The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 27-12-2010
Аватара на tenev666
tenev666 tenev666 не е на линия
Ferguson Ariva 102
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 340
Благодари: 104
Получил благодарност:
26 пъти в 22 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оги Вижте мненията
E, тогава си "наш" човек! Наздраве от мен - вярно си е - няма по-сладко от собствено настроената антенка пък била тя и булсатска:-))
благодаря наздраве и от мен.не съм със булсатска със пента съм
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg DSC00061.JPG (59.4 КБ, 101 разглеждания)
Отговори с цитат
  #42  
Стар 28-12-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нищо не барай по антената,гледай си така и си свиркай.
Ако се е завъртяла от хобота или от мотора при някой вятър никаква промяна на координатите няма да ти помогне а само пренастройка.Това е все едно да й настроиш елевацията към южния спътник,да я забодеш на кола гьотере някъде там на юг и да чакаш да излезе дъгата само с корекция на ъгъла на завиване,няма как да стане.
След като си спрегнал дъгата да върви по 30В-25Е-75Е и си излизат то значи си я настроил коректно.Лекичко да мръдне на изток или на запад без значение от хобота или мотора то ще ти избягат веднага крайните,те са доста по-чувствителни от централните спътници и за разлика от централните където можеш да си играеш с 4-5 стъпки то при крайните 2 стъпки и чао.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Въйко за този полезен пост
tenev666 (28-12-2010), Хиена (28-12-2010)
  #43  
Стар 28-12-2010
Аватара на tenev666
tenev666 tenev666 не е на линия
Ferguson Ariva 102
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 340
Благодари: 104
Получил благодарност:
26 пъти в 22 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Нищо не барай по антената,гледай си така и си свиркай.
Ако се е завъртяла от хобота или от мотора при някой вятър никаква промяна на координатите няма да ти помогне а само пренастройка.Това е все едно да й настроиш елевацията към южния спътник,да я забодеш на кола гьотере някъде там на юг и да чакаш да излезе дъгата само с корекция на ъгъла на завиване,няма как да стане.
След като си спрегнал дъгата да върви по 30В-25Е-75Е и си излизат то значи си я настроил коректно.Лекичко да мръдне на изток или на запад без значение от хобота или мотора то ще ти избягат веднага крайните,те са доста по-чувствителни от централните спътници и за разлика от централните където можеш да си играеш с 4-5 стъпки то при крайните 2 стъпки и чао.
Да прав си няма да я барам повече тя и без това си върви по дъгата.
__________________
SKYPE tenev666
Отговори с цитат
  #44  
Стар 30-12-2010
Аватара на tedy58
tedy58 tedy58 е на линия
пенсиониран сат-манияк
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Местоположение: Smolyan
Мнения: 351
Благодари: 501
Получил благодарност:
264 пъти в 116 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Аз съм на същото мнение като Въйко,
Едно нещо работи ли не го пипай докато не се наложи!
Ако нямаш друга работа и се чудиш какво да правиш тогава грабвай телевизорите приемниците, компасите, биноклите (за да може да видиш по-добре юга) и хайде на покрива, като ти гледам покрива е добър за работа, но изчакай да се постопли малко времето.

А от това което си писал :
Цитирай:
Първоначално написано от tenev666 Вижте мненията
Стана работата но на географска ширина сложих 0.15.62 а на дължината оставих както си беше 42.42 сега всички спътници по дъгата ми излизат но голяма играчка беше докато улуча тези честоти.
ми идва наум, че си избягал около 10 градуса (на запад) от юга, ама дали ще ти показва 25 или 15 градуса на приемника щом си в орбитата не пипай.

Весело посрещане на нова година! Пък догодина ще му мислим пак за спътници и мътници.

Наздраве на всички които са от наща партия с Оги и сат чата Я!
и внимавайте с кехлибарено-кафявата течност по празниците!
__________________
The world is small, but enough, isn't it?
Vu04k; DM800§каквото попадне.Paraclips 2,4m,Triax-TD88

Последно редактирано от tedy58 : 30-12-2010 на 18:06
Отговори с цитат
  #45  
Стар 30-12-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tedy58 Вижте мненията
...А от това което си писал :
...
ми идва наум, че си избягал около 10 градуса (на запад) от юга..
E това е странното,ако е избягал при настройката и вместо 23Е е гепил 13Е което е невъзможно да стане такава грешка,то посмъртно няма да му излезе дъгата 30В-75Е па ако ще не УСАЛС ами три УСАЛС-а да командват мотора.Нито парабола нито офсет нито нищо няма да последва дъгата при такава грешка.
В момента ми идва нещо на ум понеже стана интересна дискусия.Тенев,освен по УСАЛС,първоначално да си пускал мотора по 1.2 и да си му задавал позиции?
Отговори с цитат
  #46  
Стар 31-12-2010
Аватара на tenev666
tenev666 tenev666 не е на линия
Ferguson Ariva 102
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 340
Благодари: 104
Получил благодарност:
26 пъти в 22 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
E това е странното,ако е избягал при настройката и вместо 23Е е гепил 13Е което е невъзможно да стане такава грешка,то посмъртно няма да му излезе дъгата 30В-75Е па ако ще не УСАЛС ами три УСАЛС-а да командват мотора.Нито парабола нито офсет нито нищо няма да последва дъгата при такава грешка.
В момента ми идва нещо на ум понеже стана интересна дискусия.Тенев,освен по УСАЛС,първоначално да си пускал мотора по 1.2 и да си му задавал позиции?
да на 1.2 беше дълго време.
__________________
SKYPE tenev666
Отговори с цитат
  #47  
Стар 31-12-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ще си кажеш ти
Често срещано явление.НН мотопедите недолюбват много този режим и често се омагьосват доста яко.Явно им се омазват таблиците нещо когато се превключи управление по 1.2 протокол и като започнат да им се набиват позициите на ръка.
УСАЛС-1.2-УСАЛС-1.2 и по някое време смях,пърпаретката се смахна и взе да ходи където си иска.Стронг примерно са много чувствителни на тази тема и една такава заигравка и може да го шашне подобаващо и УСАЛС отива в небитието като остава управление по 1.2. В желанието да се изцеди някой спътник за някой друг процент и се изключва УСАЛС и се задава ръчно някоя позиция и това го кара мотора да почва да прави грешки или с координатите или с позициите.Нормалните позиционери се нулират и започват да работят все едно не са работили никога но НН моторите дори и няколкократно да се ресетват софтуерно или хардуерно по някога не могат да си възтановят първоначалните настройки.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Въйко за този полезен пост
dolby (31-12-2010), vauzunov (16-05-2011)
  #48  
Стар 31-12-2010
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Грешката при USALS може да се получи и от неправилно монтиране на антената спрямо мотора. При нулева позиция на мотора равнината в която е той ,сочи географския юг - съответно и антената трябва да гледа точно на юг но ако е леко изместена - наклонена на изток или запад не гледа в южна посока. При това ще се настрои някаква орбита с незабележими компромиси но като се пусне мотора в режим USALS ще се получи грешка - при положението в което мотора смята за юг антената физически гледа малко настрана и от там ще дойде съответното разминаване. Това може да стане и след някой по-силен вятър разбира се. Може би не го обясних достатъчно ясно но мисля че разсъжденията са общо взето верни.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 31-12-2010
Аватара на tenev666
tenev666 tenev666 не е на линия
Ferguson Ariva 102
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 340
Благодари: 104
Получил благодарност:
26 пъти в 22 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Ще си кажеш ти
Често срещано явление.НН мотопедите недолюбват много този режим и често се омагьосват доста яко.Явно им се омазват таблиците нещо когато се превключи управление по 1.2 протокол и като започнат да им се набиват позициите на ръка.
УСАЛС-1.2-УСАЛС-1.2 и по някое време смях,пърпаретката се смахна и взе да ходи където си иска.Стронг примерно са много чувствителни на тази тема и една такава заигравка и може да го шашне подобаващо и УСАЛС отива в небитието като остава управление по 1.2. В желанието да се изцеди някой спътник за някой друг процент и се изключва УСАЛС и се задава ръчно някоя позиция и това го кара мотора да почва да прави грешки или с координатите или с позициите.Нормалните позиционери се нулират и започват да работят все едно не са работили никога но НН моторите дори и няколкократно да се ресетват софтуерно или хардуерно по някога не могат да си възтановят първоначалните настройки.
При мен точно така е станало говорих с Димчо който ми е монтирал антената и той не може да си го обясни това антената е много здраво захваната и няма как да е изместена защото другите спътници ми излизат а не би трябвало ако е изместена антената.
__________________
SKYPE tenev666
Отговори с цитат
  #50  
Стар 31-12-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tenev666 Вижте мненията
...говорих с Димчо който ми е монтирал антената и той не може да си го обясни това ...
Toва е обяснението,Димчо го е стегнал подобаващо а и антената ти е малка.При теб е бял кахър.Скоро видях един доста по-брутално шашнат мотор.Даваш му GoTo 0,хардуерен ресет няколко пъти,какви ли шамански заклинания и не и не.Застава си на нула,това добре,координатите в този регион са такива че юга е между 23 и 25 но като му се даде да отиде на 23 и си отива на изток от нулата а на 25 още по на изток,39 е една идея малко след тях,от 39 до 75 според мотора му трябва около една секунда да стигне до там а 30В е пак там някъде около 28Е...Пълен смях.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
usals, мотор, на, НН, режим


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Настройка USALS мотор при Dreambox 800 HD Крал Артур МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 74 20-03-2013 15:07
Мотор emskia МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 9 16-02-2011 13:27
мотор biser МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 03-12-2010 23:13
Единственият руски научен спътник е преминал в безопасен режим spacebeam Новини 0 14-12-2009 19:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.