The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 03-01-2024
Аватара на aBToBo3
aBToBo3 aBToBo3 не е на линия
batNIKI
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: София
Мнения: 93
Благодари: 18
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Калито Вижте мненията
Квото и да вземеш все тая в този диапазон до 1.20 и каква е идеята да замениш една метровка с друга... нова антена няма да изкара по добър сигнал,освен ако триакса не го е валял метеоритен дъжд
Триакса е много хубава антена но e с отвратителнитe 13+ килограмa. Преди години за 5 месеца ми разби мотора. Сега си взех Emme Esse алуминиева размер 103X98 и е под 6кг. Мотора не я и усеща
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на aBToBo3 за този полезен пост :
КСГ (06-01-2024)
  #12  
Стар 06-01-2024
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,214
Благодари: 603
Получил благодарност:
473 пъти в 336 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Последните две която си избереш. Моята е метър и съм много доволен от към сигнали, по параметри е 6кг не съм е теглил. Лично всичко аз съм си настройвал и вади добри сигнали на слаби транспондери. От 45Е до 30w. Със черно Инверто единично https://diablosat.net/bg/69-click-system
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png

Последно редактирано от jack82 : 06-01-2024 на 17:48
Отговори с цитат
  #13  
Стар 07-01-2024
manqka manqka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aBToBo3 Вижте мненията
Триакса е много хубава антена но e с отвратителнитe 13+ килограмa. Преди години за 5 месеца ми разби мотора. Сега си взех Emme Esse алуминиева размер 103X98 и е под 6кг. Мотора не я и усеща
Така като я загледах тази антена Emme Esse , как е със сигналите по дъгата? Че аз съм със SAB - 1м. Дали имат някаква разлика със сигналите по дъгата! Ако е по добра от моята, бих си взел тази Emme Esse , хем ще си олекотя Н-Н мотора...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 07-01-2024
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aBToBo3 Вижте мненията
Триакса е много хубава антена но e с отвратителнитe 13+ килограмa. Преди години за 5 месеца ми разби мотора. Сега си взех Emme Esse алуминиева размер 103X98 и е под 6кг. Мотора не я и усеща
Интересува ме разбития мотор, защото търся работеща платка от разбит мотор Moteck/Digipower/Strong 2100 или 2500 с един бутон за Изток/Запад.
Имам вече две, като и двете дават различни дефекти. Едната даже я давах на ремонт, но както и предполагах, проблемът не беше отстранен.
Едната не приема команди от приемника, но работи перфектно с бутона, другата приема команди, моторът тръгва и спира след 1-2 градуса и светва в червено.
По същият начин е и като се натиска бутонът.
Явно това е слабото място на тия мотори.


Става въпрос за този мотор:
https://diablosat.net/bg/hh-/84-digipower-sg-2100-.html
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 07-01-2024 на 17:10
Отговори с цитат
  #15  
Стар 07-01-2024
Аватара на aBToBo3
aBToBo3 aBToBo3 не е на линия
batNIKI
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: София
Мнения: 93
Благодари: 18
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Така като я загледах тази антена Emme Esse , как е със сигналите по дъгата? Че аз съм със SAB - 1м. Дали имат някаква разлика със сигналите по дъгата! Ако е по добра от моята, бих си взел тази Emme Esse , хем ще си олекотя Н-Н мотора...
Ами в общи линии на 39 е12-14dB, na 23,5 и 19,2 по 13-15,5dB на 0,9 и на други има транспондери със 5dB и се гледа без да прекъсва, нагоре и под 42 не ходя. Абе прилично се държи щом на слаби транспондери 5-6dB се гледа без забележки. Атова хоби го бях поизоставил по край другите 2 и антената с Invacom конвертор я имам от няколко дни и още не съм разгледал къде какво и що излиза
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-01-2024
Аватара на aBToBo3
aBToBo3 aBToBo3 не е на линия
batNIKI
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: София
Мнения: 93
Благодари: 18
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Интересува ме разбития мотор, защото търся работеща платка от разбит мотор Moteck/Digipower/Strong 2100 или 2500 с един бутон за Изток/Запад.
Имам вече две, като и двете дават различни дефекти. Едната даже я давах на ремонт, но както и предполагах, проблемът не беше отстранен.
Едната не приема команди от приемника, но работи перфектно с бутона, другата приема команди, моторът тръгва и спира след 1-2 градуса и светва в червено.
По същият начин е и като се натиска бутонът.
Явно това е слабото място на тия мотори.


Става въпрос за този мотор:
https://diablosat.net/bg/hh-/84-digipower-sg-2100-.html
Преди години Триакса ми го разби същия мотор за 5-6 месеца до положение че на по крайните позиции направо губеше всичко. Тия мотори не са за такива антени или по скоро обратното!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 08-01-2024
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aBToBo3 Вижте мненията
Преди години Триакса ми го разби същия мотор за 5-6 месеца до положение че на по крайните позиции направо губеше всичко. Тия мотори не са за такива антени или по скоро обратното!

Разбития мотор дали случайно го пазиш още....както по-горе писах, интересувам се от платката му....ако не ти трябва, разбира се.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #18  
Стар 08-01-2024
manqka manqka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Интересува ме разбития мотор, защото търся работеща платка от разбит мотор Moteck/Digipower/Strong 2100 или 2500 с един бутон за Изток/Запад.
Имам вече две, като и двете дават различни дефекти. Едната даже я давах на ремонт, но както и предполагах, проблемът не беше отстранен.
Едната не приема команди от приемника, но работи перфектно с бутона, другата приема команди, моторът тръгва и спира след 1-2 градуса и светва в червено.
По същият начин е и като се натиска бутонът.
Явно това е слабото място на тия мотори.


Става въпрос за този мотор:
https://diablosat.net/bg/hh-/84-digipower-sg-2100-.html
Пробвал ли си, да смениш двете черни релета, на платката?
Аз имах подобен проблем. На два Н-Н мотора. На единия, не искаше да завърта на изток, а на другия, на запад. Светваше диода в червено и до там. Но като завъртя в другата позиция, която е работеща на завъртане, светваше в зелено. Но реша ли да върна обратно, и светваше в червено и не искаше да завърта.
При мен проблема се оказа от релетата. Смених ги и двете на двата мотора. И сега и двата работят без грешка.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 08-01-2024
manqka manqka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aBToBo3 Вижте мненията
Ами в общи линии на 39 е12-14dB, na 23,5 и 19,2 по 13-15,5dB на 0,9 и на други има транспондери със 5dB и се гледа без да прекъсва, нагоре и под 42 не ходя. Абе прилично се държи щом на слаби транспондери 5-6dB се гледа без забележки. Атова хоби го бях поизоставил по край другите 2 и антената с Invacom конвертор я имам от няколко дни и още не съм разгледал къде какво и що излиза
Ясно. При мен на 19.2Е 10 -13 - 14dB , не ми е донастроена антената. Понеже вертикалната тръба, има лек наклон. Не е точно на 90° градуса. Все се каня да я сменям, с друга тръба, все време не ми остава. Някой ден ще я сменя като се затопли времето. Че е на покрива на блока.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 09-01-2024
Аватара на aBToBo3
aBToBo3 aBToBo3 не е на линия
batNIKI
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: София
Мнения: 93
Благодари: 18
Получил благодарност:
18 пъти в 11 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Разбития мотор дали случайно го пазиш още....както по-горе писах, интересувам се от платката му....ако не ти трябва, разбира се.
На времето още им се нарадвах и заминаха мотора с антената. Не си заслужава да го правиш такъв мотор. Вземи си нов по сериозен мотор и лека антена. Тоя Strong 2100 е с пластмасов зъбен механизъм по спомени, и лесно се разбива особено с по тежка антена!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Избор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на антена peterkk САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 20 30-10-2020 22:25
Избор на DVB-T антена Чачи ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 117 02-05-2016 11:46
Избор на антена valbg САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 14 29-09-2012 09:40
Избор на антена Arkadietz САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 12-03-2012 07:47
Избор на антена spaice САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 41 25-01-2010 15:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.