The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > Xtrend

Xtrend Xtrend приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-06-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Xtrend ET 5000 проблем

Вече три дена не мога да сканирам някои от транспондерите на Hellas 39E. Примерно 12565Н Була, 12596V, 12688V. Никакви канала не сканира, нито свободни нито кодирани. Аз примерно искам да набера в ръчен режим само свободните програми на тези канала и нищо. От другите транспондери нямам проблеми с FTA каналите и изобщо с кодираните. От българските се гледат само City Tv, Ekids и TV Europa. От чуждите RIK, Caspionet и разни още няколко "баластри"! Но примерно балканика, фен, планета фолк, канал3, скат и фолклор от нашите не се отварят! Изписва нещо от рода "SID не е открит в PAD", а от един момент на там и престана да ги и сканира - все едно, че ги няма в излъчване. Taraf TV, Nasul(12688V) и Etno (12569V) също не ги сканира. Много интересно и избирателно сканира. От http://www.lyngsat.com/Hellas-Sat-2.html и http://www.flysat.com/hellassat.php задавам абсолютно точно в настроките за ръчно търсене всички параметри. Ако има някъде някакви скрити настроики на приемника - не ги знам. Иначе настройките които са видими съм ги направил.
В автоматично търсене ми направи впечатлеение, че няма търсене само на свободни програми.
Още ми е непознат примника и не знам къде бъркам. Ще приема всяко ваше мнение, напътствие и информация! Благодаря!
Със старото ми приемниче DVB-S свободните програмите на 12565H нямам проблеми!

Последно редактирано от Dalavera : 04-06-2013 на 19:47
Отговори с цитат
  #2  
Стар 04-06-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Не задаваш правилно параметрите.
Като отидеш на ръчно търсене, вместо един транспондер задай да търси цял спътник, задай си опциите за търсене по мрежа и за свободните канали, щом само те те интересуват.

ПП: Да не си свързал двата приемника с лууп-а?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 04-06-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не ми е за първи път да пипам сат. приемник, поне за настроиките на търсене. Защо тогава за някои транспондери няма проблем, а за други има, т.е. не се сканират никакви програми! Все пак настроиките в ръчен режим не са кой знае какви сложни.
Не са свързвани двата приемника - Xtrenda и предишния ми. Стария ми приемник е разкачен тотално и е в шкафа, казах само, че с него гледам някой програми които сега с Xtrenda не мога да набера изобщо. Някои стават, други - не. В момента след поредното сканиране гледам само TV Europa и Ekids от нашите, от чуждите само RIK и Caspionet. Просто съм озадачен.
С OpenPli 3.0 и PliHD съм.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 04-06-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Тука никой няма гадателски способности, дай една снимка на екрана преди да започнеш с търсенето. Ако наистина си сигурен в това което правиш, най-лесно е да преинсталираш имиджа
Отговори с цитат
  #5  
Стар 04-06-2013
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

А с готова листа как е?Хлъц....
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-06-2013
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,467
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А старото приемниче в шкафа,каква марка е?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-06-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приемника Xtrend е току що (преди три дена) изваден от кашона. Доставен е от провинцията с куриерска услуга. Всичко до тук са първични настроики от мен - имам в предвид стартиране на транспондери за търсене на канали и то само на Хелас.
Бутлоадра, имиджа и скина са качени от продавача по моя молба по телефона. Аз нищо не съм качвал, сменял или актуализирал. След като се получи този "момент" още с първото запускане по натам не съм правил никакви настроики и свързване с нет и качване на листи. За мен е учудващо, че не мога да сканирам едни транспондери, а с други нямам никакви проблеми, спрямо това което е в таблиците на лингсат и флайсат.
Ако има колега - знаещ от София с Xtrend, мога да му го дам или ако желае той да дойде в нас и да направи елементарното сканиране. За мен това е някаква загадка със сканирането.
Единия ми стар приемник, който е в шкафа, е GS CI 7101S. Сега го пуснах пак и на него вървят Taraf и The Voice, а на Xtrenda тези програми наред с балканика, фен, планета фолк, канал3, скат и фолклор не се и сканират. На Xtrenda се гледат само TV Europa и Ekids, даже и City Tv изчезна незнаино как. Като трите последни програми са на един транспондер!?
Този приемник има ли бутон "последно гледана програма", т.е за връщане назад една програма която е гледана последна?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-06-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Най-вероятно продавача ти е качил стари сетинги, а отделно ти не можеш да се справиш със сканирането. Дай снимка, за да ти кажем къде ти е грешката!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 04-06-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Я влез в Tuner configuration и виж какво е зададено. Ако антената ти е с мотор или без влез в режим advanced и си активирай LNB-то за съответния спътник за да може да се активират спътниците, които искаш да гледаш. Възможно е и сетингите да са ти стари.
Отиваш в Tuner configuration/manual scan и там пишеш честотата на транспондера, която искаш да скенираш.

Последно редактирано от ali_baba : 04-06-2013 на 21:52
Отговори с цитат
  #10  
Стар 04-06-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Продавача ми каза, че е сканирал само един транспондер от Була. В листа на така сканирания транспондер нямаше свободни програми, бяха само кодирани. На тях продавача е пробвал дали върви шеринга. Всичко на всичко в приемника имаше запаметени 10ина програми. Аз после пуснах автоматично търсене и се набраха още доста програми, но без някои български като балканика, фен, планета фолк, канал3, скат и фолклор за което вече писах. Сега разговарях с него по скайп и всичко което ми каза да направя го направиш и пак нищо. Пробвах какви ли не комбинации за ръчно търсене и не ще. Все пак имам опит със сат техниката поне на това ниво!

Последно редактирано от Dalavera : 04-06-2013 на 22:31
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
5000, xtrend, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам xtrend 5000 БОБИ Приключили продажби 4 03-06-2013 14:55
VU+ DUO или Xtrend 4000/5000 ali_baba VU+ 53 02-06-2013 23:01
Xtrend 5000-проблем с харда. PayNera Xtrend 28 02-05-2013 01:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.