The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-12-2013
редгендо редгендо не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 51
Благодари: 10
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post ОТ САМОТО НАЧАЛО - ЗА НАЧИНАЕЩИ

Здравейте,
отварям нова тема с молба за помощ, понеже хал хабер си нямам от нищо. Става дума за следното :
- Имам сателитна чиния. От нея кабел влиза в приемник DREAM DM 500 S.
От компютър излиза кабел към този приемник. Компютъра е с WINDOWS 7. Платил съм пакети към zargacum за Булсатком. Та един вид сигнала се разкодира от компа и влиза в приемника. От там сигнала отива в телевизора. Направих какви ли не настройки на приемника. Качих се за сателит HELLAS SAT 2 - 39.00 E. Автоматично ми сканира за transpodner. Сканирах канали и излзаха много. Но не работят ! Сега гледам SKAT, BALKANIKA, THE VOICE и др. които явно са разкодирани и не искат настройки. Проблема е че другите канали не тръгват. Искам да кажа че :
1. незнам как да направя настройките на компа за да подава сигнал към приемника. Купил съм кроснат кабел за лан връзката и такъв разбрах че трябва да е.
2. Не знам правилно ли съм направил настройките на приемника.
3. Не знам от къде да тръгна даже. В крайна сметка идеята ми е да се направят настройките така, че да се разкодират и останалите канали.

Може ли някой с опит да помага ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-12-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Здрасти, пич. Подозирам, че няма да получиш изчерпателните отговори, от които се нуждаеш. Не защото хората са егоисти, напротив. Чети по-надолу и ще разбереш.
Това което трябва да направиш е да четеш. Във форума има едни много добре написани "уроци". Просто ги намери и прочети. След тях, убеден съм, ще задаваш далеч по-малко и по-конкретни въпроси. Сори, но тук повечето сме минали по този път. Материята е огромна и не вярвам някой да се наеме да ти обяснява всичко от "А и Б". Успех.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
редгендо (18-12-2013)
  #3  
Стар 18-12-2013
редгендо редгендо не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 51
Благодари: 10
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Здрасти, пич. Подозирам, че няма да получиш изчерпателните отговори, от които се нуждаеш. Не защото хората са егоисти, напротив. Чети по-надолу и ще разбереш.
Това което трябва да направиш е да четеш. Във форума има едни много добре написани "уроци". Просто ги намери и прочети. След тях, убеден съм, ще задаваш далеч по-малко и по-конкретни въпроси. Сори, но тук повечето сме минали по този път. Материята е огромна и не вярвам някой да се наеме да ти обяснява всичко от "А и Б". Успех.

Предполагам че е така наистина. Само,че аз направих вече доста неща на база това, че прочетох доста в този форум. Настройки които обаче да направя - споделяне на интернет към приемника обаче никъде на намерих точно описани. Смисъл каква връзка се прави, какво да е IP-to, маската и т.н. не мога просто поне това да направя мисля, че ще успея да доразкажа какво се случи после
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Да разбираме, че нямаш рутер, а искаш да пуснеш нет до приемника посредством втора лан карта?

Споделяне на Интернет връзка с две лан карти
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-12-2013
редгендо редгендо не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 51
Благодари: 10
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Да разбираме, че нямаш рутер, а искаш да пуснеш нет до приемника посредством втора лан карта?

Споделяне на Интернет връзка с две лан карти
Не май не се изразих. Имам рутер, хващам нета от него с wi-fi
Сигнала трябва да излезе от LAN картата на компа и да отиде в приемника. Трябва да направя нова връзка . Сега в лан картата си виждам само връзка с wi-fi to
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

А защо не опънеш кабел до бокса? Ако не можеш да пуснеш кабел най-добре използвай AP
Начина да му пуснеш нет през компютъра е само един и той е описан в горния линк, просто споделяш интернет му 2 мрежови карти, без значение лан или ви-фи.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-12-2013
редгендо редгендо не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 51
Благодари: 10
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
А защо не опънеш кабел до бокса? Ако не можеш да пуснеш кабел най-добре използвай AP
Начина да му пуснеш нет през компютъра е само един и той е описан в горния линк, просто споделяш интернет му 2 мрежови карти, без значение лан или ви-фи.
Да сега установявам , че точно това е начина. Благодаря за сега!!!!!!. правя пробите !!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18-12-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Аз, въпреки, че се занимавам с ремонт на компютри(хардуерен), признавам, че съм гола вода в мрежите, но нещо не мог ада разбера - как така от ланката на компа в приемника? След като използваш линии в дрийма, следва да си създал съответния файл, със съответните редове в съответната директория на дрийма. Защо слагаш каруцата пред коня? Т.е. компютъра преди дрийма? (Напомням, много съм зле с мрежите, вероятно пиша абсолютни глупости).
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Аз, въпреки, че се занимавам с ремонт на компютри(хардуерен), признавам, че съм гола вода в мрежите, но нещо не мог ада разбера - как така от ланката на компа в приемника? След като използваш линии в дрийма, следва да си създал съответния файл, със съответните редове в съответната директория на дрийма. Защо слагаш каруцата пред коня? Т.е. компютъра преди дрийма? (Пак повтарям, много съм зле с мрежите, може и да пиша абсолютни глупости).
Нищо сложно, изключваш dhcp-то, на ланка на PC-то даваш 192.168.1.1, на дрийма 192.168.1.2, задаваш една и съща маска, гетауей не се задава. Вече "хватката" е да споделиш интернет връзката от другата мрежова карта на компютъра, което също не е толкова сложно, затова са тези уроци, някой да ги чете.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
Wanderer (18-12-2013)
  #10  
Стар 18-12-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Нищо сложно, изключваш dhcp-то, на ланка на PC-то даваш 192.168.1.1, на дрийма 192.168.1.2, задаваш една и съща маска, гетауей не се задава. Вече "хватката" е да споделиш интернет връзката от другата мрежова карта на компютъра, което също не е толкова сложно, затова са тези уроци, някой да ги чете.
Разбрах та ва
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, начало, начинаещи, от, САМОТО


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Алпийски ски - начало на сезона Стоян СПОРТ 6 13-11-2010 08:59
Начало на TNT Serie HD и TNT Film HD dsc HDTV нови канали и новини 0 13-10-2010 21:51
IPBOX HD за начинаещи! uniqad AB Com / DG Station 50 03-07-2009 12:22
Сателитни системи за начинаещи netman Въпроси и отговори 5 21-10-2008 22:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.