The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроци и съвети за начинаещи

Уроци и съвети за начинаещи Споделете своя опит или се научете от опита на другите

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24-11-2010
bangelius bangelius не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 63
Благодари: 324
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 0
По подразбиране Съобщение за грешка при исталиране на плъгин

Приемник DM HD800 CH , Nabilo 0.12
Опитвам се да инсталирам ръчно плъгин (суб.плеър) .Инсталирането започва , следва това:
Installing........
Configuring.....
file_move: ERROR: failed to rename /media/usb/usr/lib/ipkg/status.tmp to
/media/usb/lib/ipkg/status: No such file or directory

ПС: форматирах и маунтвах USB-то за всеки случай , но резултата е същия.

Къде бъркам ?
Благодаря.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-11-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,324 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Да не се опитваш да инсталираш версията за ОЕ1.6?
Инсталирай

Dreambox standard IPK format python 2.5
Subtitle Player 3.02 IPK mips py2.5 ()
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24-11-2010
bangelius bangelius не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 63
Благодари: 324
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 0
По подразбиране .

Мне , знам ,че ОЕ-то ми е 1.5 и внимавам....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-11-2010
petkoshop petkoshop не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 87
Благодари: 51
Получил благодарност:
81 пъти в 30 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Аз имам същият проблем с DM800 оригинал и Gemini 4.5. Какви ли варианти пробвах, DCC, ftp и дори ръчно инсталиране в съответните директории и не става и не става. Затова който има успех с DM800, нека сподели с коя версия и кой имидж се държи стабилно. Явно не работи коректно с всички имиджи.
П.С. Заради плъгина си заслужава да се смени имиджа.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-11-2010
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,617
Благодари: 749
Получил благодарност:
2,657 пъти в 884 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Ако си инсталирал по-нова версия и после си я махнал и сега се мъчиш да инсталираш по-стара, няма да стане. Трябва да изтриеш регистрите (писал съм го някъде как става), където остава инфо за инсталацията преди на по-новата версия. Може и да не е това проблема, но това важи за всеки плъгин.
__________________
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-11-2010
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,617
Благодари: 749
Получил благодарност:
2,657 пъти в 884 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Друг начин за инсталиране на каквото и да е, става като сложиш съответните файлчета по техните места в съответните папки и им зададеш правилните атрибути. За целата, плъгините са в .ipk формат, който можеш да ги екстрактнеш с 7-Zip File Manager и тогава да направиш по-горнота процедура, след което RESTART GUI.
__________________
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-11-2010
petkoshop petkoshop не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 87
Благодари: 51
Получил благодарност:
81 пъти в 30 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sharp987 Вижте мненията
Ако си инсталирал по-нова версия и после си я махнал и сега се мъчиш да инсталираш по-стара, няма да стане. Трябва да изтриеш регистрите (писал съм го някъде как става), където остава инфо за инсталацията преди на по-новата версия. Може и да не е това проблема, но това важи за всеки плъгин.
Ще се опитам да бъда по-конкретен:
Деинсталирам старата версия 2.56 с DCC (предполагам че така се изтриват и регистрите), изтривам папките останали в /etc/ddsubt и usr/lib/enigma2/plugin/extensios, следва пълен рестарт и инсталиране на версия 3.02 пак с DCC ( пробвал съм и инсталиране от дрийма от след копиране в tmp но дава грешка като на колегата по-горе), следва пак рестарт. Плъгина се вижда вече в менюто и след пускането му енигмата крашва. Ядосвам се за пореден път и решавам да се върна на старата версия. Повтарям стъпките по-горе и инсталирам версия 2.56 и тя започва да "пее". Пак четене по форумите и пак се пробвам наново и пак удрям "на камък". Затова реших че или не се погаждат с имиджа или съм инсталирал някой друг плъгин с когото нещо се бутат.

Цитирай:
Първоначално написано от Sharp987 Вижте мненията
Друг начин за инсталиране на каквото и да е, става като сложиш съответните файлчета по техните места в съответните папки и им зададеш правилните атрибути. За целата, плъгините са в .ipk формат, който можеш да ги екстрактнеш с 7-Zip File Manager и тогава да направиш по-горнота процедура, след което RESTART GUI.
Снощи пробвах и този вариант но не съм пипал атрибутите (а и не знам колко трябва да бъдат).
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-11-2010
Аватара на фото
фото фото не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Бургас
Мнения: 387
Благодари: 153
Получил благодарност:
186 пъти в 104 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petkoshop Вижте мненията
Ще се опитам да бъда по-конкретен:
Деинсталирам старата версия 2.56 с DCC (предполагам че така се изтриват и регистрите), изтривам папките останали в /etc/ddsubt и usr/lib/enigma2/plugin/extensios, следва пълен рестарт и инсталиране на версия 3.02 пак с DCC ( пробвал съм и инсталиране от дрийма от след копиране в tmp но дава грешка като на колегата по-горе), следва пак рестарт. Плъгина се вижда вече в менюто и след пускането му енигмата крашва. Ядосвам се за пореден път и решавам да се върна на старата версия. Повтарям стъпките по-горе и инсталирам версия 2.56 и тя започва да "пее". Пак четене по форумите и пак се пробвам наново и пак удрям "на камък". Затова реших че или не се погаждат с имиджа или съм инсталирал някой друг плъгин с когото нещо се бутат.


Снощи пробвах и този вариант но не съм пипал атрибутите (а и не знам колко трябва да бъдат).
Папката DD_Subt е 755, в нея папките също, а файловете 644.
При мен с версия 3.02 всичко си работи прекрасно.
__________________
AXAS E4HD Ultra 4k(OpenATV 7.2), Офсет 100 см <> Н–Н мотор, Панасоник плазма.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-11-2010
petkoshop petkoshop не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 87
Благодари: 51
Получил благодарност:
81 пъти в 30 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фото Вижте мненията
Папката DD_Subt е 755, в нея папките също, а файловете 644.
При мен с версия 3.02 всичко си работи прекрасно.
Благодаря за бързия отговор. Довечера ще пробвам да го инсталирам. Имам само въпрос за последователността: След като почистя всичко от старата версия и тръгна да инсталирам ръчно версия 3.02, атрибутите да ги задам преди качването на папките и файловете на съответните места (тоест още на компа) или след качването им на бокса ( преди или след рестартиране). И втори въпрос: само една директория DD_Subt ли прави в usr/lib/enigma2/plugin/extensios или и друга в /etc/ както на старата версия, и ако има втора, тя с какви атрибути е?
И още нещо: кога се прави пълен рестарт на приемника и кога рестарт GUI в цялата последователност на инсталацията?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-11-2010
Аватара на фото
фото фото не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Бургас
Мнения: 387
Благодари: 153
Получил благодарност:
186 пъти в 104 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petkoshop Вижте мненията
Благодаря за бързия отговор. Довечера ще пробвам да го инсталирам. Имам само въпрос за последователността: След като почистя всичко от старата версия и тръгна да инсталирам ръчно версия 3.02, атрибутите да ги задам преди качването на папките и файловете на съответните места (тоест още на компа) или след качването им на бокса ( преди или след рестартиране). И втори въпрос: само една директория DD_Subt ли прави в usr/lib/enigma2/plugin/extensios или и друга в /etc/ както на старата версия, и ако има втора, тя с какви атрибути е?
И още нещо: кога се прави пълен рестарт на приемника и кога рестарт GUI в цялата последователност на инсталацията?
Да, има и втората директория в /етс/ със атрибути като другата директория. Атрибутите ги задай след като ги качиш в бокса и накрая рестарт GUI. Само се чудя що не става с нормален инстал!? Не е ли по-добре някой по-нов имидж?
__________________
AXAS E4HD Ultra 4k(OpenATV 7.2), Офсет 100 см <> Н–Н мотор, Панасоник плазма.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
грешка, За, исталиране, на, плъгин, при, съобщение


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Грешка ERROR resetting lock-bits! btt DREAMBOX 12 25-10-2010 19:53
Питане за съобщение. Емилстар Дъра-Бъра 6 01-06-2010 22:56
[DM800] Въпрос за плъгин klepchi DREAMBOX 3 18-02-2010 19:51
Бербатов е най-голямата грешка на Фъргюсън Джак СПОРТ 0 09-01-2010 13:17
Pip плъгин за Nabilo 0.11 и DM800 rojibi DREAMBOX 2 17-08-2009 13:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.