The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > ESPECTA

ESPECTA 1130, 1030 и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-10-2011
гошов гошов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Мнения: 3
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Especta es-1240s -свободни канали

Здравейте , аз съм нов в форума и много зелен отностно сателитните телевизии. Затова искам да се извиня предварително , ако въпросът ми е неуместен или глупав.

Накратко : Преди време бях абонат на ITV Partner , с течение на обстоятелствата сега остана споменат за тях.Вкъщи седи съвсем безочастно един приемник и една сателитна чиния.Както и карта на ITV , която нямам никаква представа дали може да ми послужи за нещо: CRYPTOWORKS CAM SCM. Приемникът е ESPECTA es-1240s , а чинията е около 60 см. Искам да попитам имали някакав начин да гледам свободните канали (FTA ) и по-точно как става цялата история. Нужно ли е да направя някакво флашване на приемника или пък друга карта. Прочетох някой теми свързани с това и там бяха дадени настроиките на някой спътници предлагащи FTA канали , направих всичко което беше написано , но уви ! Нищо не постигнах , черен екран с един надпис: " Нямате разрешение да гледате .... " , а под него пише: "Няма картина или звук". При опитът ми да намеря някой канал сигналат на спътник :ATRA беше : 69% , а качеството : 85%

Много задължен ще ви бъда , ако ми помогнете или поне ми разясните малко за какво става дума. Имали въобще някакав шанс да постигна това което се опитвам или не.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-10-2011
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Трябва да му се смени софтуерът,но след няколко месеца всички програми трябва да минат на MPEG4 и тогава трябва да го хвърлиш. Моят от няколко месеца събира прах в мазата и така ще си остане.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Зелен за този полезен пост :
гошов (23-10-2011)
  #3  
Стар 22-10-2011
манира манира не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 15
Благодари: 19
Получил благодарност:
15 пъти в 3 поста
Сваляния: 202
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Софтуерът който може да ви помогне да гледате свободните канали на приемник eSPECTA ES-1240S , можете да свалите от ъплоуд сентъра на DTV-BG http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=556

ВАЖНО!
За да можете да направите ъпдейт ( update ) на софуера , ви е нужен компютър с COM порт ( RS-232 ) , ако нямате такъв порт можете да си закупите Docking Station с такъв порт ! Кабела за връзка между компа и eSPECTA ES-1240S , е задължително да бъде DB9 женски към DB9 женски , кроснат (2 и 3 краче разменени)

1. Приемникът eSPECTA ES-1240S е включен в ел. мрежата и като за начало не е задължително да е свързан към телевизор !
2. Сваляте и разхивирате .rar файлчето на компютъра !

През цялото това време , приемничето е включено само към захранващата мрежа ( ел. контакта ) , но не трябва да го стартираме ( т.е. не трябва да е вклюен от '' POWER '' бутона , който се намира в лявата част , близо до захранващият кабел на гърба на устройството!

3. Отваряме разхивираната папка и в нея виждаме две подпапки .
едната е " loader " , а другата " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft ".
Избираме папката " loader " , след като я отворим стартираме файлчето с името " loader " ( иконката е : две ръчички , които се здрависват )
На дисплея на компа се показва едно правоъгълно прозорче с името " loader " , на което имаме четири опции :

3.а Otworz Plik
3.б Tuner PC
3.в PC Tuner
3.д Wyjscie

4. Клик върху " Otworz Plik " , след като сме го маркирали се отваря нов подпрозорец , от който трябва да намерим " ITV Partner Especta 1240S Bg Soft " и да маркираме " especta_last " !
5. След като сме открили и маркирали правилният файл , трябва да стартираме приложението с помоща на опцията " PC Tuner "
6. Без да се бавим стартираме и eSPESCTA-та от '' POWER '' бутона , който се намира в лявата част във близост до захранващият кабел на гърба на устройството !
7. На дисплея на приемникът се появява текст "UpgD" и започва отброяване от 0 до 100 !
8. След като приключи отброяването се появява текст " Inst " , и след него на дисплейчето светват " 0000 " ( четири нули )

С появяването на " 0000 " ( четирите нули ) ние можем да кажем ,че вече можем да гледаме спокойно , всички свободни сателитни канали след като сме направили и правилната настройка на нашата сателитна антена !


Какви грешки допусках при обновяването на софтуера :

При избора на файла от " Otworz Plik " , аз маркирах " ZMODEM32.DLL " , той стартира но винаги завършва със съобщението " FAIL " , и си мислех , че това е правилният файл , но за съжеление не излезнах прав . ТОЗИ ФАЙЛ НЕ СЕ ИНСТАЛИРА , той е библиотека за уина ( Windows ) която се ползва от програмата "Loader.exe" за връзка м/у приемника и компа по COM порта. Също така , не бях направил и настройка на антената . Характерното при този приемник е , че задължително трябва сигнала от сателита да е над 70% , за да можете да хванете нещо !

Искам да БЛАГОДАРЯ за помоща на : Gentu , T0ni , Пламен Пловдив , Антена , Отчето , Shemetcho , Dido sat 2010 , Jassen , Netman , Failure , Mezdrata , Зизо , Fadromata sad , Валентинко , Prilep , Черните ягуари !
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на манира за този полезен пост
emo123 (15-01-2012), infocell (25-12-2012), jassen (23-10-2011), rumens (13-03-2012), гошов (23-10-2011), Пламен Пловдив (02-01-2013), черните ягуари (22-10-2011)
  #4  
Стар 23-10-2011
гошов гошов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Мнения: 3
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Манира - Едно огромно благодаря. Изключително изчерпателен отговор от твоя страна. Още утре ще се опитам го направя , че в момента нямам такова кабече , а COM порт нямам на компютъра.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-10-2011
Аватара на jassen
jassen jassen не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: София
Мнения: 323
Благодари: 147
Получил благодарност:
110 пъти в 71 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 1
По подразбиране

При мен нен не става номера.
Инсалациятя премина успешно, но след това за да сканирам канали или да променя нещо по настройките на приемника ми иска някакъв ПИН. Опитах с всякакви възможни комбинаций които се сетих, но не стана.
Моля, ако някой знае универсален ПИН или е имал подобен проблем да сподели. Не че ми е зор за таэи Especta, но ме човърка от вътре - ей така за спорта
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-10-2011
гошов гошов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Мнения: 3
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте отново съм аз с поредният въпрос , взех си кабелче (DB 9 - кроснато) , взех си преходник от USB към COM , вързах го обаче нещо неуспявам да ги сдвоя. Някой имали напредстава какви трябва да са настроиките на COM порта за да се получи ? И евентуално някакав начин да се убедя след това , че са сдвоени , тоест от къде мога да проверя дали съм успял да ги сдоя или все още не съм. Благодяря
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-10-2011
Аватара на jassen
jassen jassen не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: София
Мнения: 323
Благодари: 147
Получил благодарност:
110 пъти в 71 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Необходим ти е драйвър за кабела. USB към RS 232.
Попитай чичко Гугъл.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-10-2011
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

jassen, при теб тпъгна ли нещо?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-10-2011
Аватара на jassen
jassen jassen не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: София
Мнения: 323
Благодари: 147
Получил благодарност:
110 пъти в 71 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
jassen, при теб тпъгна ли нещо?
Не, още не мога да уцеля ПИН-а

Последно редактирано от jassen : 24-10-2011 на 23:52
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-10-2011
Аватара на satco
satco satco не е на линия
Sat & TV Repair ...
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 53
Благодари: 15
Получил благодарност:
27 пъти в 16 поста
Сваляния: 257
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Edit: Никой не е безгрешен ?
Имам Firmware за този приемник , точно какъвто ви трябва,
но ще го потърся утре и на ъпа ...

Последно редактирано от satco : 24-10-2011 на 23:56
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на satco за този полезен пост :
jassen (24-10-2011)
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
es1240s, especta, канали, свободни


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ЗОВ ЗА ПОМОЩ ! eSPECTA ES-1240S ! манира ESPECTA 14 05-09-2014 08:40
Especta 1240S от 01.03.2011 FREEEEE mezdrata ESPECTA 17 12-02-2012 10:21
eSpecta 1240s shemetcho ESPECTA 10 11-09-2011 00:13
Флашване на Especta 1240S роумен ESPECTA 2 06-03-2011 21:47
Especta 1240S и Мотор роумен ESPECTA 0 06-03-2011 20:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.