The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-11-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Има ли приставка с чип на ALI, която опреснява сведенията за текущото предаване?

Всеобща болест на приставките с чипове на ALI е, че не обновяват сведенията за текущите предавания.
При MSTAR този недостатък го няма.
Дали има приставка ALI, на която това нещо да е наред и как го прави?
Обновява ли сведенията при всяка смяна на програмата (или натискане на info), както е при MSTAR или се сеща по друг начин?
Чудя се как стоят нещата при приставките с други чипове и при телевизорите с вградена поддръжка на DVB-T?
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има да :
На Аривата T650i (ALi M3801) го оправиха ...
Просто бъг при началния съпортващ софтуер който се дава при брандиране ... но от Ferguson го оправиха първи. Да има леко още да се бутне нещо малко , но си работи и сменя предаванията , запълва ги ...

Последно редактирано от Йовчо Димов : 14-11-2013 на 11:20
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-11-2013
Цифрофикатор Цифрофикатор не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 156
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 12 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А как опреснява? При всяка смяна на програмата (натискане на info) или по друг начин?
На MSTAR като смениш програмата, пише няма информация и след малко си излиза.
__________________
А ние зяпаме тъпо пред екраните защитата на някаква нова концепция, дърпаме си ганджа от цигарите, когато е слаба- пробваме с инжекция.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Автоматично за всеки канал си опреснява без натискане на нищо .
Просто сменяш канала и съответното предаване в момента се намества и ако гледаш си продължава автоматично спрямо часовника да си ги сменя

Относно излизането - ако го спреш и пуснеш на другия ден има го и това но не на всички програми (най-вече при България он еър става) ... явно зависи и от подаването на EPG-то . На повечето се помни къде е програмата и като преместиш канала си е направо изобразено на кое предаване си и продължава да си ги върти от там . Зависи .. Ако обаче го изключиш в режим ECO винаги почва да нарежда програмата но не на всички канали(като естествено почва от НЯМА ИНФОРМАЦИЯ то няма и как да е ) и пак си върти автоматично. Аз го гася на режим Quick за да тръгва бързо и спира бързо . С две думи работи си местенето на програмата

Давам ти жокер - там където не се опреснява , като влезеш и излезеш от медиа плеъра то тогаа се опреснява само за текущото предаване и после пак не се сменят...

Последно редактирано от Йовчо Димов : 14-11-2013 на 11:33
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-11-2013
Аватара на Дред
Дред Дред не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Местоположение: По морето
Мнения: 279
Благодари: 1
Получил благодарност:
51 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Оптикум Т90 , Стронг 8108 , не съм забелязал такъв проблем - автоматично обновява при смяна на канал , ако я има тази информация , разбира се .
__________________
Heavy metal forever !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това са декодери излязли последни и затова става дума кой от имащите го този проблем е оправен .
А тези цитирани два са излезли така без този проблем
А тук човека питаше има ли Али оправено работещо и аз му казвам че има . Засега само при Арива-та го забелязвам, от друго място не са се похвалили още.

А и прави разлика между обновяване при смяна на канала и автоматично обновяване на предаванията като седиш на един канал - различни неща са !
При Аривата вече и двете неща работят .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 14-11-2013 на 14:29
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-11-2013
Аватара на Дред
Дред Дред не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Местоположение: По морето
Мнения: 279
Благодари: 1
Получил благодарност:
51 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега , правя разлика и не прочетох да има изискване кога е излязал модела , а по принцип . Да - има такива приставки и те са ...... , нови , стари модели , без значение за мен , а и старото не ме интересува - има такива !
__________________
Heavy metal forever !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-11-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Това са декодери излязли последни и затова става дума кой от имащите го този проблем е оправен .
А тези цитирани два са излезли така без този проблем
А тук човека питаше има ли Али оправено работещо и аз му казвам че има . Засега само при Арива-та го забелязвам, от друго място не са се похвалили още.

А и прави разлика между обновяване при смяна на канала и автоматично обновяване на предаванията като седиш на един канал - различни неща са !
При Аривата вече и двете неща работят .
Оправено -грънци ! При мен е като тото-то ! Един път го има нормално , два пъти не ! И да разцъкваш все тая ! На БНТ-тата най често няма информация, понякога има ! ЕПГ винаги тръгва с 2 часа напред ! Тъй, че не виждам никаква промяна с най-новите промени !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако се поразровиш колега малко , щеше да видиш че имаше един такъв човек като тебе със същите "проблеми" и той каза префлашнах отново и всичко се оправи . така че гледайте хубаво какво къде вземате сваляте слагате и тогава давайте мнение . Оправено е . Аз ако не е няма да си правя труда да пиша изобщо . Имам го този приемник и съм съдействал за оправянето и знам че Е оправено . Има леки забележки но работи ! Всичко се сменя и никакви тото-та няма . Ама точно същото твърдеше за разни 2 часа напред назад и други .Провери си и часовника какво показва и си го направи ако не е направен на точния час . Човека се убеди че е оправено . Така че проверявай или си го превлашни пак ако искаш ще ти дам линк към софта към който човека имаше претенции и се убеди че бачка . Недей заблуждава хората така . Щом ти казвам че работи смяната на предаванията - значи работи .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 14-11-2013 на 16:23
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-11-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Ако се поразровиш колега малко , щеше да видиш че имаше един такъв човек като тебе със същите "проблеми" и той каза префлашнах отново и всичко се оправи . така че гледайте хубаво какво къде вземате сваляте слагате и тогава давайте мнение . Оправено е . Аз ако не е няма да си правя труда да пиша изобщо . Имам го този приемник и съм съдействал за оправянето и знам че Е оправено . Има леки забележки но работи ! Всичко се сменя и никакви тото-та няма . Ама точно същото твърдеше за разни 2 часа напред назад и други .Провери си и часовника какво показва и си го направи ако не е направен на точния час . Човека се убеди че е оправено . Така че проверявай или си го превлашни пак ако искаш ще ти дам линк към софта към който човека имаше претенции и се убеди че бачка . Недей заблуждава хората така . Щом ти казвам че работи смяната на предаванията - значи работи .
Значи, не искам да се заяждам, но този човек съм АЗ ! Тогава, за момента, наистина всичко се оправи, така беше , но на другия ден- същата песен ! Остави часовниците-може и да съм лаик, но чак до там да не познавам часа... Искам да си оправя проблема-това е !С интерес чета коментарите ! Нека си помагаме , а не да се дразним ! Всъщност в момента всичко работи коректно , но без БНТ-тата и БГ ОН ЕЪР- там инфото е от четири сутринта !

Последно редактирано от manechi : 14-11-2013 на 16:40
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ali, За, Има, която, ЛИ, на, опреснява, предаване, приставка, сведенията, текущото, чип


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Прогнозата, която разтърси света ROCCO Дъра-Бъра 11 03-08-2013 00:40
Информация за кабелна телевизия, която искам ВикторияЦв СПОРТ 9 18-08-2011 15:13
Как да видя снимката която е постната ето тук? alex78 Новини и мнения 10 20-10-2010 16:43
ESATA-USB-приставка за USB конектора и ESATA филасат DREAMBOX 10 04-07-2010 02:29
една възможност , с която можем да си променим живота Ники Дъра-Бъра 14 30-11-2009 15:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.