The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25-05-2014
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 40
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране Помощ: Fine tunning-a не се запаметява .. и после мазало

Значи от едно известно време BSkyB-то ми е с нисък SNR .. за пример безплатната Skuzz e 25-30% взависимост от времето. За Sky ХД каналите накъсването беше неизбежно. Та тръгнах да си играя с fine tuning-а от настройките (Setup - Satellite positioner) и имаше доста приличен ефект, Skuzz-а го докарах до към 50%. ХД каналите - пушка! И така до смяната на сателита, като се върна на BSKyB пак същото SNR. Не можах да видя от къде да окажа че това е позицията на чинията която искам да помни за този сателит.

Та вместо да вляза тук да попитам, реших да поръчкам позицията на антената на ръка от моторчето и стана мазало. Незнам как но сега вече всички позиции на антената са ми грешни и съответно нищо не може да се гледа. Какво пробвах:
  1. Връщам чинията в положение 0 и пускам ауто сканинг разчитайки на USALS - тц нищо, ходи в грешни позиции и съответно не може да се локне
  2. Ръчно нагласям чинията да се локне на сателит (Thor 5 0.8W) и пускам manual скан без USALS, белким като хване единия ще се оправи после - тц, не се оправя.
Чинията и първоначалните настройки на приемника (IPBox 55 HD) не съм ги правил аз, та затова явно пропускам нещо. Човека който ми ги прави не е наличен към момента да помогне, вее си байряка в Чехията
Но за тия 2 години и нещо през които го имам, съм слагал нови версии на енигмата и съм правил софтуерните настройки сам няколко пъти и такава драма не е било.


Идеи?


P.S. Детето и жената гледат ТВ всеки ден и трябва да направя нещо скоро, че дудненето е гарантирано.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Значи от едно известно време BSkyB-то ми е с нисък SNR .. за пример безплатната Skuzz e 25-30% взависимост от времето. За Sky ХД каналите накъсването беше неизбежно. Та тръгнах да си играя с fine tuning-а от настройките (Setup - Satellite positioner) и имаше доста приличен ефект, Skuzz-а го докарах до към 50%. ХД каналите - пушка! И така до смяната на сателита, като се върна на BSKyB пак същото SNR. Не можах да видя от къде да окажа че това е позицията на чинията която искам да помни за този сателит.

Та вместо да вляза тук да попитам, реших да поръчкам позицията на антената на ръка от моторчето и стана мазало. Незнам как но сега вече всички позиции на антената са ми грешни и съответно нищо не може да се гледа. Какво пробвах:
  1. Връщам чинията в положение 0 и пускам ауто сканинг разчитайки на USALS - тц нищо, ходи в грешни позиции и съответно не може да се локне
  2. Ръчно нагласям чинията да се локне на сателит (Thor 5 0.8W) и пускам manual скан без USALS, белким като хване единия ще се оправи после - тц, не се оправя.
Чинията и първоначалните настройки на приемника (IPBox 55 HD) не съм ги правил аз, та затова явно пропускам нещо. Човека който ми ги прави не е наличен към момента да помогне, вее си байряка в Чехията
Но за тия 2 години и нещо през които го имам, съм слагал нови версии на енигмата и съм правил софтуерните настройки сам няколко пъти и такава драма не е било.


Идеи?


P.S. Детето и жената гледат ТВ всеки ден и трябва да направя нещо скоро, че дудненето е гарантирано.
Нямаш ли бекъп на сетингите, и да си ресторваш , ако имаш стар бекъп на имиджа също става, последното е чиста инсталация , но при липса на сетинги си е тежка и бавна работа по фаворитните листи .
Действай

Предполагам не си ъпвал имиджа, а и не се разбира с какъв имидж си, но това е друга бира за тебе
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25-05-2014
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 40
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бакъп нямам, а ми се иска да избегна чиста инсталация, че до последно бях с Оскам и там ми се видя голяма драма сетването му.

Че ще се оправя по един или друг начин е ясно, обаче главният ми въпрос защо fine tunning-а не се запамети ме вълнува не по-малко. Ако това работеше, нямаше сега да съм в тая ситуация и да питам за помощ.

Ползвам последната енигма за 55 ХД от 10.05.2013-та която излезе ..
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Бакъп нямам, а ми се иска да избегна чиста инсталация, че до последно бях с Оскам и там ми се видя голяма драма сетването му.

Че ще се оправя по един или друг начин е ясно, обаче главният ми въпрос защо fine tunning-а не се запамети ме вълнува не по-малко. Ако това работеше, нямаше сега да съм в тая ситуация и да питам за помощ.

Ползвам последната енигма за 55 ХД от 10.05.2013-та която излезе ..
Ами като нямаш, направи си , а иначе си объркал и омешал дисек протоколите , или минаваш на 1.2 без юсалс и един по един си настройваш сателитите като им сменяш номера на позицията , иначе няма да ти се запомни , или на юсалс, а не разбрах освен НН мотор имаш ли дисек , абе с ченгел ли трябва да ти се вадят думите

Запомни за в бъдеще, прави си бекъп на сетингите преди да пробваш някоя простотия , но това е пожелание, ти ще си правиш каквото си си наумил
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-05-2014
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 40
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да мотора е digipower diseqC H-H (http://www.galaxy-marketing.com/sg2100.htm) т.е gotox s diseqc motor e ....
Сетингите на тунера не ги и бях барвал като тръгнах да мърдам ръчно антената. След това като видях че не става, си ги записах преди да почна да барам ръчно както съм описал в първият си пост.

Всичко описано в ръководството (http://abcomeu.com/wp-content/upload...9900HD-ENG.pdf) го пробвах, без късмет, иначе нямаше да питам.

Относно бакъпите - веднъж направих преди преинстол на енигмата и после не ръчи да се ресторне, даде няква грешка, не помня каква, не съм търсил не съм и питал, та от тогава не съм пробвал втори път бакъп.

Общо взето освен да хокаш, реално предположение какво може да се е намазало не правиш, незнам как толкоз благодарности си отнесал ..
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Да мотора е digipower diseqC H-H (http://www.galaxy-marketing.com/sg2100.htm) т.е gotox s diseqc motor e ....
Сетингите на тунера не ги и бях барвал като тръгнах да мърдам ръчно антената. След това като видях че не става, си ги записах преди да почна да барам ръчно както съм описал в първият си пост.

Общо взето освен да хокаш, реално предположение какво може да се е намазало не правиш, незнам как толкоз благодарности си отнесал ..
За благодарностите, ами явно с връзки
Какъв имидж ползваш не се разбира, не си ли сменял имидж до момента, знаеш ли как да си инсталваш имидж на чисто, при най-голямо желание да ти се помогне, няма изходна инфо. Писах ти че си объркал дисек протоколите, ама явно четеш през ред . Жив и здрав

След такова мацало, най-добре чиста инсталация , но ти си знаеш най-добре
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-05-2014
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Освен fine movement,като застанеш с курсора най горе, tune and focus имаш зелен ауто фокус, син калкулате и жълт бутон.Опитай с тях ако не си растройл чинията.
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

в конфигурация на тунера Мини на опростен режим --- чист юсалс , дай си координатите и ОК.
След това всичко ще си дойде на място, освен ако не си разстроил антената.
Разширения режим явно не е за теб
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27-05-2014
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 40
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Май четеш през редовете, още в първият пост обясних че антената не е наред, защото като задам конкретен спътник отива в рандом позиции, примерно 9E отива към 20+ Е (гледам на мотора отчитанията).

Та да се върнем на проблема: как като на ръка настроя чинията на 0 (нула), да му го окажа на тоя тъпунгер приемника за да разбере че е на нула и да се оправи със сателитите от тук насетне ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28-05-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Май четеш през редовете, още в първият пост обясних че антената не е наред, защото като задам конкретен спътник отива в рандом позиции, примерно 9E отива към 20+ Е (гледам на мотора отчитанията).

Та да се върнем на проблема: как като на ръка настроя чинията на 0 (нула), да му го окажа на тоя тъпунгер приемника за да разбере че е на нула и да се оправи със сателитите от тук насетне ...
0 ти е от местоположението, ако нямаш изтински юг на нулата, просто разговора губи смисъл, от думите ти се разбира че доскоро си имал сателитно приемане
Ако ще правиш нещо, най-добре е първо да си ресетнеш НН-мотора , а после да си настроиш антената и да си решиш по кой дисек протокол ще си я настройваш. Всичко останало е бла, бла и заяждане с колеги, които се мъчат да изкопчат някакво инфо относно проблема с който си се сблъскал , но явно ти си много навътре в материята и пишеш само за да ни изпитваш като знание и особено като търпение към твоята особа
Жив и здрав, дано си направиш труда да прочетеш и се вслушаш , но това си е твое решение
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
fine, tunninga, запаметява, мазало, НЕ, Помощ, после, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Приемникът работи, после отказва да работи Уинтър ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 7 13-10-2013 02:27
Най-после btv, btvHD, btv comedy, btv action zarko1111 Кошче 0 26-01-2013 04:09
Най-после публик FREE KPCS за Булсата bu12tras Кошче 28 01-04-2011 15:22
TCM се смее на 1-ви април – но после те очаква крими уикенд! ТИНТИН ФИЛМИ 0 05-03-2010 12:48
Най-после си реших проблема с въртенето ! Джак МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 5 20-05-2008 22:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.