The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-11-2012
дколев дколев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с цифрови канали на Мсат

Здравейте,
От около половин година се главоболя с тези цифрови канали.
Телевизора ми е LG42LE5500AZ с цифров тунер. Взех си карта и модул от Мсат. В един момент каналите ми останаха около 20 и постоянно насичат. Техници идваха 3 пъти и ми казваха, че сигнала е идеален и проблема е в телевизора. Носих го на сервиз, но от сервиза ми казаха, че невиждат никакъв проблем. Интересното е, че имам моменти, в които ръчно мога да добавям цифровите канали и дори да ги гледам, но това зависи от сигнала.
Така или иначе сигнала постоянно се мени и о с големи колебания и дори изчезва за кратко. Техниците ми казаха,че имали доста такива случаи с марката LG. Тези телевизори искали слаб сигнал.
Нещото, което ме ядосва , е че никой незнае къде е проблема! От кабелната казват, 4е е в телевизора, а от сервиза , 4е е в кабелната!?
Другото, което си мисля (ако проблема е в тв-то), дали е софтуерен или хардуерен проблем?
Опцията за ъпдейт ми е на автоматично обновяване.
Благодяря Ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-11-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дколев Вижте мненията
Техниците ми казаха,че имали доста такива случаи с марката LG. Тези телевизори искали слаб сигнал.

Здравей, от настройките на DVB-C на LG имаш една опция, тази опция точно прави проблем с МСАТ, тя е за усилване на сигнала, просто даваш ДЕАКТИВИРАЙ или ИЗКЛЮЧИ и виж дали ще се оправи. Забравих в момента точно как се казва, но предполагам, че ще я видиш ако се поразровиш из менюто.

Наистина има доста такива проблеми, но те са при старите модлеи на ЛГ, при новите подобно нещо не се наблюдава толкова често.

edit: Също така точно тази опция често гори сплитерите на МСАТ и техниците много мразят марката LG точно заради това :P

Последно редактирано от d.ivanov : 21-11-2012 на 12:08
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-11-2012
дколев дколев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за бързия отговор!
Първото, което техниците направиха е да проверят усилвателя, но той е изключен. Проблема е на друго място.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-11-2012
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може ли да се появи такъв проблем c LCD Samsung? http://www.samsung.com/ie/consumer/t...LE46D550K1WXXU
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-11-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

То на крива ракета...
За да им гори сплитерите, нещо не им е неред с мрежата май.
Защо другаде няма проблеми?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-11-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
То на крива ракета...
За да им гори сплитерите, нещо не им е неред с мрежата май.
Защо другаде няма проблеми?
Така си е, на тях винаги са им виновни телевизорите
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-11-2012
Аватара на Cavalry
Cavalry Cavalry не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 816
Благодари: 99
Получил благодарност:
313 пъти в 171 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз се изненадах като веднъж един техник на мсат започна да ми обяснява как не харесва Панасоници и защо съм си взел тази марка, но явно е честа практика да се натопяват марките телевизори за виновници. Понякога се чудиш кой измежду техника и телевизора е неодушевен предмет.

Според мен е до район. На някои места сигнала е по-зле и явно не може да стане по-добре.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-11-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Факт е, че при тях само Самсунг и някои модели на LG и Сони подреждат каналите както са на приемника, но за сметка на това, аз никога не бих избрал Самсунг заради едното подреждане на каналите.

Говорих миналата година с колега от Панасоник България, човека каза, че когато са писали новия софт в началото на годината специално са ходили да правят тестове с Близуу (понеже са най-големия кабелен оператор), затова там няма проблеми с подреждане на каналите и прочие, но всичко допира до настройките при кабелния оператор, винаги допира до тях, телевизорите им няма нищо.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-11-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Едното ми LG съм го пробвал на DCC Пловдив, от който почти всички реват, че нямат NIT и каналите се подреждат по списък.
Когато пуснах сканиране, си ги подреди както са им на приемника. Наистина няма NIT и сканира всичко, но каналите са подредени.
За Близу няма нужда от коментар - всичко при тях е перфектно. Сканира и подрежда буквално за 20 секунди.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-11-2012
Аватара на Cavalry
Cavalry Cavalry не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 816
Благодари: 99
Получил благодарност:
313 пъти в 171 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
За Близу няма нужда от коментар - всичко при тях е перфектно. Сканира и подрежда буквално за 20 секунди.
Това да, но как ще си обясниш следния проблем при мен: на единия телевизор първите 12 канала са HD, сред които новите FOX, bTV, bTV Action и т.н. Развалят се всеки ден като качеството на сигнала спада максимално. Нещо от телевизора вероятно? Да, ама на другия телевизор същите канали се развалят по едно и също време, като самите програми са на различни позиции. Как сега при този проблем техниците на близу стигнаха до прозрението, че ако сменя кам модулите с приемник проблемите ще се оправят? А защо всъщност да минавам на приемник, ако исках приемник нямаше ли да съм на сателитна? Мисълта ми е, че техниците измислят всякакви глупости, само за да кажат проблема е при теб, нашето трасе е перфектно. А ако беше перфектно щеше ли да става така...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Канали, мсат, на, проблем, цифрови


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Параметри на цифрови канали M-SAT Cable JovaniJo Оператори в гр. ВАРНА 2758 04-10-2023 08:02
Проблем при пускане и засичане на карта - МСАТ Ивайло Райков Оператори в гр. ВАРНА 6 07-07-2011 22:20
Разкодиране на цифрови канали НЕРОДЕН КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 1 25-05-2011 18:51
Честоти за цифрови канали!!! ТВ маняк КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 30-01-2011 19:41
Разкодиране на цифрови канали Energysource КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 1 23-12-2010 22:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.