The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 24-08-2009
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,238
Благодари: 395
Получил благодарност:
627 пъти в 393 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Ако може и Аз няколко съвета да дам.

1.Гледай да е с колкото може повече"екстри" ако може така да се каже. Колкото е по-добро ЛСД толкова по-добра е картината от СД сигнал.Има евтини модели ,особено на Сони ,които мажат много здраво, ъгъла на виждане е много малък и т.н.
2. Колкото по-голям е дисплея ,толкова по-добре, и Аз така си мислях хола ми е 20кв2 , ТВ-то ми е 40" , сега съжалявам че не взех 50" и то много, защото с времето свикваш и сега ТВ-то ми малее. Ако гледаш ХД още повече .
3. Зависимост от финансите избираш и модела на ТВ-то.Но ако нямаш достатъчно за даден модел, в никакъв случай не купувай само защото трябва да купиш,после ще съжаляваш много.

Успех!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24-08-2009
fockers fockers не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 52
Благодари: 12
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ОК до тук ме убедихте да отида някъде и да сравня една плазма с LCD.
Относно размера не съм обеден, че за 1.5 м разстояние на гледане е добре да се взема по голям от 40” но ще отида и ще видя и плазмата на 1.5м как ще е.

Адски по отношение на 100Hz: при условие че картината, която ще получавам е на 25Hz, а TV е 100Hz единствения начин да се използват 100Hz, за да заглади картината май е изкуствено да се вкарат 75 кадъра с ефекти като antialasing или blur но дали работи добре ако мога да го сравня с като цифровия Zoom на фотоапаратите ами никой не го ползва.
P.S. Всеки ми казва плазмата е по-добра, но никой още не ми е казал защо и в какво?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24-08-2009
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,946
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fockers Вижте мненията
Адски по отношение на 100Hz: при условие че картината, която ще получавам е на 25Hz, а TV е 100Hz единствения начин да се използват 100Hz, за да заглади картината май е изкуствено да се вкарат 75 кадъра с ефекти като antialasing или blur но дали работи добре ако мога да го сравня с като цифровия Zoom на фотоапаратите ами никой не го ползва.
P.S. Всеки ми казва плазмата е по-добра, но никой още не ми е казал защо и в какво?
Защо ли си мисля, че рано или късно ще ти мине през акъла да изгледаш някой друг филм от компютъра?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24-08-2009
fockers fockers не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 52
Благодари: 12
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така е, но и там масово филмите са на 23.976 fps
Ако вземеш за пример Blue Ray масово са на 23.976p

или някой рипнат от HD DVD е на 25 fps.
Не го приемай кaто заяждане но наистина видях 3 TV един до друг на 50 ,100 ,200 Hz и разликата беше видима с демото което бяха пуснали и се чудя дaли самото видео не беше на много високи кадри за да покаже как би могло да изглежда но реално на няма никоя TV или филм на който след като си го купиш да я видиш тази разлика и да трябва да си вземеш демото за да се убеждаваш от време на време колко добър TV имаш.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24-08-2009
fockers fockers не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 52
Благодари: 12
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само да уточня нещо:
Пуснах темата най-вече, за да може аз да си изясня за мен какво ми трябва, а и ако може и да помогна на друг, който има моите питания... Като основно ми се искаше да разбера TV с какви функции трябва да търся? Да логиката колкото повече толкова повече я има но ...
Искаме се да знам от хора, които са си взели палазма с full есетри какво ползват от тях, за да знам какво и аз какво бих могъл да ползвам.
Благодаря на всички, които си казват мнението всяко едно ми е от полза.

До тук ме убедихте че трябва да видя и плазма.

Последно редактирано от fockers : 24-08-2009 на 11:13
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24-08-2009
ppet ppet не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Мнения: 31
Благодари: 33
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 27
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може да прочетеш тук за разликите м/ LCD и плазма, както и за 100 Hz LCD тук

Между другото ПАЛ е с 50 Hz честота на опресняване, което с вмъкване на допълнителен интерполиран кадър прави 100 Hz, което има смисъл при бързо променящи се картини. Можеш да погледнеш разликата тук
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ppet за този полезен пост :
fockers (24-08-2009)
  #17  
Стар 24-08-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Щом ще гледаш SD-сигнал а не HD, плазмата е за предпочитане. Според мен LCD-тата са по-добрия избор за гледане на HD-сигнал. Защото и мен ме дразни големия пиксел на плазмите. Става дума за пиксела на матрицата, а не за пикселизацията на картината. А е тъпо когато гледаш HD да виждаш пикселите.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24-08-2009
fockers fockers не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 52
Благодари: 12
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Идеята ми е да гледам HD. сега съм с DM500 и се бях засилил да си взема DM800 но чакам да излезе DM500HD за да го що за чудо ще то. Но лошото е че всички замлъкнаха и уж трябваше да е в продажба вече ама...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24-08-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Планувано е в средата на есента да го пуснат в Европа. В България вероятно ще дойде към края на годината.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24-08-2009
ivob81 ivob81 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здр.

чета го темата и май бягате от основното.
Дали да е плазма или не е единия въпрос.
Но човека а и на мен ми е интерестно най вече ако ще го ползваш телевизова за да го връзваш към PC и към сателитния применик какви параметри и екстри да си вземеш.
Иначе купи най скъпото и накрая като GSM за 1000 лв. ама ти си ползваш само зеленото и червеното му копче.
Да има 10 тунера на телевизора ама ще може ли да ги ползваш ако си със сателит?
Да всеки казва ще има чифрова ефирна телевизия ама повечето в този форум не ползат ефирна ТВ.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lcd, купуване, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купуване на телевизор summer29 ДРУГИ 37 02-01-2011 09:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.