The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-04-2011
thetycoon thetycoon не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Втори приемник на друго място?

Баба ми е абонат на Булсатком, възможно ли е аз да взема допълнителен приемник на нейно име в София и да си гледам ТВ в квартирата или приемниците трябва да са на един и същи адрес (тя живее в другия край на България)? Ако е възможно колко струва това и как става? Трябва да платя 38 лева за оборудване и да извикам техници да ми го инсталират ли?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-04-2011
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от thetycoon Вижте мненията
Баба ми е абонат на Булсатком, възможно ли е аз да взема допълнителен приемник на нейно име в София и да си гледам ТВ в квартирата или приемниците трябва да са на един и същи адрес (тя живее в другия край на България)? Ако е възможно колко струва това и как става? Трябва да платя 38 лева за оборудване и да извикам техници да ми го инсталират ли?
При сключването на договора се пишат на един адрес. Взимаш си приемника, купуваш си антена и я монтираш където ти е кеф. 38 лева ти е ZHD 100, но трябва той да се "направи" основен.
__________________
Dreambox DM 500-S, Opticum MultiRoom Satellite, TRIAX TD-110 OFF SET,Invacom NF 0.3 db., TRIMAX SM-2500, Ariva 100E, NEXT YE-18500 HD, ZHD-100(няма по-смотан приемник от този)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-04-2011
thetycoon thetycoon не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Откъде да си купя антена и как ще я монтирам сам, не мога ли да извикам техници на Булсатком? На втория телевизор ще мога ли да гледам HD канали, ако взема 2 приемника ZHD 100? Знам, че вероятно задавам супер смешни въпроси, но не разбирам нищо по темата, никога не съм бил на сателитна телевизия
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-04-2011
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от thetycoon Вижте мненията
Откъде да си купя антена и как ще я монтирам сам, не мога ли да извикам техници на Булсатком?
БСК продават по 28 лв с конвертора, не те съветвам да ги викаш, по добре сам. Пробиваш дупки, слагаш анкерни болтове/дюбели и завиваш. Гледаш най-близката БСК антена на къде гледа и насочваш натам, после леко нагоре-надолу. Ако излезе картина, натискаш синьото копче и донастройваш - колкото повече dB-ели (11 и нагоре) толкова по-добре. Това е с няколко думи (колегире може да ме скастрят че така не се настройва, но и аз отскоро съм тук)

Забравих, кабела на конвертора да ти е `на 7 часа' гледано отпред, от тук може да докараш още малко сигнал, като местиш конвертора напред-назад

Цитирай:
Първоначално написано от thetycoon Вижте мненията
На втория телевизор ще мога ли да гледам HD канали, ако взема 2 приемника ZHD 100?
Ще ,може ако плащаш таксата за HD.
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 13-04-2011 на 14:26
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-04-2011
Аватара на ВАНИ_БГМ
ВАНИ_БГМ ВАНИ_БГМ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Враца
Мнения: 168
Благодари: 8
Получил благодарност:
31 пъти в 22 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи за 38 лв. ставаш НОВ абонат с НОВ договор със срок 12 месеца. Монтажът не е задължителен - можеш веднага да си вземеш оборудването - антена комплект, конвертор, приемник ZHD100. Месеца в който подпишеш договора ти е безплатен и гледаш всички пакети - затова гледай да идеш в началото на месеца. В тия 38 лв. ти влизат още две месечни такси по 12,80 лв. и пак гледаш всички пакети. Дотука станаха ТРИ месеца гледаш всичко. Има включени и още две такси по 5,80 лв. като тука можеш да си ДОПЛАТИШ разликата до пакета, който си си избрал. Така 2х12,80 + 2х5,80 = 37,20 лв. - следователно цялото ти оборудване ти излиза само 0,80 лв. Ако искаш да дойдат и да ти монтират оборудването си доплащаш още 3,00 лв. (но ще те забавят малко)
Дотук надявам се ти е ясно. Ако на баба ти е изтекъл договора, тогава го правиш като допълнителен на този новият. За целта си закупуваш нейното оборудване за 4,80 лв. и го прехвърляш на ТВОЕ име, и вече по 4,00 лв. на месец като допълнителен приемник. Ако обаче не е изтекъл договора - ще трябва да изчакаш докато изтече, до тогава са си два отделни абоната с отделни самостоятелни приемници.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ВАНИ_БГМ за този полезен пост :
пстойков (13-04-2011)
  #6  
Стар 13-04-2011
Аватара на ВАНИ_БГМ
ВАНИ_БГМ ВАНИ_БГМ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Враца
Мнения: 168
Благодари: 8
Получил благодарност:
31 пъти в 22 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
(колегире може да ме скастрят че така не се настройва, но и аз отскоро съм тук)
Има доста писано из форумите за настройка на антени. С повечко четене ще стане няма нищо трудно. Като за първи монтаж си качни антената на удобно място за да можеш да я достигаш от всякъде и да можеш да наблюдаваш и телевизора, това като да се научиш. После си я качни там където ти е удобно и да не ти пречи на изгледа.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13-04-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Пишете, а пропускате най-важното. Момчето пита дали може с 2 броя ZHD100 да гледа като основен и допълнителен. Отговорът е НЕ. ZHD100 в момента не може да се активира като допълнителен. Може само като основен. Поне засега. Допълнителен може да бъде само SD приемник. Ако искаш да гледаш на 2 места с ZHD100 трябва да им плащаш такси за основен приемник и на 2-та. Мятай на баба ти 1 SD и си готов. Едва ли тя е приритала за HD каналите
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13-04-2011
cvetelin cvetelin не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 312
Благодари: 21
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 110
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Пишете, а пропускате най-важното. Момчето пита дали може с 2 броя ZHD100 да гледа като основен и допълнителен. Отговорът е НЕ. ZHD100 в момента не може да се активира като допълнителен. Може само като основен. Поне засега. Допълнителен може да бъде само SD приемник. Ако искаш да гледаш на 2 места с ZHD100 трябва да им плащаш такси за основен приемник и на 2-та. Мятай на баба ти 1 SD и си готов. Едва ли тя е приритала за HD каналите
не пита за два хд приемника,казва че бабата има сд приемник,той ще вземе хд приемник ,а бабиния ще го направи допълнителен
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13-04-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cvetelin Вижте мненията
не пита за два хд приемника,казва че бабата има сд приемник,той ще вземе хд приемник ,а бабиния ще го направи допълнителен
Така ли? Това сигурно аз съм го написал

Цитирай:
Първоначално написано от thetycoon Вижте мненията
Откъде да си купя антена и как ще я монтирам сам, не мога ли да извикам техници на Булсатком? На втория телевизор ще мога ли да гледам HD канали, ако взема 2 приемника ZHD 100? Знам, че вероятно задавам супер смешни въпроси, но не разбирам нищо по темата, никога не съм бил на сателитна телевизия
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13-04-2011
cvetelin cvetelin не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 312
Благодари: 21
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 110
Ъплоуди: 0
По подразбиране

но казва "баба ми е абонат"това означава че има приемник,а това какво иска и какво ще му дадат много ще се разминават желанията му,ще му дадат zhd за него основен и допълн,за дъртата
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Втори, друго, място, на, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Втори приемник toricheli ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 21 30-04-2011 22:54
PANASONIC TH-46PY8P или нещо друго...? vassilp ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 8 15-12-2010 01:08
Въпрос за втори приемник кайо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 19-03-2010 07:47
Урок № 1: .. или какво друго, трябва да си закупите. nikec Уроци по Dreambox 0 10-07-2009 16:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.