The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
Маркирал съм ги, но защо да е голямо напасване - мултиключа не го интересува кой кабел къде влиза (VH, VL, HH, HL) всичките му входове са еднакви, или бъркам?
QUAD кабела също му е все тая на кой вход на дайсека ще го подадеш?
Ами досега не съм ползвал Мултиключ и не искам да те излъжа или да напиша някоя глупост. Аз вкъщи съм го направил така.
Турил съм две антени и един осморен дайсек за хола да си човъркам когато намеря време. Навсякъде съм с двоини или четворни конвертори. Един четворен дайсек за кухнята, жената да е щастлива в спалнята съм си пуснал само 19Е щото там рядко се гледа телевзия. Най много да се скатая за някой мач по скай. Е повечко кабел отива ама е ок.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 24-01-2018
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Dm800, за много от нещата бъркаш и ми се струва, че сам няма да се справиш - по-добре викай кадърен майстор. Ако си упорит, най-напред си изясни разликата между quad и quarto!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 24-01-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dm800 Вижте мненията
Yavor1, загубих си нощта, но открих полезни за теб неща:

https://www.google.de/url?sa=t&rct=j...-ewGtqxDS3hLC0

Цитат:
QUAD: той има мултиключ и с него се връзват до 4 приемника

QUATTRO подава 4 те обхвата и за да се ползва този конвертор ти трябва допълнително устройство наречено Мултиключ.

И още един цитат:
Quad-a е по-скъп от Quattro-то, защото той самия е Quattro+вграден мултиключ за 4 приемника.

Така че внимавай какво пишеш и не заблуждавай неуките читатели като мен.
Колега, никого не заблуждавам, държиш се агресивно, защото си чел и си разбрал каква е ситуацията при твоето антенно стопанство, остава и да разбереш как се конфигурира дисек протокола при твоята, неизвестна как реализирана конфигурация, дори елементарна схема може би ще направиш някога, ако наистина се нуждаеш от съвет и помощ
Предложих ти най-леката реализация, предпоставка за коректна и безпроблемна работа, не ти давам тон в живота!
Приятен и спорен ден!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За колегите Yаvor1 i Oldman:
Най напред моля за извинение, наистина се изнервя човек, когато не се занимава с тази техника ежедневно и търси конкретна и бърза помощ в тия форуми, а получава кодирани съобщения и общи приказки.

Така, сега за quattro i quad - обяснението го дадох на Yavor1 - quattro за мултиключ, quad за до 4 приемника. Ако бъркам, поправете ме, ако пък на всички им е ясно, ми да го затворим тоя форум. Като пита човек тук или му отговорете и то ако знаете, или не пишете нищо - и без това темите са стотици и човек трудно отсява плявата от полезните зрънца.

Ако някой знае, нека ми каже каква е разликата между мултиключа и дайсека? Моя ключ е с 8 изхода, разбрах от поста на Дим0, че има дайсеци също с 8 изхода? В качеството ли е разликата, що ли?

МОля ви само конкретни и кратки отговори, без съвети да попрочета във форума. Ако имах време за това, щях да съм го направил.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 24-01-2018
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Този dreambox не е ли вързан към нета и няма ли OpenWebif да гледаш през него нивата на сигнала на телефона, вместо да се занимаваш с търсенето на булсатски приемник?
За разликата между мултиключа и дайсека, с първото което имаш ще можеш да гледаш четирите сателита на 8 приемника, а с второто на един и то с обикновени единични LNB-и. Това е най-общо казано.

Имам малко време да попиша.
Пъвро да започнем с LNB-ите (конверторите). Сателитния спектър е разделен на хоризонтална и вертикална поляризация и горен и долен обхват.
Когато приемника иска да гледа в горен обхват вертикална поляризация, изпраща сътоветната "инструкция" на конвертора. Ако са два приемника и единя иска да гледа в горен обхват, а другия в долен, няма как да стане едновременно.
Quad конверторите са все едно 4 броя конвертори в едно тяло. Всеки от тях може да се контролира от отделен приемник. В този случай до 4 броя. Ако искаш да гледаш повече от един спътик, можеш да сложиш допълнителни конвертори на същата или на друга чиния и да ги вържеш с дайсек за съответния приемник. Ако дайсека е четворен ще можеш да гледаш сигнал от 4 спътника едновременно. Може да се навържат и какскадно за да се гледат повече от 4 спътника едновременно.
При quattro конверторите имаш отново четери изхода, но всеки от тях е за отделен обхват – вериткален горен и долен, и хоризонтален горен, и долен. Можеш да ги вържеш към 4 приемника но всеки ще може да приема сигнал само от съответния обхват. Ако се вържат към мулти ключа, в твоя случай, всеки от 8-те приемника може да гледа всеки един от обхватите независимо от другите приемници. А мулти ключа ти има възмождност за включване на до 4 конвертора.

Последно редактирано от tonivet : 24-01-2018 на 14:16
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на tonivet за този полезен пост
Dm800 (24-01-2018), дедо поп (24-01-2018)
  #36  
Стар 24-01-2018
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

За ти отговори човек кратко и точно, трябва да знае какво е нивото ти на познание и дали можеш да включиш и мисъл или чакаш всичко наготово. Ако ВСИЧКО не ти е ясно, с малко обяснения няма как да стане!
Ето малко теория: Сателитните програми се излъчват в два обхвата - долен и горен, превключването става като се подаде от приемника сигнал 22 за горния обхват. Излъчват се и на две поляризации - вертикална и хоризонтална - превключването става чрез промяна на захранващото напрежение 13 или 18 волта. Спирам дотук, за да не стане дълго. Ако осмислиш и разбереш това, ще си отговориш и на останалите въпроси - за quad и quarto, за мулти ключове и дайсеци, за това какво ще стане, ако объркаш кабелите от конвертора към мулти ключа.
Имаш 2 пътя - или да осмисляш това, което те съветваме и да си решиш проблема с мисъл, или да приемаш съветите наготово и да ги изпълняваш точно и след като докладваш резултата от всяка стъпка.
Пиши кой вариант избираш, за да не мъчиш и себе си и колегите.
Караме те да четеш, защото тези неща са обяснявани много пъти и се съгласи, че уроците не могат да се повтарят за всеки отначало!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

съгласен съм че няма нужда да се повтарят уроците. Хубаво е за хората, които са нови и не са ги намерили още тези уроци в джунглата на форума, да им се даде линк към тема, а още по добре мнение от тема, което се отнася до въпроса им. Това става много философско, затова го оставям настрана. Благодаря ти за поясненията - това ми е ясно, подразни ме явно грешната информация в един от предишните постове относно quad i quattro. Дразнят ме и многото общи приказки - ако можеш да отговориш, правиш го, ако не можеш си траеш. вече 2 дни си разменяме реплики с различни фоумаджии и досега не съм получил конкретен и ясен отговор на въпроса ми. Налага ми се сам да чета и то не само в този форум. Отговора на въпроса ми е много прост, поствам го тук за да е полезен на следващия питащ, надяващ се на бърз отговор - quattro LNB-тата са САМО за мултиключ, точка. Проверката дали е изгоряло LNBto, ако нямаш пряка видимост до приемника и включения към него телевизор става със SAT Finderно не от евтините. Цените за разумен уред започват от 80 и стиагт до 400€, поне в Германия е така за момента, 2018. Това е! Просто и ясно! В днешно време, времето също е пари, а повечето от българите за съжаление не сме богаташи...
Отговори с цитат
  #38  
Стар 24-01-2018
Dm800 Dm800 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Germany
Мнения: 107
Благодари: 17
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonivet Вижте мненията
Този dreambox не е ли вързан към нета и няма ли OpenWebif да гледаш през него нивата на сигнала на телефона, вместо да се занимаваш с търсенето на булсатски приемник?
За разликата между мултиключа и дайсека, с първото което имаш ще можеш да гледаш четирите сателита на 8 приемника, а с второто на един и то с обикновени единични LNB-и. Това е най-общо казано.

Имам малко време да попиша.
Пъвро да започнем с LNB-ите (конверторите). Сателитния спектър е разделен на хоризонтална и вертикална поляризация и горен и долен обхват.
Когато приемника иска да гледа в горен обхват вертикална поляризация, изпраща сътоветната "инструкция" на конвертора. Ако са два приемника и единя иска да гледа в горен обхват, а другия в долен, няма как да стане едновременно.
Quad конверторите са все едно 4 броя конвертори в едно тяло. Всеки от тях може да се контролира от отделен приемник. В този случай до 4 броя. Ако искаш да гледаш повече от един спътик, можеш да сложиш допълнителни конвертори на същата или на друга чиния и да ги вържеш с дайсек за съответния приемник. Ако дайсека е четворен ще можеш да гледаш сигнал от 4 спътника едновременно. Може да се навържат и какскадно за да се гледат повече от 4 спътника едновременно.
При quattro конверторите имаш отново четери изхода, но всеки от тях е за отделен обхват – вериткален горен и долен, и хоризонтален горен, и долен. Можеш да ги вържеш към 4 приемника но всеки ще може да приема сигнал само от съответния обхват. Ако се вържат към мулти ключа, в твоя случай, всеки от 8-те приемника може да гледа всеки един от обхватите независимо от другите приемници. А мулти ключа ти има възмождност за включване на до 4 конвертора.
Перфектно, много ти благодаря, кратко и ясно!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 24-01-2018
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Относно satfinder или стар приемник, ако dreamboxa ти е вързан към рутер и имаш wi-fi от него където ти е мултиключа и антената, напиши в браузъра на телефона IP адреса на приемника и ще ти се зареди страница от която може да управляваш приемника или да виждаш нивото на сигнала.

Между другото не си казал какви са ти нивата на сигнала от сателитите които приемаш, ако Астрата на 19,2 Е нивото на сигнала не ти е на 100% Най-вероятно ти се е разместила антената.
Дали проблема е в конверторите можеш да провериш като вземеш някой от не работещите сателити и го сложиш на работещ.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 24-01-2018
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз не разбрах каква е антената. Между 19Е и 39Е си е бая разлика. Аз бих разменил един от неработещите конвертори с един от тези които работят. Примерно 19Е и 28Е Особено ако трябва да се правят по скъпи инвестиции. Ако 28 изгрее а 19 не значи е от конвертора. Може да се получи обратното, така пък ще знаеш, че конвертора си е ок.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, sd, Булсатком, За, замяна, на, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Нов приемник от Булсатком - FUSION TV Пламен Тачев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 129 09-01-2017 17:14
приемник на Булсатком Николай Пенев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 03-02-2016 15:35
Булсатком -> нормален приемник? хкира ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 23 15-02-2012 03:39
Замяна на приемник за Лаптоп! БАМБУЧА Приключили продажби 2 28-09-2011 22:05
HD приемник на Булсатком joro09 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 145 18-04-2011 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.