The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 22-05-2010
Аватара на Ланселот
Ланселот Ланселот не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: Разград/Казанлък
Мнения: 656
Благодари: 26
Получил благодарност:
134 пъти в 75 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от netman Вижте мненията
п.с. Някой ма кисне здраво, че и писмено, ама да видим ...
Ами съмнения в бившия си началник нямаш ли, че те кисне?
__________________

http://www.satshop.bg - Специализираният магазин за сателитна техника
Алоууу, спамерите, ако ви шибна по един шамар и с гугъл няма да ви открият после!

Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ланселот за този полезен пост :
Кайлиец (15-06-2010)
  #22  
Стар 15-06-2010
Кайлиец Кайлиец не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Та значи,ровичкам си из нета и попадам на тази тема.Хубаво я е пуснал потребителя с ник netman ,прочетах му постовете ,обаче в мен напира да цитирам Йовков с пълно гърло "Боже ,колко мъка има на този свят боже",визирайки него.И за да не съм голословен да почна от някъде .Абе Данчо ние в Камено ,не мислихме че можеш да говориш , а виж ти какъв форумен борец,срещу полицейския(според теб),произвол си бил.Машала.аферим,бравос.
Абе аланкоолу случайно да си прочел ЗМВР.Да ти поясня
Закон за Министерство Вътрешните Работи,че явно при теб нещата откъм нормативна база ,с която работи Полицията са ти неясни.Ами например ако го беше направил ,щеше да прочетеш Чл. 60.

(
1) Полицейските органи могат да призовават в служебните
помещения граждани за изпълнение на определените им с този закон правомощия.
(2) Полицейските органи писмено уведомяват гражданите за призоваването(Призовка). В
съобщението изрично се посочват целта на призоваването, часът и мястото на
явяване.
(3) В неотложни случаи призоваването може да се извършва по телефон,
телекс или факс. Призоваването по телефон или факс се удостоверява писмено от
длъжностното лице, което го е извършило, а по телекс - с писмено потвърждаване за
полученото съобщение.

Къде Данчо някъде тук виждаш,определен час за призоване,да ти поясня например ,че в поста ти споменаваш 21.30 часа или 06.30 часа,не можеш да бъдеш призован?
Да разясня ,че пред вас е светло ,като ден ,имате учлично осветление,както и близката бензиностанция е осветена ,така че изобщо не е тъмно.Къде точно е полицейския произвол тук?Полицаите са си спазили процедурата,така както е регламентира в закона, а ти си имал късмет че са полицаи от Камено,най-малко защото градчето е малко и се познавате.Ако беше образувано досъдебно производство по тези случаи, и ти не беше се явил на редовно връчена Призовка,тогава процедурата е друга и бъди сигурен,че пак ще бъде спазена.Става дума за Принудително довеждане.Просто си попаднал на служител на МВР,който както и теб не си знае правомощията.Бъди сигурен ,че ако пробваш подобно поведение,спрямо полицай в близкия областен град към теб ще бъде приложена опцията по чл.Чл. 63. Полицейските органи могат да задържат лице:
т.2. което след надлежно предупреждение съзнателно пречи на полицейски
орган да изпълни задължението си по служба;
Това че сам си се явил в РУП го адмирирам,но да ми твърдиш че не може да ти се връчи призовка в посочените от теб часове,и че си изгонил полицая ,айде дай нещо по-сериозно.Друго ,много добре знаеш ,че има изградено видеонаблюдение с сградата на РУП Камено,така че във всеки един момент може да се види при необходимост кога влизаш и излизаш от сградата,без доказване от свидетели на това.Бъди коректен.
А че ти си плашлив от действията на полицията ,си е твой личен проблем.Тичай при баба Пена ,да ти лее куршум,че си много глям няма да може да ти веси
Следващия момент от поста ти:
Чл. 56. (1) Полицейските органи предупреждават устно или писмено лицето,
за което има достатъчно данни и се предполага, че ще извърши престъпление или
нарушение на обществения ред.
(2) За писменото предупреждение се съставя протокол, с който лицето се
предупреждава за отговорността, която се предвижда при извършване на
съответното престъпление или нарушение на обществения ред.
(3) Протоколът за предупреждение се съставя в присъствието на лицето и на
един свидетел, като след запознаване със съдържанието му се подписва от
полицейския орган, лицето и свидетеля. Отказът на лицето да го подпише се
удостоверява с подписа на свидетеля.
В случаите на домашно насилие копие от
протокола за предупреждение се предоставя на пострадалото лице при поискване.
Тука грешката е на самия полицай,че писменно не те е предупредил,след като би могло да се предположи ,че ще извършиш престъпление.А дали ти ще разпишеш,си е твоя работа.Законодателя е предвидил вариант затова
Един безплатен съвет,към теб и работодателя ти.Четете законите.Те не хапят,най-малко няма да пишеш глупости Данчо.

Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Кайлиец за този полезен пост :
netman (16-06-2010)
  #23  
Стар 16-06-2010
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Благодаря за съветите ... не знаех, че представители на органите на реда пишат по форумите - впечатлен съм ... обещавам най-съвестно да си дръпна от lex.bg закона за МВР и следващият път когато решите да си поговорим да Ви посетя с адвокат ... всичко добро
Стар 16-06-2010
pgi
Това съобщение е изтрито от pgi.
  #24  
Стар 16-06-2010
Кайлиец Кайлиец не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Данчо дали си впечатлен или не си е пак твой личен проблем.Още един съвет към теб ,недей подценява служителите на МВР.Просто си попаднал на хора ,които са случайно са в тази система на МВР и ,поради това че си успял по-някъкъв начин да им се противопоставиш ( за които дълбоко се съмнявам,че си способен),а те са се съгласили с това заради факта ,че не си знаят правомощията предостваени им по ЗМВР ,говори за некомпетентност от тяхна страна .Направо се учудвам,как един от визираните от теб служители,които са дошли да ти връчат призовката се оставил да го разиграваш,при положение че е доста компететен откъм нормативана база.Затова и ти си мислиш че си най-великия борец стрещу полицейския произвол според теб .Както и не си мисли ,че в МВР се работи както в РУП Камено.Просто там сте обвързани, както котешки черва.Доскоро и ти караше автомобил,който ако го подкараш някъде другаде веднага ще бъде спрян от движение.Ама се сещаш а и не искам да го поднасям тук ,защо не се случва това в Камено.Когато отиваш с адвокат в кое да е РУП,мога само да те поздравя за това, и веднага се питам с "червените" пари на работодателя ти ли ще му платиш?Всичко добро и на теб.
  #25  
Стар 16-06-2010
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,760
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

@Кайлиец,
вместо да се опитваш да даваш идеи защо първо не се понаучиш да пишеш граматически правилно? Тръгнал да ми обяснява закони, алинеи и тем подобни неща, а не знае къде да постави или не запетайка, точка, интервал... Като пишеш доклади на твоите шефове пак ли ги пишеш така? Пак ли същия словоред използваш? Защото повярвай ми - опитах да прочета какво си искал да отговориш, но точно на третия ред се отказах...
  #26  
Стар 16-06-2010
Кайлиец Кайлиец не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами не се мъчи да четеш.Както се казва в една реклама" То не става ,само с ядене,трябва и ъкъл"
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Кайлиец за този полезен пост :
д.е.м.т (17-06-2010)
  #27  
Стар 16-06-2010
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Хехе за бившия ти шеф фирмата в която сега работиш явно е СТРАШНА конкуренция. Напълно е възможно сами да си режат кабелите за да те мачкат теб(и фирмата в която работиш). На този смешник дето ти обяснява толкова надълго бих му казал да предаде нагоре - да се изнасят от Камено докато е време, щото с такива методи добро няма да видят...
Никой не е прокопсал с ползване на лъжа, измама и прочие долни дейности.
  #28  
Стар 16-06-2010
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кайлиец Вижте мненията
Та значи,ровичкам си из нета и попадам на тази тема.Хубаво я е пуснал потребителя с ник netman ,прочетах му постовете...
Ти да не си търсил случайно в интернет Данчо дали не се е похвалил че реже кабелите? Или се опитваш да събереш данни за неговото досие?

Цитирай:
Първоначално написано от Кайлиец Вижте мненията
Къде Данчо някъде тук виждаш,определен час за призоване,да ти поясня например ,че в поста ти споменаваш 21.30 часа или 06.30 часа,не можеш да бъдеш призован?
Да разясня ,че пред вас е светло ,като ден ,имате учлично осветление,както и близката бензиностанция е осветена ,така че изобщо не е тъмно...
Искаш да кажеш че могат да ми "цъфнат" у дома и в 4 часа сутринта ли? А да си чул случайно, че ако не могат да ме намерят у дома, пращат призовката или те отиват до местоработата ми? Това от личен опит го знам. Такава ми беше службата.
П.С. Или направо ми копни тук целия закон, че да ти намеря вратичка.
А, и друго, преди 3 год сед опитаха да ме извикат в Благоевград за разпит, аз естественно не отидох (болничен), следователя ми звъни същия ден и ме пита ще не съм бил, а аз му викам: "безработен бате, няма мъни за билет" и оня вика, аз мога да ти пратя превоз, ама няма да ти е удобен, и накрая ко стана, пратиха папката в Петрич да ме разпитват тъй че можем да си ви въртиме както искаме.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 16-06-2010 на 20:42
  #29  
Стар 16-06-2010
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Г-н кайлиец,
хади са мойто момче тичкай при твоя работодател (неговите кинти е под достойнството ми да ги коментирам) на 13-я етаж и докладвай, че операция сплашване 2 не мина ... хитро с бтк-ско ип, ама невинните като мен не се страхуват!!! Всичко добро.

п.с. Апропо БТК АДСЛ няма в Камено, а РПУ-то е на Комнет, така че за къв Кайлиец става дуам ... ай сиктир от поръчки срещу мене вече беееееее

Последно редактирано от netman : 16-06-2010 на 20:46
  #30  
Стар 16-06-2010
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

netman, имаш право да поискаш всички материали по отправените към теб обвинения и/или сигнали. След като се запознаеш с тях, да подведеш под отговорност за клевета лицето, което те кисне. Да видим как ще докажат, че ти имаш нещо общо - свидетели ли ще намерят, що ли... Да не забравяме, че човек е невинен до доказване на противното. Горещо ти препоръчвам да действаш чрез адвокат, най-малко ще спрат да те притесняват за щяло и нещяло, защото ще се усетят, че няма да им отстъпиш. На неграмотния полицай /или който там цитира закона/, мисля, че му е ясно какво е положението в малките населени места и как се действа в случая "защото шефа на кабелната е познат и дава аванта, дай да не му кършим хатъра и да тормозим човека", в случая теб. Аман от простаци и междуселски отношения - тоя казал, оня рекъл и netman виновен...
И гледай да се разчуе за случая - колкото повече хора знаят какво точно се е случило, толкова по-малка е вероятността виновникът да се измъкне!
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
netman (16-06-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
аман, от, полицията


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Елена Йончева стана просекиня, полицията я задържа с “оборота” ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.