The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 29-10-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 311
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Абе не е точно така по голяма прекарвация от бобеца е гледай какво става ако до 30 дена ако не се презазреди. Бобеца си е минута за минута там не се презарежда, все едно си на такса ама не плащаш месечна, е цакат те с отчитане на минута и най-вероятно ти надписват по 1 минутка на всеки бр разговор.

Ето ги тез моите любимци първо евтино после 3 пъти по скъпо така те карат всеки месец да кихаш или да бързаш да си изприказваш минутите. Според мен неми ги хвали и тея.

Цитирай:
Разговори към всички национални мрежи 30 дни след активация/ презареждане на 10.00 лв. и повече 0.108 лв на минута
Разговори към всички национални мрежи при липса на презареждане на сума от 10.00 или повече лв. 30 дни след активация/ последно презареждане 0.34 лв на минута
Отговори с цитат
  #42  
Стар 29-10-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Според мен неми ги хвали и тея.
Според мен трябва да се избира по малкото зло!

Не ти ги хваля просто на МЕНТЕл съм им сърбал попарата още през 1999 година когато разговорите бяха около 3 (три) лева на минута а една SIM карта струваше около 150 лева,отделно се плащаше за активиране на: CLIP-12 лева,изпращане на SMS-5 лева и т.нт.
Мое мнение е,че всичко свързано с МЕНТЕл е по голяма измама от другите оператори!
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T

Последно редактирано от pe6o1975 : 29-10-2012 на 12:26
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pe6o1975 за този полезен пост :
  #43  
Стар 29-10-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 311
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Защо си мислиш че и аз не съм ги отхвърлил веднъж. бях си купил навремето ериксон 1018 тогава картите им бяха тези суми които казваш. Въпроса е друг колю неми харесва идеята с изтичането на 30 дни тоест за да говориш евтино на вски 30 дни трябва да кихаш минимум 10 лв. Иначе плащаш по 3 това е извиване на ръце и не е много по различно от месечна такса.
При другите това го няма цената на минутата си е фиксирана и ако не искаш не предплащаш нищо, аз лично това правя плащам си за изговореното не предплащам за нищо.

Мтел не са стока никои не го отрича това, ще видим до кога ще съм доволен от тях, пък и тая никакви надежди. Явно е че оправия няма с никои, за мен лично по-малкото зло са те.

Макар, че не търся да сменям услуга, според теб колю защо е по малкото зло според теб, в сравнение с боба и то не предплатената им услуга (тази при която не купуваш пакети с минути), може пък аз да съм се заблудил за това е форума да спореляме мнения.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 29-10-2012
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viktor Вижте мненията
То и сега има,на Прима-за 11 стотинки на минута,но само към 5 любими номера ,и трябва да се зарежда всеки месец с поне 6 лв. ваучер.
А,най добре е,ако важи за всички оператори,не само към Мтел.

Печалбите на мобилните и фиксираните оператори е огромна ,няма съмнение.Преди време ползвах VOIP телефония на компютъра и плащах за разговори със стационарни телефони по 2 стотинки на минута,за цял свят/почти/.Като при превод на сума по сметката получавах бонус от 4 месеца безплатни разговори с много дестинации/ за някои страни и за мобилни телефони/ .Например с Щатите /САЩ/ съм говорил по няколко часа без прекъсване и без да платя нито една стотинка,с български абонати също беше безплатно за разговор със стационарен телефон.
И като свършат 4-те месеца,започва да ти взима от сметката по 2 стотинки на започната минута.Като няма срок за парите,важи си до изчерпване на количествата.

Друг пример:телефон,който мобилен оператор продава без тарифен план за 400 лв.,интернет магазин в България го продава за 249 лв......
Ми взимай един смартфон ако нямаш, сложи си VIOP на него, нет за 5лв. на някой от операторите и си готов, и 128к са достатъчни за разговори.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 29-10-2012
Аватара на tchefo
tchefo tchefo не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 324
Благодари: 9
Получил благодарност:
99 пъти в 53 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pe6o1975 Вижте мненията
Колега,препоръчвам ти Call-Yo на Vivacom http://www.vivacom.bg/bg/residential...lateni/call_yo
Ползвам този предплатен пакет и съм много доволен от тарифата!
И най вече няма обвързване!
Ситният шрифт друго казва

Специалната цена от 0.108 лв. на минута към всички мрежи в страната е валидна 30 дни след активация на стартовия пакет. Ако през този период има презареждане със сума равна или по-висока от 10 лв., периодът на бонус цената се удължава с още 30 дни от датата на презареждане. При всяко презареждане, равно, или по-голямо от 10.00 лв. с ДДС, говорите за 0.108 лв. на минута с всички оператори в страната!При липса на презареждане или при презареждане на сума по-малка от 10.00 лв., цената за разговор след изтичане на промоционалния 30-дневен срок от последното презареждане е 0.34 лв. на минута.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 29-10-2012
Аватара на viktor
viktor viktor не е на линия
сатфен
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 594
Благодари: 225
Получил благодарност:
303 пъти в 139 поста
Сваляния: 96
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tchefo Вижте мненията
Ситният шрифт друго казва

Специалната цена от 0.108 лв. на минута към всички мрежи в страната е валидна 30 дни след активация на стартовия пакет. Ако през този период има презареждане със сума равна или по-висока от 10 лв., периодът на бонус цената се удължава с още 30 дни от датата на презареждане. При всяко презареждане, равно, или по-голямо от 10.00 лв. с ДДС, говорите за 0.108 лв. на минута с всички оператори в страната!При липса на презареждане или при презареждане на сума по-малка от 10.00 лв., цената за разговор след изтичане на промоционалния 30-дневен срок от последното презареждане е 0.34 лв. на минута.
Това май означава ,че ако заредиш с 10 лв. например на 01.11.2012 г. започва да ти тече промоционалната цена,валидна 30 дни,но зареждаш още 10 лв. на 02.11.2012 г. и срокът си остава на практика същият,не става 60 дни...За да ползваш напълно тези дни трябва точно но датата,когато изтичат 30-те дни да презаредиш,това е доста неудобно.
Друг е въпросът,ако говориш за 20 или 30 лв. на месец и трябва да презареждаш няколко пъти.
__________________
В гората посоките на света се познават по мъха на дърветата ,а в града - по сателитните антени!

Последно редактирано от viktor : 29-10-2012 на 21:53
Отговори с цитат
  #47  
Стар 29-10-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
?Като стана въпрос за радиостации,колеги да ви питам:
имам 3 радиостанции "Лен" и преди ги ползвах за разговори/даже едната ми бе монтирана в колата/ много яки и мощни са, без проблем покриват от 10 до 50 км. в зависимост от антената/ имам и различни антени. Та повече от 10 години не съм ги пускал и сега ако ги включа и използвам попадам ли под някоя санкция от закона? Иначе честотата е на бивше АПК, но при определени метерологични условия понякога могат да се правят и разговори с диспечера на украински таксиметрова служба.
Имаш право да излъчваш само на свободни честоти, ако нямаш лиценз за радиолюбител. Вероятността тия Лен да са на свободни е почти нулева.

p.s. Мислеха някаква технология - телефоните да могат да работят и без клетки. На принципа на торентите - ти на мене, аз на тебе. Примерно ако 2 телефона се чуват един друг - говорят като радиостанции. Ако не - търсят някой, който да има връзка и с двата и го ползват като клетка.

Последно редактирано от Rabin : 29-10-2012 на 23:19
Отговори с цитат
  #48  
Стар 30-10-2012
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,410
Благодари: 194
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи те са на честота в диапазона дето работят линейки и таксита. Само че е фиксирана честотата. Слага се един и същ кварц с еднакви мигахерци за всички радиостанции за помежду си. Няколко кварца пробвах но все на разни земеделски кооперации в честотата се случва.
Иначе пущините имат супер яко излъчване, защото смущават и вкарват хармоници в околните уреди.
__________________

Последно редактирано от Хоризонт : 30-10-2012 на 00:27
Отговори с цитат
  #49  
Стар 30-10-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tchefo Вижте мненията
Ситният шрифт друго казва

Специалната цена от 0.108 лв. на минута към всички мрежи в страната е валидна 30 дни след активация на стартовия пакет. Ако през този период има презареждане със сума равна или по-висока от 10 лв., периодът на бонус цената се удължава с още 30 дни от датата на презареждане. При всяко презареждане, равно, или по-голямо от 10.00 лв. с ДДС, говорите за 0.108 лв. на минута с всички оператори в страната!При липса на презареждане или при презареждане на сума по-малка от 10.00 лв., цената за разговор след изтичане на промоционалния 30-дневен срок от последното презареждане е 0.34 лв. на минута.
Много просто:като искаш да говориш по тънко-зареждаш 10 лева (не се губят) като не искаш не зараждаш и само ти звънят!
Поне абонати на vivacom с минути могат да ти се обаждат.
За bob не знам дали абонати на МЕНТЕл могат да говорят безплатно към него.
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T

Последно редактирано от pe6o1975 : 30-10-2012 на 10:46
Отговори с цитат
  #50  
Стар 30-10-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 311
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pe6o1975 Вижте мненията
Много просто:като искаш да говориш по тънко-зареждаш 10 лева (не се губят) като не искаш не зараждаш и само ти звънят!
Поне абонати на vivacom с минути могат да ти се обаждат.
За bob не знам дали абонати на МЕНТЕл могат да говорят безплатно към него.
На боб не става да ти званят безплатни все пак е емтел. При боба няма презареждане това ми харесва, тоест говори си колкото искаш (до 50 лв. толкова е лимита) в рамките на месеца, при вивата треябва презареждане което е неудобно като ти свърши десятката
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Избор, мобилен, на, Оператор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на ТВ и НЕТ оператор... kiril_2 Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 31 24-09-2012 18:08
Помощ за избор на мобилен телефон vassilp GSM мобилни комуникации 1 20-04-2012 11:39
Проваля се търгът за четвърти мобилен оператор ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 25-11-2011 15:47
Ищван Полони: Четвъртият мобилен оператор зависи от действията на регулатора ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 23-10-2011 15:13
Договор с мобилен оператор ще бъде БОБИ Дъра-Бъра 0 10-05-2011 20:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.