virus free for years to come.
__________________
Отговори с цитат
  #27  
Стар 01-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Антивирусните за Линукс са да лекуваш уиндовските компове с тях и да им сканираш пощата и трафика.
Другото са дедовски общи приказки, ама това дето съм го цитирал строши за пореден път тъпомера. Няма да спреш да ме учудваш. Пусни търсене за антивир под Линукс, да видиш как всички произвеждат щитове и за Линукс. Какво ли обяснявам на човека, дето отрича С в 21 век и седи на 8 степенен хардуерно накован стек
п.с. Избягвам продуктите на М$ доколкото мога, при първа възможност минавам и работя на Убунту. Да не ме набедиш за фанатик на Били.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 01-03-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Другото са дедовски общи приказки, ама това дето съм го цитирал строши за пореден път тъпомера. Няма да спреш да ме учудваш. Пусни търсене за антивир под Линукс, да видиш как всички произвеждат щитове и за Линукс. Какво ли обяснявам на човека, дето отрича С в 21 век и седи на 8 степенен хардуерно накован стек
п.с. Избягвам продуктите на М$ доколкото мога, при първа възможност минавам и работя на Убунту. Да не ме набедиш за фанатик на Били.

Айде пак поредните простотии. Ей момче ще ядеш бой! Пак почваш да пишеш нагли лъжи и като нищо ще ме нанервиш! Продължавай в същия дух и ще се оглеждаш като излизаш на улицата! Капиш?
__________________
Отговори с цитат
  #29  
Стар 01-03-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian
Ей момче ще ядеш бой! Пак почваш да пишеш нагли лъжи и като нищо ще ме нанервиш! Продължавай в същия дух и ще се оглеждаш като излизаш на улицата! Капиш?
Айде ела бе дедо! Заплашваш ли ме нещо? 2 дни ходя по теб да ти пресичам дезинформацията. Само лаеш, ама като ти пусна линкове и се правиш на приятно разсеян.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 01-03-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да и съм напълно сериозен!
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вирус, Нов


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
нов вирус по скайп yavor1 Дъра-Бъра 14 26-01-2013 19:17
skype - вирус !!! martinakis Дъра-Бъра 84 21-01-2013 17:43
satinfobox.com - проблем с вирус мип Дъра-Бъра 4 28-08-2012 09:39
Apple призна за първия вирус за Mac ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 3 25-05-2011 20:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.