The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-10-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с преходник SCART to 3 RCA 1 Svideo

Здравейте в хола почнах да си подрежам едно по едно нещата да крия кабели и да връзвам доста техника една за друга (предимно евтина или остаряла техника ,но ми връши работа за изискванята ми и възможностите ми) Та имам едно DVD Player NEO с искам да го вържа към телевизора , отзад има няколко варянта : RCA , Scart и SVIDEO , понеже на телевизора ми RCA изходите са отпред ,а аз НЕ искам да се виждат кабели и тн реших да ползвам задните изводи на телевизора те са само Scart 2 броя купих си от тези преходници 2RCA 1 Svideo to Scart от евтините на пазара за 2 лева пуснах го в телевизора и го вързах за DVD-то с един RCA кабел и всичко си тръгна както трябва , но понеже ми трябва този RCA изход на преходника реших да го вържа DVD-то със Svideo кабел имам един хубав от PC-то ми изостанал , вързах го към преходника после към Svideo изхода на DVD-то и нищо няма карти , ШАХ С ПЕШКА . Та някакви идеи дали от по-скъпите преходници ще си работи Svideo кабела или просто не бачка при всички подобни преходници , гледах има HAMA и подобни за по 10тина лева и тн . Ще се радвам ако споделите малко опит и идеи по тоя проблем че ми е доста необходим тоя варянт да си вържа DVD-то към телевизора


Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-10-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може би проблема ти е в Нео-то ! Има S-видео , но дали е активен този изход , а дали е изход ??
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-10-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ти кажа пробвах с един лаптоп дето не съм много сигурен че му бачка Svideo-то ,но може и ти да си прав , предполагам е изход на НЕО-то ,а как мога да разбера дали е активен? Че е малко кофти да превключвам всеки път кабелите ,а нямам много други варянти
Отговори с цитат
  #4  
Стар 05-10-2011
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 498
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Би трябвало в менюто на TV да разбереш кой вход да работи...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
rca, scart, svideo, преходник, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сплитер с вход scart и 2 изхода за обикновнни букс шампур Домашен майстор 55 27-09-2011 22:38
Пробелм,Проблем и пак проблем :( simbion12 Монтаж и настройка на антени 26 20-11-2009 22:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.