The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 26-08-2015
Серхио Агуеро Серхио Агуеро не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 279
Благодари: 34
Получил благодарност:
78 пъти в 51 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
"Определено има нещо нередно на пазара на горива. В България можете да внесете необложен бензин под 80 ст. Като прибавите 71 ст. акциз и 20% ДДС, се получава цена, доста по-различна от колонките по бензиностанциите", каза пред БНТ вицепремиерът по еврофондовете Томислав Дончев. Той отчете, че наличието на картелно споразумение трудно може да бъде доказано, но ако някъде има белези на картел, те ще бъдат фиксирани от КЗК. Според Дончев, ако пазарът е развит, сегашните печалби при горивата ще са много трудни или невъзможни.
Копирано от standartnews.com
Отговори с цитат
  #22  
Стар 26-08-2015
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да посмятаме тогава:
Внос на необложен: 0,80 лв.
Акциз: 0,71 лв.
Общо: 1,51 лв.
ДДС 20%: 0,30 лв.
Общо: 1,81 лв.

И после - дистрибуторска мрежа, вкл. бензиноколонки с уреди, наеми, амортизации, заплати. Сигурно отива на 2,00 лв.

И печалба 10-ина % - отиваме на 2,20 лв.

Не виждам къде е широкопрокламираната разлика от цената на бензиноколонките?

Трябва да се отчита и друго - има различни начини за ценообразуване. Разходо-ориентираният начин, като примера по-горе, е само един от начините. Друг начин е свързан с ценообразуване съгласно пазара на предлагане. Или както се казва: щом се продава на някаква цена и тази цена задоволява продавачът, защо да се продава на по-ниска цена?!

Да погледам себе си, които уж работим за заплата. След като продаваме труда си примерно за 1000 лв. на месец, защо да го продаваме за по-малко, напр. 800 лв?!

Ако беше много изгодно да се внасят и продават горива у нас, още повече икономически субекти ще правят това. Но явно на малък пазар като нашия търговията с горива не е чак толкова изгоден бизнес. Или поне не е бизнес в огромни мащаби спрямо други страни. Също като и при телевизията.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 26-08-2015
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всеки ден минавам близо до петролната база в Илиянци - е,само на Шел не съм виждал цистерни,които завиват на светофара към тая петролна база.А тя е на Лукойл,така,че всичко е оттам.После вече се "кръщава" от отделните бензиностанции.
А, и македонски цистерни съм виждал да отиват натам...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 26-08-2015
Серхио Агуеро Серхио Агуеро не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 279
Благодари: 34
Получил благодарност:
78 пъти в 51 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам как постигат това < 80 ст на необложен.
В Алжир и Либия един литър е съответно 0.188 евро и 0.128 евро.
Теоретично може да се внася от там и да е по-евтино.

Само знам, че плащаме един от най-скъпите бензини в целия свят като се има предвид съотношението количество закупен бензин към заплати.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 26-08-2015
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,865
Благодари: 354
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Колко струва по света с данъци и печалба

Жалко, че няма такава табличка за България
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26-08-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

@Стоян
Може би са верни твоите сметки, но по-вероятно е да не си прав
Разбрахме че акциза е най-нисък у нас, интересно как другите държави с доста по-висок акциз и такси, продават на дребно за по-малко пари
Мисля че никой не плаща полагаемия се акциз, един вид контрабанда, която в момента се надяват да ограничат с контрол на крайните устройства, то нали и по този повод бяха протестите на ведомствените бензиностанции , завоалирани като протест на селските производители
Като цяло се краде от всички и по много, интересно защо едрите индустриалци само против монопола на енергото протестират, а за горивата си траят, сигурно е заради близките и приятелски отношения с нафтените олигарси
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
анти (26-08-2015)
  #27  
Стар 26-08-2015
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нашият малшанс е, че се е случило да живеем в калпава държава. Това е истината.

Ето последният ми авто-мото пример от вчера. Че не ми се връща по-назад да разказвам други.

Обръщам внимание - това е история от вчера, случила се на мен лично. Не да съм чул, не да съм прочел, не да е на някой братчед или негов познат.

Поради нещастно стечение на обстоятелствата моята кола е от около 5 седмици по сервизи. Последните 2.5 седмици, ще станат три, е в сервиз за ламарини и бояджийски истории поради малко птп на култовото кръгово на Сточна гара, ама аз съм си виновен. Вчера ми се обаждат да отивам да си я взимам -готова е, казват. Принципно, колата е с пълно каско и с тези неща се занимава моят застр. брокер. Но тези дни е в почивка и той ми каза да отида аз да си я взема от доверения сервиз, където той я оставил. Като с него сме се разбрали да заведе две щети - тези от птп-то, както и една друга щета от преди това. Т.е. две различни щети.

Отивам вчера привечер, показват ми колата, казват ми да си я огледам, да кажа ако нещо има и така. Гледам и какво да видя - едната щета, тази, която не е от птп-то (предни спойлери) изобщо не е работена. Поглеждам щетата от птп-от - уж е оправено всичко.

Питам ги за спойлерите. Ами... чудят се те, тези спойлери не са заведени и не са описани! Е, как да не са, питам аз, имам уговорка със застрахователя. Те: Момент да проверим. Ходиха, четоха документи, връщат се. Ами да, сори, пропуснали сме, ще ги правим, за ден-два. Ако искаш остави колата още сега. Даже доведоха майстора - той гледа, мига, казва Ами не, това не съм го работил.

Аз се позачудих, не бях готов за такъв развой. Реших да си я взема и да им я върна събота следобед. Чух се и със застрахователя, той каза Жалко че е така, действай както искаш, после им я върни да я оправят.

И аз си взех колата. Прибрах се. Ядосан. После я поогледах на спокойствие. Там, където са работили по щетата от птп-то - дупка в прага под лявата задна врата - явно са го пропуснали това. Но е странно, защото целият праг беше за пребоядисване и те са го правили, но една дупка са я оставили. А колата ми я върнаха мръсна, прашна, следи от бели ръце и ръкавици, бял прах все едно всичко е посипано със солница. Ужас!

Ядосах се много. И още тази сутрин им я върнах с подробна писмена бележка и маркери по колата къде какво има да се прави. Включително да я измият изцяло, да свети и да блести.

Изводът - всеки бачка през пръсти, никой никого не следи и не проверява, всеки гледа да мине бързо и тънко. И това не е само в авто-мото бизнеса.

Затова и изводът ми от по-горе - така се е случило да живеем в БГ.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 26-08-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

@Стоян
Направо ме шашна с тази сага
Чувал съм че в столицата са чападжии, ама такова чудо не мислих, че е възможно
За Варна мога да споделя, че няма как да мине такъв измекярлък .
Може би защото ползвам доверен сервиз към ДЗИ, наистина при проблем сам си карам колата, съответно и сам си я вземам,доверие нямам на никого, но и това не е от значение,защото в сервиза трябва да направят снимки на колата след ремонта и ако има неоправена щета, не им се привежда цялата сума ремонта .
Не знам коя е застрахователната ти компания, но никоя нормална не си хвърля парите за несвършена работа

P.S. Да не споменавам как е почистена колата, съответно стотинки, фиби и други дреболии, които са се набутвали някъде, са поставени в найлонов плик на явно място

Последно редактирано от yavor1 : 26-08-2015 на 16:17
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26-08-2015
Серхио Агуеро Серхио Агуеро не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 279
Благодари: 34
Получил благодарност:
78 пъти в 51 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Даваш им лош фийдбек - казваш на всички около теб, че онези са кьопави, ходиш при други майстори и да видим следващия път дали ще се отнесат толкова несериозно.

Техен избор си е дали да си загубят работата.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 26-08-2015
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,683
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От известно време зареждаме дизел само на Газпром и май е добре , преди предимно от Лукойл , но нещо не съм доволен .
В България май се произвежда най-скъпия дизел в Европа - имаше скоро един анализ в бургасновините.бг с таблица на цените , на които излизат от рафинериите в Европа горивата (тук най-висока) и крайната цена след различните акцизи и такси , но нещо зачезна тая страница http://www.burgasnovinite.bg/Zashto-...-nai-skap.html
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 103 (0 членове и 103 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 17:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 09:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 21:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 10:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 16:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.