The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #71  
Стар 26-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте
Имам един въпрос към ползвателите на 8115 ...зададен ми от други хора , които не могат да пишат тук .
Каква е хардуерната версия написана в инфо менюто на 8115 ? Hw Version ? както например за НОТ онли ТВ пише MC6379. Благодаря предварително.
Относно пазенето на каналите - разбира се че е във флаша , то не може да е на друго място , защото ако е в РАМ-а няма как да са там като дори ти го изключиш от дистанционното. Във флаша са си но нещо друго има явно там . Не е само напрежението. Има си във фирмуера блок за Userdb , там са всички канали по име, честота и вероятно параметрите му се записват ( там QAM64, нам къв звук и т.н..)

Последно редактирано от Йовчо Димов : 26-11-2013 на 14:05
Отговори с цитат
  #72  
Стар 27-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приемам всякакви предположения, защо си ресетва настройките по подразбиране, без да губи каналите (само допълнителните настройки като подредба и прескачане се губят). Минава на английски и страна Великобритания, и т.н. всичко което човек е настроил по свой вкус или необходимост се ресетва до стойностите по "дифолт".
Отговори с цитат
  #73  
Стар 27-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам , мисля си че не е само тока . Има и някаква грешка в програмата явно. При мен даже помни че е на MUTE преди да си го спрял и като го пуснеш пак си е на MUTE
Отговори с цитат
  #74  
Стар 27-11-2013
ЙовкоМ ЙовкоМ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте! Нов съм във форума , включвам се , защото се сблъсках с проблем с новия си декодер , който закупих днес. Моделът е Strong srt 8108. Всичко работи идеално , но пробвах филм със субтитри и лошото е , че субтитрите не излизат на български , а като йероглифи. С последния софтуерен упдейт е , защото имах проблеми с информацията за програмата , която гледам в момента - не се актуализираше , а само след рестартиране на приемника.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 27-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно няма поддръжка на CP1251 кодиране . Затова отваряш си файла със субтитрите с Notepad-а И даваш Save as.. от падащото меню долу на диалога избираш UTF-8 и запазваш файла . След това вече няма да ти излизат йероглифи, защото засега явно декодера ти поддържа само UTF-8.

Това е адаш
Отговори с цитат
  #76  
Стар 27-11-2013
ЙовкоМ ЙовкоМ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кратко , точно и ясно , благодаря за отговора , субтитрите са си вече нормални. Този декодер е учудващо добър за парите си. Каква са разликите между този и по-скъпите варианти ? От Технополис закупих най-евтиния , защото продавач-консултантът не можа да ме убеди да взема по-скъп. Все още не съм го пробвал на село , но в Добрич работи винаги на 100% сигнал. В селото си ще мога ли да ползвам старата антена или да купувам нова , цената на която е около 40 лв? Направих грешка , че при ремонта на къщата махнах антената с нагласата , че ще съм на Булсатком , но ще ми прекарат телевизията с 2 месеца закъснение и се принудих да купувам декодер и сега трябва да монтирам обратно антената ,за да проверя дали въобще ще хване цифров сигнал.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 28-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Зависи каква е била точно антената . Принципно си има антени , който се ползват за определени бандове , но в твоя случай и каквато и да е старата ти антена каналите са си все на същите бандове , така че ако е външна би трябвало да нямаш кой знае какви проблеми с нея .
Отговори с цитат
  #78  
Стар 29-11-2013
jijo99 jijo99 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 125
Благодари: 16
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 1
По подразбиране

излезе нов софтуер за 8113 на сайта им. Версия 4.3
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jijo99 за този полезен пост :
tonibg (30-11-2013)
  #79  
Стар 30-11-2013
валери тв валери тв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 7
Благодари: 4
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За STRONG 8108 има нова версия на софтуера V 1.3.8 , но е BIN файла и при опит за обновяване се рестартира приемника и не се инсталира новия файл. При другите модели на STRONG файловете са ABS и там няма проблеми при актуализация на софтуера. Въпросът ми е дали ако се преобразува BIN файла в ABS ще стане да се актуализира софтуера, или има друг начин?
Отговори с цитат
  #80  
Стар 30-11-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много странно, наистина!
В online инструкцията преди да свалиш zip-а е написано, че FW е abs:
"a) At the PC:
Extract the .abs file from the package to the root directory of the connected USB device. Then disconnect the USB device from the PC and connect it to the receiver."

На всичко отгоре файлът е по-голям от FW на останалите приемници.
Ако си спазил всички указания за update, файлът се разпознава от приемника и пак не се получава, вариантите са три:
1.Звъниш на STRONG България http://www.strong.tv/bg/contacts на посочените телефони и питаш. Това е най-сигурният и безопасен начин.
2.Работиш на свой риск, като сменяш разширението на файла от bin на abs. Не знам дали това е коректно, обаче. Няма с какво да "преобразуваш" файла или поне на мен не ми е известно.
3.Чакаш някой друг да даде решение.


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Gena_Bs за този полезен пост :
валери тв (30-11-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
srt8106, srt8113, srt8115, strong, на, Сравнение


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сравнение на антени direktor САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 28 12-08-2012 17:43
Сравнение ivan_sv DREAMBOX 5 10-06-2010 17:49
Сравнение на тунери на различни приемници dzumba DREAMBOX 2 18-04-2009 00:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.