The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #4651  
Стар 03-03-2018
мони2 мони2 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 256
Благодари: 44
Получил благодарност:
97 пъти в 56 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията
...
Skyfire, забелязвам, че определено имаш знания, затова ще ти дам допълнителни пояснения.

Тези програми - Da Player и подобни (които се издържат от реклами), ползват софтуер за стриймване. За да не стане прекалено балъшка работата и с трафик анализатор да хванеш перманентен/постоянен линк, който впоследствие, недай си Боже, да можеш да продаваш, хората са разработили професионални ПЛАТЕНИ софтуери, които се справят със задачата. Един от тези,който се ползва в случая, е WOWZA streaming server. Какво прави той - на базата на истинския линк, който се стриймва - бил той друг http, rtmp, rtsp или подобен, или пък DVB-S сигнал, както и ip-то на клиента, се изработва уникален хеш за конкретното ip на клиента и конкретния стрийм. Съответно програмата е конфигурирана така, че генерира временен линк със съответния хеш като един параметър и продължителността на живота на линка, като друг (h=ХЕША, e=ВРЕМЕТО). Просто и ясно. Когато клиент от дадено IP се обърне към Wowza сървъра, на базата на този хеш се получава или отказва достъп към стрийма. Отделно, че този софтуер се грижи да не пуска втора кънекция от клиент от същото IP, или май в DA PLAYER-а са го направили да са по 2 кънекции максимум, та не пуска трети. По този начин ти не можеш да си направиш рестриймър, който да продаваш, дори IP-то ти (както е в твоя случай) да е статично, а не можеш да го дадеш и на друг човек, защото хешът няма да съвпада и съответно той няма да може да гледа.

Надявам се, че разбра. Гледам, че си интелигентен

Последно редактирано от мони2 : 03-03-2018 на 15:39
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мони2 за този полезен пост :
ди6ката (03-03-2018)
  #4652  
Стар 03-03-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мони2 Вижте мненията
Skyfire, забелязвам, че определено имаш знания, затова ще ти дам допълнителни пояснения.

Тези програми - Da Player и подобни (които се издържат от реклами), ползват софтуер за стриймване. За да не стане прекалено балъшка работата и с трафик анализатор да хванеш перманентен/постоянен линк, който впоследствие, недай си Боже, да можеш да продаваш, хората са разработили професионални ПЛАТЕНИ софтуери, които се справят със задачата. Един от тези,който се ползва в случая, е WOWZA streaming server. Какво прави той - на базата на истинския линк, който се стриймва - бил той друг http, rtmp, rtsp или подобен, или пък DVB-S сигнал, както и ip-то на клиента, се изработва уникален хеш за конкретното ip на клиента и конкретния стрийм. Съответно програмата е конфигурирана така, че генерира временен линк със съответния хеш като един параметър и продължителността на живота на линка, като друг (h=ХЕША, e=ВРЕМЕТО). Просто и ясно. Когато клиент от дадено IP се обърне към Wowza сървъра, на базата на този хеш се получава или отказва достъп към стрийма. Отделно, че този софтуер се грижи да не пуска втора кънекция от клиент от същото IP, или май в DA PLAYER-а са го направили да са по 2 кънекции максимум, та не пуска трети. По този начин ти не можеш да си направиш рестриймър, който да продаваш, дори IP-то ти (както е в твоя случай) да е статично, а не можеш да го дадеш и на друг човек, защото хешът няма да съвпада и съответно той няма да може да гледа.

Надявам се, че разбра. Гледам, че си интелигентен
Ами виж колко хубаво и интелигентно си го обяснил.
Дори нямам въпроси.
Разбрах те от първият път.

Аз с продаване на канали не се занимавам, чисто като хоби си събирам стриймове за да мога да си гледам през скучните дни далеч от удома нещо...
Отговори с цитат
  #4653  
Стар 03-03-2018
boboturboto boboturboto не е на линия
форумно кавалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Пардубице,Чешка република
Мнения: 805
Благодари: 325
Получил благодарност:
142 пъти в 97 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИлиянБГ Вижте мненията
За да не те тормозя ти отговарям НЕ .
Благодаря за отговора,а иначе може ли да се направи плейлист със стриймове във формат .json и да се добавят в Da player-a даречем да си добавя Чешки,английски и т.н. към тази с българските-ЗА ЛИЧНО ползване
__________________

Последно редактирано от boboturboto : 03-03-2018 на 19:16
Отговори с цитат
  #4654  
Стар 03-03-2018
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Е то има си хас да не може , как мислиш са прибавени тези дето сега са в листата!
GENERATE JSON FILE

m3u to JSON converter
Код:
library(rjson)

trim <- function (x) gsub("^\\s+|\\s+$", "", x)

data_dir = 'Documents/playlists/'
play_list = list()

for(i in list.files(data_dir,"^.*\\.(m3u)$")){
  year = substr(i,1,4)  # record file specific information, in this case year from playlist group
  
  d = data.frame()
  for(j in readLines(paste0(data_dir,i),encoding = 'latin1')){
    if(substr(j,1,8) == "#EXTINF:"){  # track line
      extract = trim(strsplit(x = substr(j,9,nchar(j)), split = c(" - |,"))[[1]][-1])
      d <- rbind(d,data.frame(extract[1],extract[2]))
    }
  }
  
  colnames(d) <- c("artist", "song")
  
  play_list[[i]] = list(name=i,year=year,tracks=d)
}

write(toJSON(play_list),paste0(data_dir,"playlists.json"))
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 03-03-2018 на 20:42
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gentu за този полезен пост :
boboturboto (03-03-2018)
  #4655  
Стар 04-03-2018
Аватара на Верту
Верту Верту не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: София
Мнения: 358
Благодари: 279
Получил благодарност:
167 пъти в 89 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Здравейте имате ли линк за iConcerts!
Само на лични. Благодаря.
Отговори с цитат
  #4656  
Стар 04-03-2018
веско5 веско5 е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 48
Благодари: 15
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Skyfire Вижте мненията
През уикенда ще реша една задача за дизайн на IPV4, ако ми зададеш брой офиси и брой хостове във всеки офис и мрежово оборудване, интересуват ме интерфейсите на които ще има айпита.
Дори видео мога да ти направя как ги изчислявам и дори симулация мога да ти пусна на цялата мрежа как работи.


Сега мога да ти дам само анализ, защото съм снимал анализа, дизайна спада към синтеза.

Анализа е при дадено айпи и маска да изкараш всички останали данни като брой хостове, мрежа, първи и последн използваем, както и броадкаст.
За домашно ако искаш можеш да потърсиш къде съм оставил грешка, преди изпит за колегите учещи от мен

https://www.youtube.com/watch?v=YArw3ZF758k

Знам как се пише usable и Broadcast, ako случайно решиш да се хванеш за правописа
Благодаря ти за безсмисленият отговор. Клипче с музичка и цифрички можех да си намеря и сам. "Мони2" ти е обяснил някой неща без да ти изпраща линк или клип без обяснения!!! Явно не си разбрал сарказма ми и не си ми схванал шегата ... но това си е твой проблем.

п.с. - удома са две думи (у дома) ... вкъщи е една дума - дано този път ме разбереш
Отговори с цитат
  #4657  
Стар 04-03-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от веско5 Вижте мненията
Благодаря ти за безсмисленият отговор. Клипче с музичка и цифрички можех да си намеря и сам. "Мони2" ти е обяснил някой неща без да ти изпраща линк или клип без обяснения!!! Явно не си разбрал сарказма ми и не си ми схванал шегата ... но това си е твой проблем.

п.с. - удома са две думи (у дома) ... вкъщи е една дума - дано този път ме разбереш
Схванах го но тия номера на мен не ми минават и той сарказъмът ти е толкова безсмислен

Аз получих отговор на въпроса си без сарказъм и тъпи шеги.
Отговори с цитат
  #4658  
Стар 04-03-2018
Пецо Пецо не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 149
Благодари: 21
Получил благодарност:
31 пъти в 24 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от веско5 Вижте мненията
Благодаря ти за безсмисленият отговор. Клипче с музичка и цифрички можех да си намеря и сам. "Мони2" ти е обяснил някой неща без да ти изпраща линк или клип без обяснения!!! Явно не си разбрал сарказма ми и не си ми схванал шегата ... но това си е твой проблем.

п.с. - удома са две думи (у дома) ... вкъщи е една дума - дано този път ме разбереш

Весооо, Весооо, правиш забележки за правопис, ама прочети си поста.......
В българсия език няма дума в множестено число, която да завършва на "Й"........................
Извинете за спама , ама не се сдържах...
Отговори с цитат
  #4659  
Стар 04-03-2018
satmania satmania не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2017
Мнения: 88
Благодари: 61
Получил благодарност:
28 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.wekom.ru/wp-content/uploa...TVplaylist.m3u
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на satmania за този полезен пост
ди6ката (06-03-2018), КАБРАНСКИ (04-03-2018)
  #4660  
Стар 04-03-2018
Skyfire Skyfire не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Местоположение: Варна
Мнения: 130
Благодари: 18
Получил благодарност:
13 пъти в 10 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от satmania Вижте мненията
Toва е от http://playlist.onlybest.tv

До месец ще изтече.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, ИПТВ, плейлист


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 513 (6 членове и 507 гости)
martinstz, vadzari, ventzi1912, веско5, димитър65, ИванАтанасов

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Копувам евтин иптв бох jack82 Приключили продажби 5 05-09-2011 17:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.