The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > VU+

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-04-2010
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране VU+ DUO - Първи впечатления

От вчера съм собственик на VU+ Duo и ще се опитам да пресъздам първите си впечатления от час-два ползване. Тествах го на плазмен телевизор Panasonic 46G15 и A/V ресивър Onkyo TX-NR807. Имам преки впечатления единствено от DM800HD оригинален, с който бях до скоро, тъй че сравнението ще ми е на база този приемник.
1. Какво има в пакета? - освен самото устройство, пакета включва HDMI кабел, захранващ кабел, SATA кабел, винтчета за закачане на твърд диск, дистанционно и инструкция за употреба. Самия кашон е доста голям, както и самия приемник, сравнен с този на ДМ800. Дистанционното е бяло и по мое мнение това на ДМ800 е доста по-удобно. Тъй или иначе аз не го ползвам, защото ресивъра ми има универсално дистанционно, с което си управлявам всичко.
2. Дисплей - най-после видях някяква полза от това да имаш дисплей. На ДМ800 ми трябваше бинокъл за да видя какво пише на него, докато на VU+ го виждам спокойно от 3 метра разстояние. При изключен приемник показва датата. Може би има някаква настройка това да се промени, но не съм я търсил.
3. Инсталиране на имидж - има два начина за инсталация - по мрежа и чрез USB flash. Първият начин, който за мен е предпочитан, не можах да го подкарам. Има едно софтуерче, което се сваля от официалния им сайт (vuplus.com), но нещо не можах да се оправя с него, а и нямах търпение да го пусна в експлоатация, така че направо минах на варианта с USB. Той е елементарен - сваляте имиджа и копирате папката vuplus на предварително форматиран във FAT32 USB flash. Загасяте приемника, завирате флаша в един от трите USB порта и включвате приемника. Той го прочита автоматично и за 1-2 минути инсталира имиджа, след което на дисплея ви изписва да извадите USB-то и да рестартирате приемника. След като го направите, вече сте с новия имидж. После всичко е 1:1 с DM800. Дори успях да си прехвърля сетингите и букетите с Dreamset 2.27. За редактиране използвах WinSCP, защото DCC 2.95 не стана.
4. Имиджи - има 3 налични такива (без да броим оригиналния) или поне аз открих толкова. Това са: DreamElite, OpenPLi и VTI Team. Аз пробвах само първите два, тъй като третия ми се видя много стар. OpenPli не струва, по моето скромно мнение. SD каналите с него са размазани и гадни. Най-вероятно ползва старите драйвери. С DreamElite 1.3 нещата вече са коренно различни. CCam се инсталира изключително лесно и бързо, по същия начин като DM800 с този имидж. Навсякъде пишат, че приемника е много бърз. Аз не знам какво разбират под бързина. За мен е важно единствено смяната на каналите. Иначе браузването на менютата и инсталацията на плъгини наистина е една идея по-бързо от ДМ800. При смяната на каналите мога да кажа, че има осезаема разлика. Свободните канали се сменят под 1/2 секунда, а може би и по-малко. Буквало докато мигнеш. При заключените обаче не е точно така. Аз ползвам ш***г и скороста на смяната им е съвсем малко по-добра от тази на ДМ800. Странното е, че звукът се появява супер бързо, но образа закъснява. Смяната на кодиран канал отнема общо около 1.5 сек. Може би това ще се промени с бъдещите имиджи и драйвери. Личи си, че всичко е в начална фаза още.
5. Картина - както казах по-горе, с Pli картината на SD каналите беше ужасна. С DreamElite ме впечатли наистина. Не съм голям разбирач, но цветовете изглеждат по-дълбоки и контрастни, образът е по-изчистен, няма замазване. БТВ ми изглеждаше почти като HD. Страшно много ми хареса. При HD каналите също сякаш има разлика, но там вече може и да е пласебо ефект Не съм тествал разните му там плеъри, защото гледам филми директно от компютъра и никога не са ме вълнували възможностите на приемника в тази насока.
6. Плъгини - доколкото видях, има същите плъгини като ДМ800. Пробвах единствено Autoresolution, но честно казано не видях някаква разлика с него и без него. Не знам дали не е защото A/V ресивъра ми има Faroudja процесор за upscale и той да върши тази работа.
7. Скинове - има доста такива, като дори качих някои за ДМ800 (като SWAIN HD) и си работят без проблем.
8. Бъгове - единствения сериозен проблем, който открих засега е, че когато сменяш спътник и мотора върти антената, направо е невъзможно да скролираш в менюто или да правиш каквото и да било. Сякаш приемника направо умира. Предполагам, че в следващите версии на софтуера това ще бъде коригирано.
9. Тунери - има 2 тунера, както всички знаете, но аз имам само една антена, при това с мотор и нямам никаква идея какво приложение мога да намеря за втория тунер.
10. HDD - не съм го тествал още с диск, защото шейната за монтажа му ще пристигне другата седмица. Ще го добавя допълнително.
Заключение: Според мен VU+ Duo превъзхожда ДМ800 като хардуер. Ако развитието на софтуера му продължи със същите темпове и особено ако Gemini се включат в проекта, смятам че Dream Multimedia ги чака сериозна борба. Това ще е чудесно за всички нас, защото ще ги накара да се размърдат малко, да сложат по-добър хардуер и разбира се, да намалят доста цените. Конкуренцията ражда качеството. От друга страна, VU имат да извървят много дълъг път. Като начало се надявам да си оправят поне уеб страницата, която е просто комична. Винаги ми е било странно защо производителите на сателитно оборудване са като някакви клошари? Толкова скъпи продукти, а направени с ужасно евтини материали, никакъв маркетинг, никаква реклама и нулев съпорт. Може и да греша, но това ми е впечатлението от всичко, което съм виждал до момента. Един евтин двд плеър идва окомплектован и направен така, че да ти радва окото. Няма да им коства кой знае колко на сат компаниите да направят същото.
Надявам се, че съм бил полезен с това скромно ревю. Ще го обогатявам с всичко ново, което открия или ми направи впечатление. Ако някой има въпроси, ще се опитам да отговоря.
Отговори с цитат
Следните потребители (12) благодарят на Anthony за този полезен пост
bu12tras (13-04-2010), heracle (28-04-2010), ivan_storm (13-04-2010), lz1jer (01-09-2010), petkoshop (13-04-2010), tonibg (13-04-2010), topshoker (13-04-2010), veni (13-04-2010), Джак (13-04-2010), Крал Артур (29-04-2010), митко12345 (13-04-2010), Ники (13-04-2010)
  #2  
Стар 13-04-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

по точка 9.

Можеш да смениш единичният конвертор с двоен /ще трябва да пуснеш 2 коаксялни кабела/ и докато гледаш една програма от един транспондер да записваш друга програма от друг транспондер на същият спътник
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-04-2010
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е, кабели няма как да пусна. Всичко ми е вградени в стените. Значи ще си имам втори тунер паметник
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-04-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Може да пробваш със сплитер, вярно ще си ограничен от към поляризация, но ще си използваш и двата тунера и ще имаш достъп до 2 транспондера.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-04-2010
skysat skysat не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 243
Благодари: 145
Получил благодарност:
50 пъти в 36 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony Вижте мненията
От вчера съм собственик на VU+ Duo и ще се опитам да пресъздам първите си впечатления от час-два ползване. Тествах го на плазмен телевизор Panasonic 46G15 и A/V ресивър Onkyo TX-NR807. Имам преки впечатления единствено от DM800HD оригинален, с който бях до скоро, тъй че сравнението ще ми е на база този приемник.

Надявам се, че съм бил полезен с това скромно ревю. Ще го обогатявам с всичко ново, което открия или ми направи впечатление. Ако някой има въпроси, ще се опитам да отговоря.
Anthony,ако не ти е проблем направи малко снимки на приемника,кутията и т.н.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-04-2010
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А и двата тунера ли са сателитни? Или единият е сателитен,а другият кабелен или ефирен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13-04-2010
Питагор Питагор не е на линия
Келеш
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,036
Благодари: 961
Получил благодарност:
301 пъти в 226 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от егенков Вижте мненията
А и двата тунера ли са сателитни? Или единият е сателитен,а другият кабелен или ефирен.
Двоен DVB-S2 Тунер

http://www.sky-digital.eu/index.htm?....eu/STB_HD.htm
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13-04-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от егенков Вижте мненията
А и двата тунера ли са сателитни? Или единият е сателитен,а другият кабелен или ефирен.
Тунерът е двоен сателитен, не може да се сменя

Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
ravengate (13-04-2010), Джак (13-04-2010), Ники (13-04-2010)
  #9  
Стар 13-04-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Интересно ще е, ако някой може да направи съпоставка между VU+ и DM500HD. И двата са със 400 Mhz процесор. Като бързодействие сигурно ще са равни.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13-04-2010
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Питах за тунера защото за кратко имах честта да видя този приемник. В менюто на сат настройката се показват и двата тунера. Значи може и всеки поотделно би трябвало да се настройва.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
duo, vu, впечатления, Първи


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Първи впечатления от DM500 HD Джак DREAMBOX 165 23-12-2010 12:55
Първи HD мач от Холандия Стоян СПОРТ 4 31-10-2010 17:48
Първи сняг, първи проблем Anthony Въпроси и отговори 79 18-03-2009 23:59
IPBOX 422 първи впечатления sky AB Com / DG Station 1 18-10-2008 21:26
Малко мои лични впечатления от DM500 China in China. lio DREAMBOX 12 14-05-2008 12:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.