The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-12-2018
Аватара на Велиньо
Велиньо Велиньо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане относно някои програми

Здравейте и весели празници!



Вкъщи имам два телевизора - един Philips LED с вградени тунери за кабелна, ефирна и сателитна телевизия, използвам кабелния и си гледам каналите от оператора без проблеми.


Вторият, обаче - дърт NEO с приемник на blizoo (ADB-2840C) не ми намира всички програми и по-точно 4-5, но са ми важни - ето например, наскоро ми пуснаха Max Sport-овете и на плоския телевизор се гледат без проблем, но на този не ги намира при търсене.


Въпросът ми е защо се получава така при положение, че и на двата тунера са зададени едни и същи настройки при търсене на канали? Има ли как да задам други настройки, които да обхванат и тези канали? Задавам въпросите си тук, тъй като все още не съм звънял да разпитвам оператора, а и с оглед последните дни, няма кога, имайки предвид, че са празници и никой не работи. Това са настройките, които ползвам, ако ще помогнат с нещо:
Тип търсене: Simple NIT (освен него има и NIT, и SDT, но при тях не намира съвсем никакви канали)
Честота: 306MHz
Символна честота: 6.900 MS/s
Модулация: 256QAM


Опитах да попроменя малко тези стойности, но при всяко отклонение съответно изчезват намерени канали.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-12-2018
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 815
Благодари: 311
Получил благодарност:
183 пъти в 131 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Макс спорта ти е платен за един телевизор (карта). Ако и другите канали които ти се губят са с допълнителна такса, предполагам че това е ключът за палатката.
EDIT: Сега видях че въобще не ти излизат. Не съм абонат на Близу и не мога да помогна в ситуацията.

Последно редактирано от ogibo : 26-12-2018 на 20:41
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-12-2018
Аватара на Велиньо
Велиньо Велиньо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм на blizoo, само приемниците са техни (така ми ги продадоха от оператора). Каналите са ми на твърда тарифа всички заедно - и платените, и безплатните. Диемите си ги имам и на двата телевизора нищо, че по операторите ги водят като отделен пакет. НВО, Cinemax и т.н. - също. Само Max-овете не ми се появяват като ги търся и там от радиата може би някои, но те не са болка за умиране.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
някои, относно, ПИТАНЕ, Програми


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Питане относно антена за каравана броке САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 20-10-2018 20:20
Въпрос относно onlinedirect и някои други доставчици на телевизия Видич IPTV (Internet Protocol Television) 0 27-01-2013 00:57
Питане относно ц-линия в оскам veskodivia MPCS/OScam 10 04-02-2011 18:45
Питане относно TV Тошиба 40RV733G Ивелин70 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 12-12-2010 14:49
Два въпроса и от мен, относно някои настройки. ivo Въпроси и отговори 4 15-08-2008 21:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.